Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Гарнитура тяло охладител за масло

TAO313 снимка TAO313 12 март 2021 - 22:34

Здравейте, имам теч от водният радиатор и от уплътнението към тялото на масления филтър. Та в неделя мисля да ги сменям, като падне водния радиатор, ще се отвори и допълнително място за останалата работа. Механик ме насочи, че имам теч от към въпросното уплътнение/вероятно/, обясни ми в общи линии как се действа но ме предупреди, че било трудно. Потърсих в старите теми но не открих обяснение за последователност или нещо което да ми е полезно. Не успях да открия и клипчета в тюба, въпреки, че има доста за моя автомобил - Корса Ц 1.2twinport.
Ще съм благдарен на всеки "акъл", описание или клип, който може да ми е полезен за улеснение на работата.
Благодаря!
Отговори

kalin09 снимка kalin09 13 март 2021 - 08:33

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 02 февруари 2024 - 21:03
Отговори

TAO313 снимка TAO313 17 март 2021 - 09:30

Смених го вчера, елементарна работа, развиваш болчета и завиваш гайки. Майстора само ме беше наплашил колко било тегава смяната... предполагам за да оправдае голямата сума която ми искаше.
В началото ме беше яд, че нямаше да мога да снимам, евентуално ако му потрябва на друг.
След като започнах се оказа, че и без снимки и обяснения - работата е като смяна на джанта. От горния край на колектора е на девет шпилки, в долния край е хванат с два болта малко преди меката връзка, развиват се и колектора излиза. Ако се откачи и от към меката връзка, може да излезе директно навън. Аз не го откачах а само го избътах напред и се наложи да ползвам малката тресчотка и битове, не че и с голямата нямаше да стане но щеше да е по-тясно. Старото оплътнение беше станало на камък, наложи се да го изстържа и дано не съм наранил много самото легло.
Всички гайки и болтове напръсках с кокмбинация от лидълското прскало за клеясали болтове/гайки и ВеДе - пръсках обилно в продължение на 5-10 минути. развивах напред назад с малки обороти от страх да не скъсам нещо. И работих изцяло с малката тресчотка за да усещам какво се случва и да не стане фаул.
Мнението беше редактирано от TAO313: 17 март 2021 - 09:30
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg