Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra J

Ксенон

Svetlio_S снимка Svetlio_S 20 февруари 2022 - 17:12

Здравейте колеги,
Закупих ксенон система Райтех 35w Канбус от Ксенон център. Монтирах си я сам на Астра J 2015г., всичко е прекрасно, само дето колата започна да индикира грешки за изгорели крушки. Някакво решение на проблема дали знае някой? И дали може софтуерно да се изключи мониторинга за да не плюва тези грешки?
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 20 февруари 2022 - 17:15
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 20 февруари 2022 - 17:59

Предполагам че канбус залъгалките не работят...,продават отделно около 20лв..Ако трябва сържи се с тях по телефона да видиш какво ще кажат...
Аз на астрата сложих диодни с канбус и нямам проблем !
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 20 февруари 2022 - 18:54

 ZIGI, на 20 февруари 2022 - 17:59, каза:

Предполагам че канбус залъгалките не работят...,продават отделно около 20лв..Ако трябва сържи се с тях по телефона да видиш какво ще кажат...
Аз на астрата сложих диодни с канбус и нямам проблем !

Говорих с тях и ми казаха, че на някои от тия Астри, като моята чеква грешка и няма никакво спасение, на други пак, като моята не чеква и не могат да разберат защо, което лично за мен звучи меко казано несериозно... :nea:
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 20 февруари 2022 - 18:55
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 февруари 2022 - 19:05

Защо не попита (не направи проучване) за тия неща преди да правиш нещо? В днешно време инфото е достъпно за всички.....
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 20 февруари 2022 - 19:15

 IvailoM, на 20 февруари 2022 - 19:05, каза:

Защо не попита (не направи проучване) за тия неща преди да правиш нещо? В днешно време инфото е достъпно за всички.....

И какво е проучването?
Можеш ли да ми кажеш?
Когато купувах ми казаха, че са монтирали на такава и не е имало проблем!
Какво още трябваше да проуча, може би да пиша до Германия... :pardon:
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 20 февруари 2022 - 19:17
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 20 февруари 2022 - 19:30

Ако си от София или близо отиди направо там-има гаранция - да оправят нещата ( в упътването не пише че на някои коли дава грешка ) изделието не отговаря на описаанието!!
Моята астра е с канбус и като и сложих диодите със вградени залъгалки -не дава грешка !! Вече си се набутал и то като гледам цената ...Едни диодни и то сингапурски са 90лв + ако се налага 2 адаптора за поставяне 12лв -ефекта е огромен-на другата кола Сигнума е със фабричен ксенон ама на астрата светят значително повече!!
Ако искаш
https://www.facebook...321942041516145
обаче изисква регистрация -идва за няколко часа!!
Сега гледах клип -адапторчетата са като на Астра H
Мнението беше редактирано от ZIGI: 20 февруари 2022 - 19:42
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 20 февруари 2022 - 19:32

 Svetlio_S, на 20 февруари 2022 - 17:12, каза:

Здравейте колеги,
Закупих ксенон система Райтех 35w Канбус от Ксенон център. Монтирах си я сам на Астра J 2015г., всичко е прекрасно, само дето колата започна да индикира грешки за изгорели крушки. Някакво решение на проблема дали знае някой?

А колата знае ли че е с ксенон или си мисли все още за фабричните настройки!?!
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 20 февруари 2022 - 19:35

 dusty rain, на 20 февруари 2022 - 19:32, каза:

А колата знае ли че е с ксенон или си мисли все още за фабричните настройки!?!

Според мен няма вариант да й сменяш настройки за халоген и ксенон.
Иначе, защо ще продават ксеноните със залъгалки?! :unsure:
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 20 февруари 2022 - 19:39
Отговори

ZIGI снимка ZIGI 20 февруари 2022 - 19:47

Аз като слагах диодните с вградени залъгалки не съм пипал настройките.
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 20 февруари 2022 - 19:52

 ZIGI, на 20 февруари 2022 - 19:47, каза:

Аз като слагах диодните с вградени залъгалки не съм пипал настройките.

Писал съм ти лично съобщение.
Аз като гледам твоята Астра е Н, на тия като моята явно са им по- чувствителни компютрите и не става така лесно.
М/у другото аз имах съмнение, че ще регистрира грешки, защото се опитвах да слагам канбус ледове на номера и не става, дава грешка и това е...
Според мен единствения вариант е ако може софтуерно да се изключи мониторинга за изгоряла крушка.
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 20 февруари 2022 - 19:53
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 февруари 2022 - 20:00

 Svetlio_S, на 20 февруари 2022 - 19:15, каза:

И какво е проучването?
Можеш ли да ми кажеш?
Когато купувах ми казаха, че са монтирали на такава и не е имало проблем!
Какво още трябваше да проуча, може би да пиша до Германия... :pardon:


Щях да ти помогна сега, но по начина, по който комуникираш.......не заслужаваш! Блъскай си главата!
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 20 февруари 2022 - 20:09

 IvailoM, на 20 февруари 2022 - 20:00, каза:

Щях да ти помогна сега, но по начина, по който комуникираш.......не заслужаваш! Блъскай си главата!

Е аз просто ти отговорих, не знам, какво се засегна, но както искаш. Те форумите са за взаимопомощ– пожелание, не за заяждане.
Жив и здрав да си... :thu:
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 20 февруари 2022 - 20:20
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 20 февруари 2022 - 20:12

 Svetlio_S, на 20 февруари 2022 - 19:35, каза:

Според мен няма вариант да й сменяш настройки за халоген и ксенон.

Твоето мнение не е меродавно а само това на производителя!


 Svetlio_S, на 20 февруари 2022 - 19:35, каза:

Иначе, защо ще продават ксеноните със залъгалки?! :unsure:

За хора с мнение.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 февруари 2022 - 22:07

Аз пък не разбирам тая мания... ако кажете, че и на тая Астра не светят фаровете - не знам.
Каква е тая мания да слагате боклуци там, където не им е мястото, нямам идея!

Като искаш ксенони като хората, купи си заводските фарове и заводската система и готово. Ама не струва 150 лева.
Аз не бих помагал на човек, който преправя фарове и слага каквото му падне там, без значение дали ще е от настройки или от перестройки.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 февруари 2022 - 22:14
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 20 февруари 2022 - 22:25

Аз пък чакам такъв да ме нашие на светофара отзад. В теглича. И после от помощта ще му пращят ушите доживот.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 20 февруари 2022 - 22:25
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 февруари 2022 - 22:50

Да ме извиняват тия "органи" тъпите, ама щели да ми мерят газовете на пътя. А не ги еВе за нещо много по-опасно, а именно фарове, които не са такива, каквито трябва да са.
Много ме кефят хора, които се опитват с 5 лева да еВат дявола у въздуха.
Какво трябва да става вече - да прроверяват на прегледите с какви фарове излиза от завода ли? Дали са сменени в сервиз на марката с протокол ли(ако има смяна от един вид на друг)?
Никак не е случайно, че отдавна се предлагат много видове фарове като оборудване. Даже и моята дърта Астра има заводски ксенони. Да не говорим, че новите имат и ЛЕДове от завода.
Ми бъди гъзар, купи си оригинала. Това не е крушка за осветяване на запалката, а отговорна система, която не е само за шофьора, но и за останалите на пътя....

Купи два фара за Астрата за 1500-2000, пък купи си и ксенон системата за тях за още поне 1000 и тогава бъди гъзар!
А аз съм сигурен 10000%, че халогенните фарове на Astra J светят повече от чудесно.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 21 февруари 2022 - 15:05
Отговори

sathv снимка sathv 21 февруари 2022 - 12:29

 tisho.74, на 20 февруари 2022 - 22:25, каза:

Аз пък чакам такъв да ме нашие на светофара отзад. В теглича. И после от помощта ще му пращят ушите доживот.

Защо само отзад? Където и да те удари той е бита карта.Пък даже и да не е виновен. Кара технически неизправен автомобил. Първо ще го изцакат застрахователите щото се изучиха и пари лесно не дават. После можеш и ти.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 21 февруари 2022 - 12:57

Така, пусналия темата едва ли ще пише повече в нея.

Превръщаме я отново в СПАМ, НО това в някои теми е задължително. Масово по пътищата са плъзнали разни любители на АФТЪРМАРКЕТ ЛЕДа и КСЕНОня. Основната идея на това да "туриш" таквиз изгъзици е "щот фаровете като свещи". Ми ще са като свещи, щот не са РЕГУЛИРАНИ!!! Кат свети на майка си в утката, как ще вижда. Има писано в нета толкова много, кат не ви са дават пари за това. Писано е как се прави, ама пуста и гъзария. Нали трее ма види Пешо, Иван, Драган и т.н., че съм с ксенони, ЛЕД и т.н. Ей хора, ся са пуснали и матрични фарове. Те светят още по яко. Друго си е кат туриш на 20 годишен курник де ЛЕД, де ксенон. Така като гледам може и да се зароди ново движение. Слагам на тавана един ЛЕД бар и като видя такива тарикати ше им спре кочинката в канафката.

Дреме ми дали ще ме докладва някой, така че критиките дома.
Отговори

Svetlio_S снимка Svetlio_S 22 февруари 2022 - 19:07

Трагедия...
"Специалисти", искам да ви питам, фабричните ледове само мен ли заслепяват, и защо не се разсърдите на тия с "кочинките" за по 200 бона с ледове?
Защо сте толкова сигурни, че не съм сложил лупи на фаровете?
Защо си мислите, че фаровете не са регулирани?
Знаете ли, че вече има ксенонови крушки за рефлекторни фарове?
Защо не се разсърдите на властите, че позволяват да се регистрират англиЙски каруци с обратна дирекция, на които фаровете светят директно в насрещно движещия се всезнайко, да не говорим ако тръгне да изпреварва, какво става? И т.н.
А аз просто попитах дали някой може да ми помогне...
Вече знам, защо този форум е с толкова слаба активност...
Бъдете живи и здрави!
Мнението беше редактирано от Svetlio_S: 22 февруари 2022 - 19:34
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 22 февруари 2022 - 19:19

Така е. И докато трагедията в главите ви е такава ще се трепят пешеходци по тъмно, както мен преди малко да ме отнесат на пешеходна пътека, щото насрещния е с ксенон като твоя. Спазвайте тия закони, че те са за това. Но така или иначе ще ви се наложи рано или късно.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 22 февруари 2022 - 19:19
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg