Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Гуми и джанти

Избор на зимни гуми среден клас, сезон 2016-2017

Pesho100 снимка Pesho100 14 септември 2016 - 22:11

Колега,Аз бих споделил мнението си с теб,което е за Vredestein. С летни и зимни на същата марка карам,за сега безаварийно. Бих казал,че са над средната класа.
Отговори

gerov снимка gerov 14 септември 2016 - 22:27

Колега СиМо,голямо изказване.
Нали точно рън флата са тези гуми с подсилен борд,
Карал съм такива гуми и бях доволен като карам по гладки пътища,но на разбит път са ужасни .
Доста тежки,но за сметка на това си сигурен, че дори и да я спукаш няма да имаш никакви проблеми с управлението та дори може и да не разбереш.
С една дума са си за магистралата.
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 септември 2016 - 07:49

Колега gerov, още по-голямо изказване, така като го гледаш питащия дали ще кара с runflat гуми с тая Зафира А с 1.6 двигател? Надявам се знаеш каква е тая технология и това, че дори хората взели си коли оборудвани с такива гуми ги махат след максимум година-две, защото с тях сменяш през няколко месеца нещо по окачването, да не говорим, че са доста по-скъпи от обикновените. Аз казвам компромисния вариант между цена-комфорт-здравина, ти ако имаш да допълниш нещо, ще бъда радостен да получа и аз допълнителна информация.
Отговори

gerov снимка gerov 15 септември 2016 - 10:03

Да,мога да допълня, че XL също няма да му вършят работа,защото тези гуми се използват за по-тежки автомобили или предназначени за товарене и се помпят повече .
Не ,че не може да ги кара,но самата гума не е хубаво да се кара на нормални атмосфери като другите.
Отговори

CuMo снимка CuMo 15 септември 2016 - 10:12

Вече втора година карам моята кола точно с такива XL, защото е учебна, карам ги напомпени между 2.2 и 2.5 и не виждам абсолютно никакъв проблем, би ли дал още информация.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 септември 2016 - 11:29

Малко офтопик - миналата година си купик летни гуми за вектрата - nokian i3, които не ми харесваха много, но за цената за която ги намерих си купих две да ги пробвам за седмица и след седмица като се убедих че са безопасни още 2 (75 лв на брой и за това се реших). Тая година се наложи да сменя две от тях поради срязване на желязо. Казаха ми че вече не се произвеждали и ми препоръчаха i-line модела, който бил заместващ. Е не е континентал или гудиер но за 90 лв/гума направо ме изуми. В пъти по добър е от и-3 и за такава цена не съм карал такава гума.

Зимните нокиан някой писа по-горе за тях. Те са едни от най-добрите, но имат и скъпи и евтини модели. Имат и всесезонки. Те не са за хора. Нито зимата нито лятото стават. Не се подвеждайте. Един приятел се измъчи с тях, щото кара малко и само градско и вика какво ше се занимавам да сменям всеки сезон.
Отговори

Sim снимка Sim 20 септември 2016 - 15:02

Колеги, от казаното до тук и направените прпоръки, списъка с потенциалните гуми середн клас е:
1. Semperit Speed-Grip 2 - НЕ
2. Fulda Kristall Montero 3 - не са лоши
3. GISLAVED EURO*FROST 5 - вършат работа, средна хубост
4. Pirelli Winter 190 SnowControl Serie III - НЕ
5. KLEBER KRISALP HP3 - не видях коментар за тях
6. VREDESTEIN SNOWTRAC 5 - вършат работа, но по-стария модел е по-добър

Ако някой иска да разшири списъка с гуми, е добре дошъл.

ПП. Ще купувам гуми за колата от профила ми.
Мнението беше редактирано от Sim: 20 септември 2016 - 15:03
Отговори

sathv снимка sathv 20 септември 2016 - 15:25

За вредещайн ти писах, че не само вършат работа, ами вършат прекрасна работа. Предвид региона в който живея с повече сняг зимата, по добри копачки за такива пари няма. Вярно стария модел е по добър на сняг, но и новия кърти конкуренцията без проблем. Не знам колко караш на сняг и това ли ти е приоритет. Иначе препоръчвам General Tire Altimax Winter Plus като за без пари 85 лева. Идеални на сняг и мокро, както и COOPER WM-SA2 хептен без пари в промоция.
Отговори

talatinov снимка talatinov 20 септември 2016 - 16:33

Какво ще кажете за Uniroyal MS Plus 77?
Отговори

петко 12 снимка петко 12 20 септември 2016 - 19:07

Летните ми са такива и нямам забележки,колата се държи добре с тях.Относно зимните, за момента като рових по сайтовете не излиза този модел а там където се появява е на доста солена цена. Иначе на теория, тъй като и аз ги търся ги съпоставих с фулда - Kristall Montero 3 и Нокиан -вр д3. Като последните две имат по добри показатели при сходен ценови диапазон.
Мнението беше редактирано от петко 12: 20 септември 2016 - 19:08
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 септември 2016 - 19:53

Kristall Montero 3 - много доволен!
Отговори

sathv снимка sathv 20 септември 2016 - 20:12

И от какво си доволен? От меките бордове като на дрът пръч х*я? Основната характеристика за качество на гума са твърдите бордове. Това е и най-скъпата операция при производството. Другото е сяра и синтетика. Каучук отдавна няма никакъв.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 20 септември 2016 - 20:36

Кристал монтеро пък точно съм пробвал на пежо 607 и една е-39-ка (тежки коли). На никое не направиха балони. Изненадваш ме с това с меките бордове. На вана се караха до конци без да се сменят за летни даже. Един приятел на сценик също караше такива и той беше доволен.

Ето малко доказателство, че мишелина съм го пробвал качествено:
Публикувано изображение

Принципно всички гуми пробвам как се държат на различни настилки преди да им се доверя.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 20 септември 2016 - 20:43
Отговори

sathv снимка sathv 20 септември 2016 - 21:32

Много хубаво правиш. И аз не купувам гуми от разни реклами и предлагания. Обикновено тествам от приятели нещо закупено ново.
Особено се интересувам от поведение на сняг, тъй както писах съм от Габрово и снега зимата не е малко.
Но все повече установявам, че гумите като цяло са еднакви в един ценови клас. Има разлика в предназначението им. Гумите за сняг ,особено неотъпкан не се държат добре на мокро. На сухо хептен.
Тия за отъпкан сняг са по добри на сухо и мокро. На пресен сняг не стават.
Отделно са по безшумни. Логично. Тия за италианска зима държат на мокро и на сухо.
На сняг не стават. Общо взето универсална зимна гума няма. Не е като при летните.Много фактори участват. И последно, шарката няма никакво значение. Важни са ламелите. Ако имаше перфектна шарка всички щяха да я правят. Тя не е патентована
Отделно красиво изглеждащите шарки са най несполучливи като концепсия. И накрая гумите брандирани с имената на топ марки в при близка цена са по- некачествени от по неизвестните. Напълно логично. Плаща се поне 20 процента за топ марка.
Мнението беше редактирано от sathv: 20 септември 2016 - 21:43
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 20 септември 2016 - 21:58

 sathv, на 20 септември 2016 - 20:12, каза:

И от какво си доволен? От меките бордове като на дрът пръч х*я? Основната характеристика за качество на гума са твърдите бордове. Това е и най-скъпата операция при производството. Другото е сяра и синтетика. Каучук отдавна няма никакъв.



Не знам на дрът пръч хуя дали е мек, колко е мек и тн. Купил съм си чисто нови четири зимни гуми! Очакванията ми към тях са да ми осигуряват спокойно придвижване през зимния сезон в София. На ски и шейни не ходя, но не се съмнявам, че ако тръгна за планина и до там ще стигна с тях. Всъщност ходих на няколко пъти на Витоша в дълбок сняг и не съм мислил изобщо за гумите, техните бордове и тн. Доволен съм от това, че ме возят през зимата и колата не ми стои пред блока, като на останалите с летните гуми. Доволен съм от това, че поведението им на сняг и киша е добро! Доволен съм и, че на сухо също спират добре. Не управлявам автомобила си на писта, че да подлагам гумите на екстремни изпитания! За писта има друг тип гуми, тези са за нормална употреба.
Отговори

Passi снимка Passi 23 септември 2016 - 11:09

За да хвалите зимна Фулда или не сте карали с качествени гуми или не сте я карали зимата. :naughtynono:
Отговори

Y22DTR снимка Y22DTR 23 септември 2016 - 16:12

 sathv, на 12 септември 2016 - 21:25, каза:

Кажи му , че има много здраве и да не се изказва неподготвен. Най-новия завод но Континентал в Европа е в Румъния. Огромен завод оборудван с най-модерната техника и система за контрол. Там се произвеждат всичките нови модели гуми от концерна. Премиум клас гуми брандирани като Континентал, среден клас като Дженерал таяр и Гиславед и нисък клас като Спортива. Следващата голяма инвестиция на фирма за гуми е на американците от Купър в Сърбия. Нов и изключително модерен завод. Качеството на продукцията превъзхожда досега произвежданата във Великобритания. Така че преди може да е било вярно, ама сега не. Като цяло причината е в това, че поради отличното заплащане в тези заводи работят специалисти падбирани с конкурс при достатъчно голям избор, докато в заводите из Западна Европа са само мангасяри. Никой нормален западняк няма да работи в завод за гуми. Вредно и отровно производство въпреки мерките за екология. Пък мангали из европата колкото щеш. Разчитай ти на качество от маймуняци. Преди години нещата са били точно обратно.

Първо няма да му кажа защото си е много прав ! човека се занимава от доста време яли сме и сме пили на една маса няма ме излъжи.
Нищо лично ама ти ли ще ме учиш мен бе ? Ти стъпвал ли си там та да говориш така ?
Семеиството ми се занимава с транспорт от 20години ! Аз съм стъпвал в тоя завод за разлика от теб !
Шо си мислиш че тоя завод е най модерен най арен а производството им е само за източна европа ? !
Ти напускал ли си милата ни родина да видиш на запад какво става гума Конти ама си пише Made in GERMANY тук такава не можеш да купиш и видиш...само Руманещи...
Тамощните заводи са си за тамощните пазари тук убираме утаиката.
Най-добрия вариянт които съм виждал тук е бил или Словения или Полша(GoodYear & Dunlop).
Семперита че е Австрия на гумата пишеше Произведено в Словакия.
Отговори

Passi снимка Passi 23 септември 2016 - 16:22

Нищо лично колега ама те гони параноя.Континентал от вчера правят гуми и ще оставят някакви румънци да им осерат името с некачествена стока.И ти като доста българи май си мислиш,че всяка една стока се произвежда с три качества като едно време и най-ниското идва в България.
Отговори

talatinov снимка talatinov 23 септември 2016 - 16:46

Мойте летни са Унироял и са произведени в Германия,зимните две са Гиславед и са произведени във Франция,и преди седмица взех два Унирояла зимни и на тях пише Франция.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 23 септември 2016 - 18:01

Колеги, тук колкото хора сме, толкова мнения има. Няма нужда да се караме. Нека всеки каже марка и модел дето е карал и доволен ли е или не и да се приключва. От там нататък кой какво ни е казал и какво сме чули са абсолючтни празни приказки. Казвате е от това съм доволен от това не и така. Иначе темата няма да е полезна за никой, а само ще се карате.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg