Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Ламбда сонда

alalexl снимка alalexl 04 декември 2006 - 17:51

Колеги имам едно много тъпо питане.
Ще започна от начало за до стане ясно какво искам да питам.
Преди време пуснах тема за голям резонанс в купето на празни обороти ,става на въпрос за вектра 95г ц18нз двигател.Много колеги си дадоха мнението е всичките клоняха към тампоните на двигатела.Смених ги ,ама ниц проблема си остана еи така си заминаха няколко стотака.Закарах я на диагностика и какво да ви кага при цялата техника дето имат, пак предположения свещи ли не бяха кабели ли не бяха ,стигнаха до ланда сондата .Проверяваха нещо показваха ми някакви стоиности дето не били така и според тях тя си била заминала бавно реагирала или когато давала някакви стоиности не били в нормите. та стигам и до въпроса ,имал ли е нукои проблем с ланда сондата, сместа да е бедна и от там да тресе в купето. аз да си призная съм малко скептичен и не му вярвам, разхода не ми е чувствително голям че да забележа да харчи кат ламя.пали нормално не прекъсва оборотите не играят.единственото е че когато е на празни влиза в резонанс и тресе волан табло всичко което може да скърца и е страшно дразнещо.Ще съм много благодарен ако дадете съвет кои как сее справил с проблема ,ако е имал такъв.и има ли разлика за различните модели коли както са свещите например ,или са унивесални?
Мнението беше редактирано от city stars: 05 декември 2006 - 20:53
Отговори

Mahoney снимка Mahoney 05 декември 2006 - 17:11

така на мен и преди да ми се преебе сондата и след това пак си ми тресе купето - при мен не е от нея - волана се тресе и всичко скърца - като при теб ;-)


а като ти се прецака (стане ленива) - можеш да разбереш по следния начин - като тръгнеш да ускоряваш с непълно натиснат педал - демек натискаш ама не докрай педал и ускоряваш - виж дали се замисля на някои обороти колата - моята на 3000 и на 5000 се замисляше!
демек почва все едно да остава на едно място и после като ги мине пак ускорява и после пак все едно не ускорява - ако е така - значи позаминала е сондата! - иначе и аз нямах разлика в разхода!
Отговори

mita4ka снимка mita4ka 05 декември 2006 - 19:03

помериха ли ти компресията :thu:
а сместа беда ли е на ниски и средни обороти :thu:
а колко со ти оборотите на празен ход :25:
ако е бедна сместа и оборотите са добре пробваи с потенциометър.можеи датчика за налягане на смукателните колекторибензинов филтър :25:
Отговори

alalexl снимка alalexl 05 декември 2006 - 20:42

mita4ka, на Dec 5 2006, 07:03 PM, каза:

помериха ли ти компресията :thu:
а сместа беда ли е на ниски и средни обороти :thu:
а колко со ти оборотите на празен ход :25:
ако е бедна сместа и оборотите са добре пробваи с потенциометър.можеи датчика за налягане на смукателните колекторибензинов филтър :25:
 

мериха компресията само на един цилиндар и е 11 атмосвери,оборотите не ми ги показа каза само че сместа е бедна на празни обороти, и отам се закачи за ламда сондата почна нея да у проверява мери нещо с мутицета ,каза че са ниски стоиностите и трябвало да се менят постоянно а при мен стояха ,после я закачи за някакъв комп и пак проверява по някаква скала ,показа ми как трябва да е графиката на работеща и паралелно моята , ами моята изглеждаше на умрял кон сърцето, и вече заклучението му беше тя е сменяи и ще се оправи.Ама според мен не беше много обедителен та затова решех да се допитам в форума според мен тук човек маже да получи наи точната насока за проблема,щото като чета доста хора са си патили и препатили кои е успял да си реши проблема кои не си го е решел нали е за това да си помагаме чрез форума, до тук съм 300 лв назад с парите и проблема си стои без да съм сигурен какво и е на колата
Отговори

city stars снимка city stars 05 декември 2006 - 20:53

лаМБда сонда се пише....оправих ти заглавието.
Отговори

alalexl снимка alalexl 05 декември 2006 - 21:17

city stars, на Dec 5 2006, 08:53 PM, каза:

лаМБда сонда се пише....оправих ти заглавието.
 
добре ако можеш и колата да оправиш ще е супер
Отговори

mita4ka снимка mita4ka 06 декември 2006 - 19:20

откачи сондата от буксата и запали колата.виж как ще работи и дали ще се оправи.
Отговори

batko32 снимка batko32 06 декември 2006 - 22:11

mita4ka, на Dec 6 2006, 07:20 PM, каза:

откачи сондата от буксата и запали колата.виж как ще работи и дали ще се оправи.
 

..........да допълня................незабравяй , че ламбдата се чете чааак след 10-на минути :) . Преди това си чете таблицата в еепрома на ЕЦУ-то :thu:
Отговори

alalexl снимка alalexl 06 декември 2006 - 22:47

batko32, на Dec 6 2006, 10:11 PM, каза:

mita4ka, на Dec 6 2006, 07:20 PM, каза:

откачи сондата от буксата и запали колата.виж как ще работи и дали ще се оправи.
 

..........да допълня................незабравяй , че ламбдата се чете чааак след 10-на минути :) . Преди това си чете таблицата в еепрома на ЕЦУ-то :thu:
 
откачах у ламда сондата ами двигатела изобщо не позна че е откачена, демек не реагира по никакъв начин че е откачена даже и карах малко да видя разликата само като реша да я изрежа тогава се зачуди какво искам да правя,маи диагностика ще излезе прав че си е тръгнала работи но бавно реагира ,а защо на празни убороти е така само тя си знае,имате ли идея какви цени са?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg