Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Грешка На X20dth

ivo123 снимка ivo123 25 март 2008 - 12:37

колеги излезе грешка на Opel Vectra X20DTH.
грешката е P1220 Регулиране на начало на впръскването
на стенда я вади на български език.
Отдолу в пояснението пише : Отклонение при регулиране

според аутодата P1220 е: fuel quantity adjustment control - malfunction /като пояснение на какво се дължи пише: Fuel quantity adjuster, ECM/

Някой да има идея.
Казват, че може дюза да не разпръсква и да бърка работата компютъра.
Симптомите на колата са - над 1500 оборота светва лампата за чек енджин в различни обороти и отзаде кълбета бяло-синкави и в които обороти светне почти не качва повече

Ако може някой да помогне.
Благодаря Ви предварително.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 27 март 2008 - 09:43

 ivo123, на Mar 25 2008, 11:37 AM, каза:

колеги излезе грешка на Opel Vectra X20DTH.
грешката е P1220 Регулиране на начало на впръскването
на стенда я вади на български език.
Отдолу в пояснението пише : Отклонение при регулиране

според аутодата P1220 е: fuel quantity adjustment control - malfunction /като пояснение на какво се дължи пише: Fuel quantity adjuster, ECM/

Някой да има идея.
Казват, че може дюза да не разпръсква и да бърка работата компютъра.
Симптомите на колата са - над 1500 оборота светва лампата за чек енджин в различни обороти и отзаде кълбета бяло-синкави и в които обороти светне почти не качва повече

Ако може някой да помогне.
Благодаря Ви предварително.

:newsm05_41:
колеги моля помагайте
Отговори

bojo06 снимка bojo06 03 април 2008 - 09:56

 ivo123, на Mar 27 2008, 09:43 AM, каза:

 ivo123, на Mar 25 2008, 11:37 AM, каза:

колеги излезе грешка на Opel Vectra X20DTH.
грешката е P1220 Регулиране на начало на впръскването
на стенда я вади на български език.
Отдолу в пояснението пише : Отклонение при регулиране

според аутодата P1220 е: fuel quantity adjustment control - malfunction /като пояснение на какво се дължи пише: Fuel quantity adjuster, ECM/

Някой да има идея.
Казват, че може дюза да не разпръсква и да бърка работата компютъра.
Симптомите на колата са - над 1500 оборота светва лампата за чек енджин в различни обороти и отзаде кълбета бяло-синкави и в които обороти светне почти не качва повече

Ако може някой да помогне.
Благодаря Ви предварително.

:16V:
колеги моля помагайте


Виж този линкP1220
Отговори

ivo123 снимка ivo123 03 април 2008 - 18:45

Благодаря колега, ама това е за бензин
Отговори

doncecone снимка doncecone 08 май 2008 - 20:20

Здравей колега, бащата има абсолютно същия проблем на неговата Вектра ДТЛ. Днес му откриха проблема и той е с един резистор или диод на платката за управление на помпата. Той не позволява помпата да пръсква повече от определено количество през дюзите. Ако още не си решил проблема, пиши и ще ти кажа когато му я оправят. Пък ако си го решил вече, пак пиши да кажеш как :)
Отговори

karakanovski снимка karakanovski 27 януари 2010 - 12:11

колега ако си остановил къде е проблема пиши че имам същия мотор на вектричката и ми дава същата грешка само дето при мене дима е черен :icon_lol:
Отговори

nikolai123 снимка nikolai123 09 май 2010 - 16:48

 karakanovski, на 27 Jan 2010, 12:11, каза:

колега ако си остановил къде е проблема пиши че имам същия мотор на вектричката и ми дава същата грешка само дето при мене дима е черен :mhihi:


колеги помагайте! вектра х20дтх, изписва грешка р1220. сменен корпус гнп и авансатор. колата стана шумна, тресе, и след 1200 об. светва лампата за проверка двигател, а след 2000 об. лампата изгасва. двигатела стана муден,
Отговори

ivo123 снимка ivo123 09 май 2010 - 17:20

на избягала центровка на валовете ми прилича.
Мнението беше редактирано от ivo123: 09 май 2010 - 17:21
Отговори

nikolai123 снимка nikolai123 09 май 2010 - 21:54

 ivo123, на 09 May 2010, 17:20, каза:

на избягала центровка на валовете ми прилича.



какво имаш предвид? възможно ли е? препоръчай сервиз в софия където разбират от центровка. благодаря предварително.
Отговори

ivo123 снимка ivo123 10 май 2010 - 20:53

от Бургас съм и незнам за София ама предполагам са вадили помпата и не са нагласили белезите на колянов вал с помпата и на помпата с разпределителния /две вериги са/
това е само предположение де..
Отговори

valiotdrv снимка valiotdrv 13 май 2010 - 17:06

Здравейте. При мен проблема с Р1220 се появи миналата година, после отшумя сам, незнайно как. Съответно смениф филтри, маркучи, цял отбор "МАЙСТОРИ", чистих резервоара, сипвах двутактово масло и присадки и какво ли още не. Тази година през февруари пак същото, пак на майстори и ме подготвиха за корпус и т.нар. авансатор. Обаче ми напрови впечатление, че когато загрее колата се оправя и един ден реших да сменя нафтата, източих 30л. и заредих от ЛукОил, след 30 км. извънградско колата се оправи и до момента нямам проблеми. Така че, проблема при мен се оказа от нафтата от SHELL, явно не винаги продават качественно гориво. :icon_wink2:
Отговори

nikolai123 снимка nikolai123 23 май 2010 - 11:34

 valiotdrv, на 13 May 2010, 17:06, каза:

Здравейте. При мен проблема с Р1220 се появи миналата година, после отшумя сам, незнайно как. Съответно смениф филтри, маркучи, цял отбор "МАЙСТОРИ", чистих резервоара, сипвах двутактово масло и присадки и какво ли още не. Тази година през февруари пак същото, пак на майстори и ме подготвиха за корпус и т.нар. авансатор. Обаче ми напрови впечатление, че когато загрее колата се оправя и един ден реших да сменя нафтата, източих 30л. и заредих от ЛукОил, след 30 км. извънградско колата се оправи и до момента нямам проблеми. Така че, проблема при мен се оказа от нафтата от SHELL, явно не винаги продават качественно гориво. :devil-smiley-019:


Вчера
Отговори

nikolai123 снимка nikolai123 23 май 2010 - 15:25

 ivo123, на 10 May 2010, 20:53, каза:

от Бургас съм и незнам за София ама предполагам са вадили помпата и не са нагласили белезите на колянов вал с помпата и на помпата с разпределителния /две вериги са/
това е само предположение де..


Вчера ходих нацентровка ГНП.Няма дави казвам колко пари ми взеха.Тази сутрин двг пуши бяло, тресе, особено на1500 оборота.Мисля,че нее въздух.Сменен г.филтър,0-пръстени и маркучета за излишната нафта.
Отговори

KRISS снимка KRISS 23 май 2010 - 16:54

Объркали са я още повече, би трябвало и лампата да ти свети и да записва P1220, прави се с три фиксиращи чопа, ако ги нямат си вземай парите и бягай. Иначе и ти можеш да си я направиш не е сложно в замунда има едно руско ръководство, където е показано как се прави и размерите на чоповете са дадени.
Отговори

nikolai123 снимка nikolai123 23 май 2010 - 21:04

 KRISS, на 23 May 2010, 16:54, каза:

Объркали са я още повече, би трябвало и лампата да ти свети и да записва P1220, прави се с три фиксиращи чопа, ако ги нямат си вземай парите и бягай. Иначе и ти можеш да си я направиш не е сложно в замунда има едно руско ръководство, където е показано как се прави и размерите на чоповете са дадени.


Казаха,че са ползвали тези чопови, ивсичко е наред.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg