Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Много масло яде...ПОМОЩ ?! :(

Simeon Iliev снимка Simeon Iliev 23 април 2012 - 15:41

Колеги, преди 1500 км. видях, че маслото ми не е наред и долях около 1л. Застана точно по средата на щеката. Днес пак поглеждам и отново е на минимума. Знам, че колата (Астра Г) с този двигател е маслояд, но възможно ли е чак толкова ? На 83 500км. е и е на 5 години. И също да попитам възможно ли е заради постоянното изцеждане и почти постоянна скорост от 160км/ч на магистралата да изяжда толкова много масло ? Поздрави! :)
Отговори

stefko снимка stefko 23 април 2012 - 17:18

Здр.колега!Малко вероятно от високата скорост да гори масло,при такъв разход според мен са сегменти.Зависи и с какво масло караш.Аз имах същия проблем.
Отговори

Opel_dtl снимка Opel_dtl 23 април 2012 - 17:43

Предлагам ти преди да прибегнеш с отварянето на мотора,си вземи 1 ХУУУбаво масло скъпичко дай 70-80 лв за едно "Лъки Моли" с молибден....
Отговори

Гостitan75_* 23 април 2012 - 19:32

[quote name='Simeon Iliev' timestamp='1335188473' post='1038740']
Колеги, преди 1500 км. видях, че маслото ми не е наред и долях около 1л. Застана точно по средата на щеката. Днес пак поглеждам и отново е на минимума. Знам, че колата (Астра Г) с този двигател е маслояд, но възможно ли е чак толкова ? На 83 500км. е и е на 5 години. И също да попитам възможно ли е заради постоянното изцеждане и почти постоянна скорост от 160км/ч на магистралата да изяжда толкова много масло ? Поздрави! :)Възможно е и още как :icon_evil2: .Моя ХЕЛ мотор след смяна на гумички,водачи на клапани и половината клапани с нови пак гори и то в безобразни количества.Като казвам безобразни това значи около 1 литър!!! :icon_evil2: на 70-80км :icon_evil2: -като това е без да я ръчкам и да качвам оборотите над 3000 т.е максимум около 100-120км/ч на 5-та скорост.Ако я изричкам до 160км/ч съм абсолютно убеден,че цялото масло,което е в картера,ще го всмукне като една голяма прахосмукачка и може и хидравличен удър да направи :icon_evil2: .Маслените сегменти особенно на 1 и 4 цилиндър са яко спечени и свещите са направо мокри в масло!Това е и при работа на метан,ако я обърна на бензин-микса от бензин и масло направо гаси свеща и колата губи искра на тези цилиндри,като на 2 и 3 свещите остават относително бели,ако е работила на метан и веднага ги изкарам.Така,че колега наливай си масълце и си пей-аз лично мечтая и бленувам за твоя разход на масло какъвто дава и завода производител горе-долу 1/1000км.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 23 април 2012 - 19:40

Можеш да направиш следното нещо на студен мотор да мериш компресия, там ще си проличи какво е положението.Смяна на масло с молибен и добавки нямат ефект.Засечи я на 1000 км колко доливаш.Мине ли 150 грама ремонт.Трябва да знаеш ,че на голямата скорост и изцеждането масълцето си заминава но не трябва да е много.
Отговори

Simeon Iliev снимка Simeon Iliev 23 април 2012 - 20:01

Благодаря ви за отговорите. А иначе на 1500км. около 700 грама масло. +- 100 грама ама пак си е доста. Колата преди е карана предимно от жена (майка ми) и не е била често изцеждана. Винаги е била много гледана, а и все пак е на сравнително малка възраст. Слагаме ГМ масло каквото е казал производителя. От скоро аз я карам (3 месеца) и почна много да гълта, и заради това мисля, че се дължи на по честото изцеждане в градски условия, а не толкова на високата скорост на магистралата. Иначе се държи добре. Двигателя работи нормално и съвсем рядко (ама много рядко) в градски условия ми се случва да губи леко обороти, но това е за 3 секунди. Водих я и на компютърна диагностика и казаха, че всичко е наред. Честно казано за мен причината е изцеждането и дано не се налага ремонт за сега :(
Отговори

ivop снимка ivop 24 април 2012 - 07:07

С какво масло я карате и на колко сменяте масло.
Мнението беше редактирано от ivop: 24 април 2012 - 07:08
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 24 април 2012 - 07:29

Ако всеки път я вкарваш в 5000 об. и нагоре си е съвсем нормално да похапва повече масълце, особено ако е 10w-40. Добре е да уточниш вискозитета на маслото, не марката му, за екстремно шофиране като твоето си трябва хубава синтетика.
Отговори

Serg71 снимка Serg71 24 април 2012 - 08:29

карам Астра с двигател Х16ХЕЛ при нормално каране не съм я цедил и вчера долях 300гр .ОТ смяната на маслото съм минал 4000 км карам с MG10W40.Смятам че е нормално .
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 април 2012 - 08:40

 Serg71, на 24 април 2012 - 08:29, каза:

карам Астра с двигател Х16ХЕЛ при нормално каране не съм я цедил и вчера долях 300гр .ОТ смяната на маслото съм минал 4000 км карам с MG10W40.Смятам че е нормално .

На 10000 км ако доливаш 1-1,5 литра е добре, от там нагоре по добре ремонт.
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 24 април 2012 - 08:56

 BatSlav, на 24 април 2012 - 08:40, каза:

На 10000 км ако доливаш 1-1,5 литра е добре, от там нагоре по добре ремонт.


Зависи ! Моята лапаше едно кило на 2500 км. Смених и само гумички на клапани. Минал съм 2-3000 от тогава и не е намаляло грам. Така че почнете първо с евтиното решение и тогава ако пак гори - ремонт. Смяната на гумичките ми излезе 100 лева със самите гумички. Двигателя e Х16XEL - 1997 - първата версия.

Да допълня: не съм фен на високите обороти и рядко я вдигам над 4500 оборота/
Мнението беше редактирано от Georgi - Plovdiv: 24 април 2012 - 08:58
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 април 2012 - 09:14

 Georgi - Plovdiv, на 24 април 2012 - 08:56, каза:

Зависи ! Моята лапаше едно кило на 2500 км. Смених и само гумички на клапани. Минал съм 2-3000 от тогава и не е намаляло грам. Така че почнете първо с евтиното решение и тогава ако пак гори - ремонт. Смяната на гумичките ми излезе 100 лева със самите гумички. Двигателя e Х16XEL - 1997 - първата версия.

Да допълня: не съм фен на високите обороти и рядко я вдигам над 4500 оборота/

Много рядко когато се сменят само гумички колата се оправя, в повечето пъти си иска ремонт ,всичко опира до състояние на автомобила.Колегата е писал колко му е разхода и според мен си е за ремонт.
Отговори

vis снимка vis 24 април 2012 - 17:16

Виж тази тема, може да ти е полезна. И да - най-вероятно постоянното "изцеждане", за което говориш, е довело до износване на сегменти. И моята, но на 190 000 км., се оказа, че е доста уморена от душманско каране.
Отговори

Коцето снимка Коцето 24 април 2012 - 17:49

 Simeon Iliev, на 23 април 2012 - 15:41, каза:

Колеги, преди 1500 км. видях, че маслото ми не е наред и долях около 1л. Застана точно по средата на щеката. Днес пак поглеждам и отново е на минимума. Знам, че колата (Астра Г) с този двигател е маслояд, но възможно ли е чак толкова ? На 83 500км. е и е на 5 години. И също да попитам възможно ли е заради постоянното изцеждане и почти постоянна скорост от 160км/ч на магистралата да изяжда толкова много масло ? Поздрави! :)

Колега трябва като начало да пренастроиш малко задволанното устройство , ако не си съгласен вземи си кола за твоя стил на каране а тази след като я ремонтираш остави я пак на майка ти . Ясно ми е че си млад и искаш да се кефиш на ускорение и високи скорости ама нали разбираш че този автомобил си е за нормално каране както спортните са за спортно а състезателните за още по-яко каране , надявам се също ти е ясно че качеството на изработка и материалите влагани в нормалните ( евтини ) автомобили е много далече от това на спортните а от там и цената . Ти сам си дал отговор на твоя въпрос като си установил че докато майка ти е карала колата всичко е било в рамките на нормалното . Този двигател както е известен като маслояд така има и доволни от него с напълно нормален разход а след твоята тема може да се нарече и маслоунищожител .
Мнението беше редактирано от Коцето: 24 април 2012 - 17:58
Отговори

dinio84 снимка dinio84 24 април 2012 - 17:54

 Simeon Iliev, на 23 април 2012 - 20:01, каза:

...Слагаме ГМ масло..

Спри да слагаш GM масла и драстично ще ти падне разхода. Аз си сменям маслото на около 7500-8000 км. Преди от смяна до смяна доливах до литър в зависимост от маслото, сложих въпросния GM (който е на много примамлива цена) и за 4500-5000км. долях 2 литра. А относно ръчкането и карането с по-високи обороти - тогава маслото се загрява доста и след определена температура вискозитета му почва да пада за това мотора почва да го похапва повечко от обикновено. Ако ще я караш така постоянно си вземи масло с по-висок вискозитет след индека W например 10w50, 10w60 и задължително синтетика на някоя по-сносна марка.
Мнението беше редактирано от dinio84: 24 април 2012 - 17:54
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 24 април 2012 - 18:04

 dinio84, на 24 април 2012 - 17:54, каза:

Спри да слагаш GM масла и драстично ще ти падне разхода. Аз си сменям маслото на около 7500-8000 км. Преди от смяна до смяна доливах до литър в зависимост от маслото, сложих въпросния GM (който е на много примамлива цена) и за 4500-5000км. долях 2 литра. А относно ръчкането и карането с по-високи обороти - тогава маслото се загрява доста и след определена температура вискозитета му почва да пада за това мотора почва да го похапва повечко от обикновено. Ако ще я караш така постоянно си вземи масло с по-висок вискозитет след индека W например 10w50, 10w60 и задължително синтетика на някоя по-сносна марка.

Пълни глупости...смених 4 вида масло и добавка слагах никакъв резултат.Има ли проблем ремонт..относно до GM маслото ,че било фалшиво и боклук това е само спекулация то си е чист Тотал!Карам за пореден път с GM и нямам никакви ядове!
Отговори

Simeon Iliev снимка Simeon Iliev 24 април 2012 - 19:45

Пичове, много благодаря за отговорите. Съгласен съм с вас на 100%. Обаче просто в момента нямам възможност да оставя тази кола и да си взема друга поради финансови причини.А и в тая криза сами се сещате.... Също така тази ако реша да я продам, няма да и взема реалната стойност, а парите, които получа от нея, не знам дали с тях ще успея да купя нещо на малко години, бързо, без нужда от смяна на 12385 неща по него и най-голямата причина е, че тази кола е наша от самото и начало и знаем историята и. Страх ме е да купя нещо втора ръка и да се окаже, че съм си дал бавната,лъскава и запазена Астра за по бърз боклук. :( Иначе знам, че това каране не е нормално за тази кола и започвам да го преустройвам драстично. :)
Отговори

Simeon Iliev снимка Simeon Iliev 24 април 2012 - 19:51

Само да Ви помоля (понеже както виждате не разбирам много от масла) дайте ми някакви примерни марки, които знаете, че са добри, за да знам какво да купя. Благодаря Ви предварително ! :)
Отговори

kolin 4 снимка kolin 4 24 април 2012 - 19:53

Здравейте Колеги.Искам да споделя и моя опит с Астра ф 1.4се.По стечение на нещата често пътувам из Европа.Та на въпроса- градско,къси курсове гори около 1,5л на 4500-5000км.на магистрала извън България 1л на 1500-2000км.Пробвах какви ли не масла-няма разлика.И така е вече 130х км.откакто е в моите ръце.Май само с Мобил 20w50 беше по добре.Тази година направих промивка с керосин,сложих масло Тотал 10w40(купено от Франция).До сега съм направил над 3000км.(без магистрала) и маслото още над мин. т.е. изгоряла е около 300гр.Успех и безаварийно на всички!
Отговори

dinio84 снимка dinio84 24 април 2012 - 20:29

 BatSlav, на 24 април 2012 - 18:04, каза:

Пълни глупости...смених 4 вида масло и добавка слагах никакъв резултат.Има ли проблем ремонт..относно до GM маслото ,че било фалшиво и боклук това е само спекулация то си е чист Тотал!Карам за пореден път с GM и нямам никакви ядове!

Като цяло наистина ремонта решава кардинално проблема, но за GM маслото не можеш да ме убедиш по никакъв начин, че е добро, понеже го продавам от около 4 години и имам наблюдения не само от моя автомобил. Единствено абсолютно изправните мотори не го харчат, а ако мотора е леко износен(все пак живеем в България и не всички можем да си позволим нова кола след изтичане на гаранцията на старата) с това масло е ужас в сравнение с други. А на колегата Simeon Iliev като марки освен доказаните Мобил и Кастрол бих му препоръчал ако успее да си намери Равенол - маслото е наистина немско и е на сравнително добра цена.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg