Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Проблем с климатроника

vask000 снимка vask000 24 юли 2020 - 15:28

Здравейте, имам следния проблем и ще съм благодарен ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, и ми сподели от какво може да е. Паля колата климатроник си работи без никакви проблеми, но някога (не винаги) спра ли някъде и я изгася при повторно палене управлението на климатроника все едно губи захранване и не работи, не свети нито копчето auto нито нищо друго. Натискам, въртя но никаква реакция просто имам чувството, че управлението няма захранване.Понякога още по време на движение се включва само и всичко е ок., а друг път като изгася колата за по дълго време и се оправя. Ще съм благодарен ако някой си има на представа какво може да е.
Благодаря ви предварително!
Мнението беше редактирано от vask000: 24 юли 2020 - 15:30
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 юли 2020 - 19:11

Повреда с повреда не си приличат и никой не може да ти даде конкретен отговор. Намираш ел. схемата и се почва наред с мултицета.
Отговори

vask000 снимка vask000 24 юли 2020 - 20:27

Пробвах когато не работи извадих целия панел с копчетата и изключих букси те отзад и при включването на едната букса, и климатроника тръгна. Това вече го правя за втори път днес и се получава, но защо на моменти се губи захранването ли или ?
Мнението беше редактирано от vask000: 24 юли 2020 - 20:28
Отговори

k opel e снимка k opel e 24 юли 2020 - 21:18

Само мултицета може да каже.
Отговори

Becko_T снимка Becko_T 18 август 2020 - 17:23

 vask000, на 24 юли 2020 - 15:28, каза:

Здравейте, имам следния проблем и ще съм благодарен ако някой се е сблъсквал с такъв проблем, и ми сподели от какво може да е. Паля колата климатроник си работи без никакви проблеми, но някога (не винаги) спра ли някъде и я изгася при повторно палене управлението на климатроника все едно губи захранване и не работи, не свети нито копчето auto нито нищо друго. Натискам, въртя но никаква реакция просто имам чувството, че управлението няма захранване.Понякога още по време на движение се включва само и всичко е ок., а друг път като изгася колата за по дълго време и се оправя. Ще съм благодарен ако някой си има на представа какво може да е.
Благодаря ви предварително!


Когато купих моята кола ми се случи същото. Климатика и изобщо вентилацията изведнъж спряха по същия начин. Палиш и нищо не се включва. Няма индикация по дисплея, че изобщо съществува климатик и вентилация... оправи се на другия ден след 4-5 паления на колата.... После веднъж така ми направи и радиото, но понеже се включиха и отдавна не ми е правила такива ядове, бях забравил.
Отдадох го на ЕГН на колата и връзките по букси и кабеляци....
Ще е хубаво да споделиш развитието на драмата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg