Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Програмиране на дистанционно Вектра Б

Ивчо снимка Ивчо 01 септември 2014 - 18:19

Привет на всички интересува ме дали може на вектра Б 97-ма с такова дистанционно за централното
Публикувано изображение
към централното да се програмира дистанционно пак от вектра Б но от този тип??
Публикувано изображение
Ако да как и ако не защо ??
Отговори

k opel e снимка k opel e 01 септември 2014 - 18:25

Дано някой да даде мнение. Моето дистанционно беше същото от стария тип и го изгубих. Пуснах тема през март, но никой не отговори. Сега отварям колата като Жигула.
Колеги помагайте двама сме закъсали.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 02 септември 2014 - 06:54

Ето една тема Цък по спомен автора беше качил снимка на която се виждаше дистанционното с вграденият ключ въпросният Bosch RK203, моето дистанционно е като вашите и преди да му се изтрият надписите отзад пишеше точно Bosch RK203 и чистота 433,3 мегахерца-за тях не съм 100% сигурен. Явно трябва да се намери дистанционно отговарящо на тези неща и да се добави с ОП-ком, поради несигурността на тази операция е добре да се потърси познат с такова дистанционно или някое на много добра цена и да се проведе опит.
Пишете в темата ако има някакви резултати.
Поздрави :icon_wink2:
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 02 септември 2014 - 12:57

В тази тема се говори за имобилайзер,на мен той не ми е проблем-ще си прехвърля моя транспонден в другата кутийка.Питането ми е дали някой знае или е го е правил-да програмира дистанционно тип BOSCH RK203 към централа,която е с дистанционно тип Bosch RK129.
Водят се,че и двете работят на една и съща честота,а именно 433,92Mhz.
Мнението беше редактирано от Ивчо: 02 септември 2014 - 12:57
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 02 септември 2014 - 17:38

Дали става се пробва с ОП-КОМ,и всички останали въпроси отпадат!
Отговори

k opel e снимка k opel e 02 септември 2014 - 19:32

Днес ходих в Ауто локс www carlocksbg.com. Вадих си ключ след загубване по код. Попитах ги по повод темата на Ивчо и моят проблем. Казаха ми, че стария модел дистанционно (96-99год.) струва 200 лева. Новият модел вграден в ключа струва 150 лева, но новия модел не става за коли със заводски стар модел. От друга кола дистанционно със същия модел след "дресиране" ставал без проблем и било много евтино. Това е мнение на специалистите от горната фирма, но ще питам и в други фирми или ще чакам мнение от колегите от клуба.
Не може от 22600 членове на ОКБ да няма майстор авто ключар.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 02 септември 2014 - 22:29

Колега, не че нещо, но ако си направиш минималният труд да прочетеш мнението(не темата), към което е линка нямаше да ми разправяш, че:
"В тази тема се говори само за имобилайзери"
k opel e @ дай ми работеща такава платка и ще я вкарам в повечето заготовки на ключ с вградено централно, просто финансово упражнението не си заслужава спрямо "китаец" с две дистанционни хващащи от 50 метра за 50 лева общо :icon_wink2:
Отговори

morphaeus снимка morphaeus 17 ноември 2014 - 16:07

Ще помогна безплатно на всеки колега който желае да си обучи дистанционното или да си програмира чип. Единственото условие е да доиде до мен за да го направя. Правил съм го за себе си на Опел Астра.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 18 ноември 2014 - 16:24

Честно казано вече съм се отказал до голяма степен от форума-над 90% от хората се изказват неподготвени и незнаещи.
Сега малко аз да ви разясня как седят нещата при Вектра Б.Има 3 вида дистанционни и трите работят на една и съща честота,съответно са с различни централи.И всяка централа работи("чува") само едни вид дистанционно.Поне в моя случай така се получи.Т.е. правиш струваш не можеш по-стара централа да и припознаеш по-ново дистанционно.
Това го установих с моята централа за дистанционно Bosch RK129 и с другите два вида дистанционни-нито едно от тях не виждаше.
Сложих централа с дистанционни BOSCH RK203 и пробвах пак-нищо освен своите дистанционни не отчита като приет сигнал.
Сложих трета централа пак с дистанционни BOSCH RK203 и пак същото.Издразних се и реших да ги отворя дистанционните и оо изненада те са коренно различни.
Отговори

NikeX снимка NikeX 18 ноември 2014 - 20:14

Извинявам се че пиша в тази тема. Купих си Вектра Б с 3 ключа и дистанционно и дистанционното не отключва колата (смених му батерията и му светят диодите). Та къде мога да търся проблема?

Публикувано изображение
Отговори

CH_M снимка CH_M 18 ноември 2014 - 20:34

 NikeX, на 18 ноември 2014 - 20:14, каза:

(смених му батерията и му светят диодите). Та къде мога да търся проблема?

Обучение направи ли? Ако отговориш - не, потърси из форума , има писано доста по въпроса ...
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 ноември 2014 - 20:36

След смяната на батерията трябва да обучиш дистанционното.
даваш на контакт и натискаш дистанционното. колата ще се заключи и отключи и си готов.
Отговори

NikeX снимка NikeX 19 ноември 2014 - 00:11

Пробвах и с двете копчета заедно и поотделно и не се получава.
Отговори

Гостulian1256_* 25 януари 2016 - 21:56

 Ивчо, на 01 септември 2014 - 18:19, каза:

Привет на всички интересува ме дали може на вектра Б 97-ма с такова дистанционно за централното
Публикувано изображение
към централното да се програмира дистанционно пак от вектра Б но от този тип??
Публикувано изображение
Ако да как и ако не защо ??

Извинявайте, търся си кутийка точно като посочената по-горе за дистанционно, ако има някой нека пише !!!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg