Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Запитване за избор на Insignia

michael128 снимка michael128 02 март 2017 - 11:37

Здравей приятели,
Мина доста време откак не съм притежавал Опел. Притежавах в недечното минало два вектри, различни поколения, след това Опел не можа да ми предложи някаква смислена 4-5г. алтернатива на последната Вектра, която имах и в крайна сметка смених марката.
След появата на Insignia-та нещата се промениха и вече пак се замислям за поредното 4-5г.(2012-2013) возило, което да замени старото. Харесва ми как изглежда и екстрите, с които се предлага и евентуално се замислям за една покупка.
Може ли да ми препоръчате кой двигател е добре като динамика, безпроблемност, ако е възможно това и си струва да търся. 4х4 добро и безпроблемно ли е или ще дойде излишна и скъпа екстра за този автомобил.
Идеята е да бъде ежедневно ползван семеен автомобил с две деца.
Благодаря предварително за отделеното време!
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 02 март 2017 - 15:45

Колега, малко хора във форума имат такъв автомобил, още по-малко са им намерили недостатъчците към момента, защото са още относително нови. 4х4-то имаше теми наскоро за разни сервизирания по мостовете и дифовете дето не са много евтини.

Най-много колеги карат двулитровия дизел. Там има някакви аномалии до колкото знам с омасляването и това трябва да се гледа като се купува кола, да не е вече късно за намеса. Някои от годините има 2,8 битурбо бензин 4х4, което за мене е кола мечта. Зависи от възможностите ти и желанието ти.
Отговори

devailo снимка devailo 06 март 2017 - 15:34

Здрасти, от година и 4 месеца имам моята Инсигния аз и съм предоволен от колата. Както колегата каза почти всички сме с двулитровия дизел. Ако разхода ти е важен ще ти кажа че този двигател е от по не-икономичните. Аз от много години живеех с идеята че дизел ли е непременно ще е много икономичен ама като се поразрових и поразчетох и като видях че от тея години от тоя клас коли бензинови и толкова мощни горят по малко от моя дизел. А пък на другите марки дизелите са да не кажа двойно по икономични. Единствено леки проблеми съм имал по електрониката. Дясното ел стъкло откачи 1 път и ходих в сервиза да го оправят и май само са изчистили някаква букса. веднъж на половин година ми казва да сервизирам я фарове я спирачки ама всичко си работи..Сега парктроника спря да работи и ще ходя в сервиза да го гледат какво му е. И това е общо взето. Много ми харесва и като возия и като мощност. И с големите 19ки джанти пак меко вози а не като каруца както мислят всички. :D

4x4 ми се струва малко излишна екстра особенно за София. Няма къде толкова да се затъва и закъсва. Моя съвет е да търсиш използвана кола от официалните представители на опел или от частни лица. От автокъщите лъжат свръх много. Но ако трябва там с номер ана рамата звъниш в опел и правиш проверка кога и на какви километри е била в сервиза.
Отговори

sathv снимка sathv 06 март 2017 - 17:32

Я звънни на опел за моята астра и питай да видим какво ще излезе? Нова е купена от тях 2009 г. После се обади на тойота и питай там за хайлукса ни. И той нов е купуван. На официален сервиз вяра никаква. Данните се манипулират дсже без пари. Иначе по въпроса 4х4 си е прилична екстра но на правилната кола. При условие, че не я ползвсш често, какъвто е случая с кола лимузина е бесмислено цяла година да разкарваш кардани, дефиренциали и още един куп карантии по пътищата. Щото може да се случи и един път да не ползваш елстрата в годината. Отделен въпрос е при нужда колко ще ти помогне
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 06 март 2017 - 18:35

 sathv, на 06 март 2017 - 17:32, каза:

Я звънни на опел за моята астра и питай да видим какво ще излезе? Нова е купена от тях 2009 г. После се обади на тойота и питай там за хайлукса ни. И той нов е купуван. На официален сервиз вяра никаква. Данните се манипулират дсже без пари. Иначе по въпроса 4х4 си е прилична екстра но на правилната кола. При условие, че не я ползвсш често, какъвто е случая с кола лимузина е бесмислено цяла година да разкарваш кардани, дефиренциали и още един куп карантии по пътищата. Щото може да се случи и един път да не ползваш елстрата в годината. Отделен въпрос е при нужда колко ще ти помогне

И аз не бих могъл да го напиша по- брутално вярно.
Освен това щар-по-щар на инсигниите не се слави с безпроблемната си работа, още по- малко с изгодната му, правилна и коректна поддръжка по официалните сервизи. Имай впредвид, че по това задвижване има електроника и доста други дивотии, които определено го извеждат от графата нормално и надеждно задвижване 4х4.
Та по същество, Инсигния добре, ама само на предно.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 06 март 2017 - 19:26

Аз имам Инсигния сравнително от скоро (края на октомври) и не знам до колко може да ми бъде меродавно мнението, но поне според мен 4х4 е излишно бреме за употребявана лека кола, и не се отразява кой знае колко на проходимостта (освен ако не сте с Кънтри Турър) а за приличен вървеж на кола тежаща над 1700 кг си трябват,и коне,и нютонметри и така избора се свежда до 2.0 дизляк със 160 к.с или 195 коня и 2.0 турбо бензин с 220 к.с (позволява гЪзифициране).
В крайна сметка избрах 2.0 CDTI - 160 к.с. За сега съм изминал 10000 км, без особени проблеми... Като недостатъци на колата мога да посоча не добрият обзор от шофоьрското място, и че мястото вътре не отговаря на внушителните размери отвън.
Мнението беше редактирано от Hotblooded: 06 март 2017 - 19:27
Отговори

n1s0 снимка n1s0 23 март 2017 - 16:13

Дано колегата няма нищо против че му "цапам" темата. Интересува ме каква е поддръжката на бензинова Insignia спрямо тази на Vectra B? 2 пъти, 3?

Конкретно ме интересуват тези мотори:

1,8 - 140 коня
2.0 с турбо - 220 коня

Имат ли детски болести по окачването? Маслояди ли са тези мотори? Успешно ли се газифицират? Екстри и вървеж не ме интересуват - това е субективно за всеки.

Общо взето всякаква техническа информация за дефекти и поддържка биха ми били полезни, за да преценя дали мога да се класирам за поддръжката на такава машина.
Мнението беше редактирано от n1s0: 23 март 2017 - 16:14
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg