Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра Ф : Няма мигачи

Free_Fly снимка Free_Fly 19 октомври 2009 - 12:17

Голяма мистерия колеги, помагайте.
Значи от вчера си нямам мигачи на колата- няма ляв няма десен.
интересното е че си имам аварийни и всички кручки са на 6, всичко си свети ама на аварийни, използвам ли лостчето за мигачите няма никой, все едно не съм натиснал нищо, нито реле цъка нито нищо.
Къде може да е проблема ??????????????????????????????/
А сега забелязах че нямам и светлинна индикация на таблото даже и при аварийни,ама тва може и да не е свързано с този проблем знам ли ???///

Ако някой е имал подобен проблем и знае решение нека помага.
Според мене щом работят аварийните значи не е от релето.
Остава лостчето ама някакси нито ляв ниято десен, и то така отведнъж и двата странно ми се вижда.
Благодаря ви предварително.
Отговори

fanatic снимка fanatic 19 октомври 2009 - 12:27

Аз мисля, че е лостчето. Или се е откачила буксата или вътре нещо е счупено.
Отговори

4ebura6ka снимка 4ebura6ka 19 октомври 2009 - 12:36

Най-вероятно е лостчето за мигачите. Разкачи го и виж дали дава контакт между клеми 49А-L за леви и 49А-R за десни. А лампата на таблото може просто да е изгоряла. Ако проблема не е в лостчето може да е прекъснат кабел. Трабва да прозвъниш кабела (черен с бяла ивица) между клеми 49А на лостчето; релето и копчето за аварийните.
Провери си първо бушон 28, той захранва мигачите, стоповете, MID-а и климатика евентуално.
Успех.
Отговори

becinko снимка becinko 19 октомври 2009 - 13:37

Колега,аз докато си сменях крушките на километража с диоди,ми се получи този проблем,оказа се бушон,явно на аварийните и на обикновенните (десен,ляв) са с отделен , при мен беше по същия начин виж бушоните преди да разглобяваш лоста
Отговори

Free_Fly снимка Free_Fly 19 октомври 2009 - 14:04

Оправен е проблема, ей досега съм се ровил по колата.
Оказа се бушон 15А, значи наистина авариините са на отделен бушон от мигачите :clapping:
Благодаря на всички колеги отзовали се толкова бързо.
Отговори

moto-mania снимка moto-mania 30 септември 2012 - 13:15

Нека да се отметна и , аз. Понякой път не е проблема в бушона , а в самият ключ на аварийните :) ...
Отговори

becinko снимка becinko 30 септември 2012 - 14:16

Едва ли колегата кара 3 години без мигачи, но все пак :surrender:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg