Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Колектор ЕГР Доселова клапа проблем

snizz снимка snizz 01 февруари 2011 - 12:39

Някой може ли да ми каже за какво служат тези датчици,и какви са последиците ако са развалени?

Публикувано изображение
В момента те излизат на сканера,и всеки път различна джаджа... Колата забива муцуната и не може да прехвърли 2500 оборота. Всичко съм почистил и няма оправия.Прави го когато си пойска.Бил съм по майстори,но немогат да я хванат когато ми прави мизерйята...Много ще съм благодарен ако някой ме насочи откаде идва проблема.Междудругото когато забие и все едно е запушена.Като запали под аспухът става черно петно и облак дим. :newsm05_41:
Отговори

Shades снимка Shades 01 февруари 2011 - 14:18

Иди някъде, където разбират от тези мотори да ти направят диагностика с TECH. Евтиното излиза скъпо накрая при тези дизели. Една качествена диагностика е без пари на фона на тотално баталясан мотор ...
Отговори

snizz снимка snizz 01 февруари 2011 - 15:23

Е каде разбират,през четирима майстора съм минал тая седмица,три пъти диагностика и права,секи път различно.Не се опитвам да мина по тънката лайсна,а по правилната...не ме разбирайте погрешно.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 01 февруари 2011 - 15:47

И в крайна сметка каква грешка записва?
Отговори

Shades снимка Shades 01 февруари 2011 - 16:19

Принципно аз говорех за оторизираните сервизи. Иначе из форума има още 2-3 човека, които се занимават конкретно с дизели и са добри. Все пак щом сте чели грешки можеш да публикуваш тук какви са, както предложи Божо и съответно да се опитаме да помогнем.
Отговори

snizz снимка snizz 01 февруари 2011 - 17:26

За съжаление никой не ми е казвал номерата на грешките а само...ЕГР ти е за мсена...Дроселова клапа си смени... колата си смени... ако разбера ще пиша. :newsm05_41:
Отговори

Shades снимка Shades 01 февруари 2011 - 17:33

Този мотор има вихрови клапи, а не дроселова (все пак е дизел :newsm05_41: ) :pardon: Май майсторите са за смяна ...
Отговори

doctordre снимка doctordre 02 февруари 2011 - 13:38

Поне според някои от сервизните програми, до 2500 оборота ограничение се дължи на това (предполагам е injection timing, а не ingition)

Публикувано изображение

Uploaded with ImageShack.us

Грешка в ЕГР или дебитомера ограничава до 3000 (случва ми се през 2-3 месеца :newsm05_41: ). Ако си от София мога да ти услужа със скенер
Мнението беше редактирано от doctordre: 02 февруари 2011 - 13:39
Отговори

asensio снимка asensio 02 февруари 2011 - 14:01

А защо да не се почне от най-лесното... вакумните пътища. Ако все пак го прави от време на време, може някаде да има малка дупчица и при по голямо натоварване на вакуумната система да записва грешката.
Отговори

snizz снимка snizz 04 февруари 2011 - 00:31

Не съм от София,мерси все пак колега.Та днес какво се случва...Колата ми се бъгва оборотите падат,почва да глъхне,светва режимът и край.Преди дни едно майсторче ми каза да откача вакума от черната джаджа която движи клапата когата колата ми направи мизерията.Та точно това направих и какво се оказа.Колата работи прекрасно,мушкам маркучлето обратно оборотите падат и глъхне.Забелязах че когато го пъхна,това черното затваря клапата и тя си остава в това положение,а когато го изкарам следователно остава отворена и колата е перфект...Та майсторчето твърди,че проблемът е в този датчик който е от другата страна на клапата,потенциометър, и дава инфо на компа.Възможно ли е?И продава ли се самостоятелно или както обикновенно се ръсиш за комплект...

П.С. НЕ ходя в "оторизирани" сервизи поради простата причина че,хем ще ме оберът,хем колата няма да оправят.Знам го от лиииичен опит.
Мнението беше редактирано от snizz: 04 февруари 2011 - 00:32
Отговори

ГостCho4_* 22 февруари 2011 - 17:17

Здравейте
Случайно попаднах на темата Ви докато си търсех нещо през Google ..... скоро имах клиент със Сигнум ,които имаше абсолютно същите проблеми като твоите.Проблемът е изцяло в сензора на дроселовата клапа.На моменти датчика прекъсва,стойността която подава към компютъра е извън предварително дефинирания интервал и компютъра не я разпознава като коректна (все едно си откачил сензора),оборотите падат,дори е възможно двигателя да угасне и компютъра влиза в сервизен режим.С рестартиране на системата проблемът се решава до следващото прекъсване ..... става доста опасно , когато ти го направи докато изпреварваш по време на движение !!!
Грешката която остава в паметта на ECU беше - Positive (или Negative ) throttle deviation ..... не помня веше знака (+ / - )
Сензорът не се продава отделно ,а само с все колектор ,цената му в Опел беше към 1400лв ,ако не греша ......монтира се само на автоматици ,тези с ръчните скорости са с по-сложен педал на газта и не използват този сензор.Когато имах нужда от друг сензор ,прозвънихме доста морги и никoй го нямаше :(

успех с търсенето и дано съм помогнал поне малко :)
Поздрави
Чочо / Autotronics Service /
Отговори

doctordre снимка doctordre 22 февруари 2011 - 19:26

За това ли става дума:
Публикувано изображение
?
Отговори

ГостCho4_* 22 февруари 2011 - 21:01

не ,на първата снимка е заградено като ПОТЕНЦИОМЕТЪР
Отговори

doctordre снимка doctordre 23 февруари 2011 - 09:49

Аа, ясно, аз такова нещо нямам. Наистина, както казваш, явно само на автоматиците го слагат
Отговори

snizz снимка snizz 28 февруари 2011 - 22:38

Благодaря за отзивите,но оправих проблема...откачих вакума и го затапих с един болт :61: Cho4 уцели в десятката.
Отговори

niki82 снимка niki82 28 февруари 2011 - 23:11

 snizz, на 28 Feb 2011, 22:38, каза:

Благодaря за отзивите,но оправих проблема...откачих вакума и го затапих с един болт :mhihi: Cho4 уцели в десятката.


:61: Колега когато я купих моята,авто джанбазите бяха решили проблема по същия начин с болта,но пак го прави макар и по рядко само на високи обороти.Това е временно решение,но ти ще се убедиш сам,апропо имай едно на ум като изпреварваш,че аз съм го преживял. :rofl:
Мнението беше редактирано от niki82: 28 февруари 2011 - 23:27
Отговори

snizz снимка snizz 01 март 2011 - 21:18

 niki82, на 28 Feb 2011, 23:11, каза:

:61: Колега когато я купих моята,авто джанбазите бяха решили проблема по същия начин с болта,но пак го прави макар и по рядко само на високи обороти.Това е временно решение,но ти ще се убедиш сам,апропо имай едно на ум като изпреварваш,че аз съм го преживял. :mhihi:


Ми след минати 3000 км нямам ядове,но 1400лв няма да дам ако ще...Времето ще покаже :)
Отговори

bojo06 снимка bojo06 01 март 2011 - 21:27

 Cho4, на 22 Feb 2011, 17:17, каза:

Здравейте
Случайно попаднах на темата Ви докато си търсех нещо през Google ..... скоро имах клиент със Сигнум ,които имаше абсолютно същите проблеми като твоите.Проблемът е изцяло в сензора на дроселовата клапа.На моменти датчика прекъсва,стойността която подава към компютъра е извън предварително дефинирания интервал и компютъра не я разпознава като коректна (все едно си откачил сензора),оборотите падат,дори е възможно двигателя да угасне и компютъра влиза в сервизен режим.С рестартиране на системата проблемът се решава до следващото прекъсване ..... става доста опасно , когато ти го направи докато изпреварваш по време на движение !!!
Грешката която остава в паметта на ECU беше - Positive (или Negative ) throttle deviation ..... не помня веше знака (+ / - )
Сензорът не се продава отделно ,а само с все колектор ,цената му в Опел беше към 1400лв ,ако не греша ......монтира се само на автоматици ,тези с ръчните скорости са с по-сложен педал на газта и не използват този сензор.Когато имах нужда от друг сензор ,прозвънихме доста морги и никoй го нямаше :(

успех с търсенето и дано съм помогнал поне малко :)
Поздрави
Чочо / Autotronics Service /

Чочо дизела има ли дроселова клапа или що е то ? Поне знам къде да не ходя да ми ремонтират колата!
Отговори

Swing снимка Swing 01 март 2011 - 22:28

 bojo06, на 01 Mar 2011, 21:27, каза:

Чочо дизела има ли дроселова клапа или що е то ? Поне знам къде да не ходя да ми ремонтират колата!

Да, тези дизели, както и много други по-съвременни имат дроселова клапа. Колегата Cho4 много точно е описал един често срещан проблем при Y22DTR и решението му.

Ето един линк, за да не си губя времето с обяснения:

http://delphi.com/manufacturers/auto/power...gcontrols/dmvrv
Отговори

doctordre снимка doctordre 02 март 2011 - 11:02

Само дето точно 2.2 няма такава клапа- има вихрови, които пренасочват потока през един от двата всмукателни клапана
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg