Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Тракане при студен двигател - Insignia 2.0 CDTi 160 к.с.

Ceberus снимка Ceberus 20 ноември 2018 - 20:57

Здравейте, от скоро карам Инсигна 2.0 дизел, 160 к.с., 2012 година. От няколко дни забелязах, че при запалване на двигателя, след около 40 секунди до минута започва едно тракане/удряне на свободен сход, усеща се и в купето. Същото е съпроводено от лека игра на стрелката на оборотите и продължава поне 2-3 минути (не съм чакал повече). След като загрее проблема изчезва нито се чува/усеща тракането нито стрелката играе. За съжаление има колата от скоро и не мога да знам дали сега се е появил проблема или си го е имало като съм я купувал. Ако имате някакви предположения, ще се радвам да ги чуя. Благодаря предварително.
Отговори

Hotblooded снимка Hotblooded 20 ноември 2018 - 21:03

Предложението ми е да върнеш колата на този от когото си я взел. Ако не става - закарай я в сервиз, и се подготви за лоши новини...
Отговори

Ceberus снимка Ceberus 20 ноември 2018 - 21:06

Поне някакви насоки какво да очкавам и съответно колко спешно да я карам в сервиз, защото иначе си работи перфеткно (поне долкото аз разбирам от коли)

 Hotblooded, на 20 ноември 2018 - 21:03, каза:

Предложението ми е да върнеш колата на този от когото си я взел. Ако не става - закарай я в сервиз, и се подготви за лоши новини...
Отговори

ivo_ranchev снимка ivo_ranchev 22 ноември 2018 - 00:17

В най добрия случай маховика,ако е ръчка,пробвай да натиснеш съединителя и ако промени шума се насочи към него...иначе маслената помпа(дано не е късно че оле мале).И в двата случая не те съвемтвам да я караш в това състояние.
Успех,поздрави!
Отговори

Ceberus снимка Ceberus 25 ноември 2018 - 11:25

Благодаря за отговорите. Нещата отиват към маховика. Можете ли да препоръчате качествен сервиз в София за смяна на маховик и съединител?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg