Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Спукано водно съединение

tarikataaaa снимка tarikataaaa 14 април 2011 - 17:53

Здравейте, спука ми се една може би е пластмасова тръба на охладителната система зад двигателя.Колата е Вектра Б от подписа.Може би е ето това Публикувано изображение

Та мисълта ми е някой сменял ли е това чудо на немската техника и как става това нещо?От долу май няма шанс да стане, само от горе, но като гледам трябва да се свалят инжекторите защото е точно под тях.Някакви идеи?
Отговори

hudson снимка hudson 14 април 2011 - 20:33

Тази тръба се оказа че има няколко разновидности, така че задължително да ти е дадат по номер на рама. Не знам от къде ще я купуваш, но на мен ми искаха около 400 лв при дилърите на опел, защото не се предлагаше от алтернативен производител.
Между другото върви комплект със всички маркучи - кербовани са за нея.
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 14 април 2011 - 21:23

Ето я http://emk-33.com/sh...oducts_id=73300

Има я и втора ръка: http://emk-33.com/sh...oducts_id=58949
Отговори

hudson снимка hudson 14 април 2011 - 21:39

Задължително иди със старата тръба и я сравнявай на място. Само на вектра Б за 1,8 и 2,0 моторите бяха 4 вида тези водни съединения. А на линка ти тази тръба я дават за всички вектри Б, даже и за кадет, вектра А...
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 14 април 2011 - 21:44

 hudson, на 14 април 2011 - 21:39, каза:

Задължително иди със старата тръба и я сравнявай на място. Само на вектра Б за 1,8 и 2,0 моторите бяха 4 вида тези водни съединения. А на линка ти тази тръба я дават за всички вектри Б, даже и за кадет, вектра А...



Май така ше стане, ама проблема е как да стигна до нея.
Отговори

bisserk снимка bisserk 15 април 2011 - 08:56

Имаше наскоро тема по въпроса. Виж с търсачката...
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 15 април 2011 - 19:06

Нищо не откривам.Май нещата вървят към майстор.Сам няма да мога да се справя.Генератор, инжектори и куп други глупости треба да се махат.....
Отговори

GSM_BOSS снимка GSM_BOSS 15 април 2011 - 21:04

 tarikataaaa, на 15 април 2011 - 19:06, каза:

Нищо не откривам.Май нещата вървят към майстор.Сам няма да мога да се справя.Генератор, инжектори и куп други глупости треба да се махат.....


Колега махаш всмукателния колектор както си е с всичко по него и имаш пълен достъп до тръбата и всички връзки към нея ;)
Лошото е че само тази тръба от картинката не се сменя,към нея са вулканизирани маркучи и не е просто подмяна на тръбата..... При мен се беше сцепила откъм купето и не се виждаше процепа,докато една нощ просто се разцепи на две.Това от картинката си го направих от метал/неръждавеика и със заварени на нея съответните щуцери с аргон.Стана като заводско и най-важното вечно.
Ако имаш конкретни въпроси драскай на Скайп ;)
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 17 април 2011 - 09:20

Някой свалял ли е всмукателния колектор на X18XE? Развих осемте болта отгоре,планката за генератора.Колектора се клати обаче не излиза.Да няма и нещо друго да го държи освен тези осем болта (шпилки)? :helpsmilie:
Отговори

tarikataaaa снимка tarikataaaa 18 април 2011 - 19:22

Разглобих го и извадих всичко.Утре чакам да дойде частта от един колега.Може да пусна една тема със снимки и обеснения, че като гледам си е редовен проблем :(
Отговори

borro снимка borro 29 октомври 2013 - 10:37

Привет, използвам темата, за да задам въпрос по същия проблем.
за Опел Вектра А (C20NE) се интересувам откъде мога да намеря същото по функция водно съединение като на снимката, която е публикувана в първото мнение. Възможно е да изглежда малко по-различно, но принципно е това.
Поздрави.
Отговори

ufer снимка ufer 29 октомври 2013 - 13:44

Виж да не би да са 9 болта (шпилки с гайки). Понякога излизат трудно - с клатене, дърпане, подпиране. От много пренатягане отворите за шпилките в алуминиевия колектор се деформират и задържат в резбите. Ако успееш да ги извадиш, можеш да ги прогониш със същия диаметър, че следващия път да е лесно.
Мнението беше редактирано от ufer: 29 октомври 2013 - 13:45
Отговори

Коцето снимка Коцето 29 октомври 2013 - 22:15

 borro, на 29 октомври 2013 - 10:37, каза:

Привет, използвам темата, за да задам въпрос по същия проблем.
за Опел Вектра А (C20NE) се интересувам откъде мога да намеря същото по функция водно съединение като на снимката, която е публикувана в първото мнение. Възможно е да изглежда малко по-различно, но принципно е това.
Поздрави.

Варианта от моргата предполагам ти е минал през ума, но съм доста скептичен относно издържливоста на пластмасов чарк втора употреба. Ако имаш познат занимаващ се с монтаж на климатици или слънчеви колекторни системи ти препоръчвам да ти изработи такъв чарк от медни тръби по модел на твоя, изпитано, става чудесно а и почти вечно ако е майстор на заварките.
Мнението беше редактирано от Коцето: 29 октомври 2013 - 22:16
Отговори

kalin09 снимка kalin09 29 октомври 2013 - 23:08

Правил съм метално такова,и съм го сменял без да свалям смукателите-алтернатора назад,свалям стартера,бобината и присадката под нея с трите болта за евреиска звезда. От морга си не е работа...
Отговори

borro снимка borro 30 октомври 2013 - 00:17

Привет момчета, То е ясно, че от морга няма да е, засега към ту днессъм намерил на цена около 50 кинта ново. Въпроса вече опира до демонтажа.
Калин09 - има ли вариант за демонтаж на тази тръба без да свалям стартера и възможно с най-малко части? :). Колата я заврях в един гараж и мога да я почна само отгоре. Това за назад генератора ще го имам в предвид. На прима виста ме притесняват болтовете с които е захванато към мотора (май са два) и евентуално в най-лявата част от към термостатното тяло. Там нищо се невижда.Те снимка - как лесно изглежда всичко: http://becost.ru/ope...7/image/15,1,12
Това за ръчно дело със сигурност е оферта, но не разполагам с жокери като място и цена.
Поздрави.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 30 октомври 2013 - 09:23

Щом си в гараж сваляи смукатела...
Отговори

borro снимка borro 30 октомври 2013 - 10:07

Ще го свалям тогава, ако има други тънки моменти, моля да споделите - събота я почвам.
Гадното е, че от него няма никаква видимост дали само таз тръба е дала фира, или има и друга изненада.
Отговори

ufer снимка ufer 31 октомври 2013 - 10:21

Преди 5 години и моята пластмасова тръба се спука - мотор 18Е. Намерих от един гараж подобна алуминиева за 5 лв., казаха ми, че е от Вектра, но не съм проверявал. Всички диаметри баха абсолютно еднакви. Моята тръба беше с 2 щуцера, и тази беше такава, само малко по раздалечени, но това не влияе сериозно. При теб май са повече. Опитай да намериш такава тръба, може при добър заварчик на алуминий да сложиш допълнително още щуцери. Тръбата ще стане вечна. Вече 5-та година забравих, че е капело и текло някога.
Отговори

^_fenixa_^ снимка ^_fenixa_^ 31 октомври 2013 - 17:01

Друг варянт е неръждавейка, около 20-25лв и е метъра и всеки добър заварчи ще я направи вечна и добре изглеждаща ;) Според мен пак ще е около 50лв с работата, но поне няма да я мислиш ;)
Отговори

Quattro снимка Quattro 01 ноември 2013 - 08:12

 borro, на 29 октомври 2013 - 10:37, каза:

Привет, използвам темата, за да задам въпрос по същия проблем.
за Опел Вектра А (C20NE) се интересувам откъде мога да намеря същото по функция водно съединение като на снимката, която е публикувана в първото мнение. Възможно е да изглежда малко по-различно, но принципно е това.
Поздрави.



na C20NE нищо не се сваля само трябва дълга отверка 30/40 см .....

 kalin09, на 30 октомври 2013 - 09:23, каза:

Щом си в гараж сваляи смукатела...

напълно излишна процедура
Мнението беше редактирано от Quattro: 01 ноември 2013 - 08:16
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg