Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Шум и вибрации в предно ляво колело

sxs снимка sxs 16 март 2012 - 10:18

Колеги, при първа възможност когато ми остане време ще отъда в сервиз, но сега за мое спокойствие в бизките дни да ви попитам.
Когато ускорявам по-рязко в завой (май само когато завивам на ляво) се чува шум и се усещат някакви вибрации по ходовата част от предно ляво колело. Когато ускорявам нормално нищо не се усеща. Каква може да е причината според вас и опасно ли е така да я карам? Между другото имам подозрения (въпреки, че стария собственик отрича) че там е имало някога удър.
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 16 март 2012 - 12:33

90% е от карето.Първо него прегледай :good:
Отговори

sxs снимка sxs 16 март 2012 - 13:36

 pitbula74, на 16 март 2012 - 12:33, каза:

90% е от карето.Първо него прегледай :good:


Т.е. Аз съм бос по отношение на автомобилната механика. Какво значи това? Опасно ли е така да се кара? Спешен ли е ремонта (може ли да доведе до усложнения при каране така)? А и колко горе-долу би трябвало да ми струва ако имате представа?
Отговори

sxs снимка sxs 17 март 2012 - 12:12

Ходих в един сервиз, ама нали знаете какви са ни майсторите... преди да си дам парите пак да попитам (че ще излезе към 400лв.). Възможно ли е да е от лагер-главина?
Отговори

sxs снимка sxs 23 март 2012 - 09:12

Ами смениха ми лагер-главината и биалетки и накрайници, самоче първо излезе по-скъпо от първоначалното и второ проблема остана. Ха-ха. Как беше: викам ти майсторе щото не ти знам името...
Гледаха я пак колата, чесоха се умно по главите и само гадаят. Може да е каре, може да е незнам си какво. Аз няма само да си сменям части докато отцелят.
Дайте идеи поне да ги насоча.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 23 март 2012 - 10:49

Залагам на "рейка" чува се едно като боботене и се усеща вибрации на волана прави го само на завой и се усеща повече при по ниска скорост.
Отговори

dth_user снимка dth_user 23 март 2012 - 11:20

При мен се получаваше така от шарнирните болтове - вече два пъти ги сменявам, може би попадам на ментета, но предполагам са ги проверили.
Отговори

sxs снимка sxs 23 март 2012 - 21:44

Да ви кажа какво се оказа в крайна сметка.
След като ми смениха един куп неща по ходовата част без абсолютно никакъв ефект си взех колата и право в Дженеръс. За нула време момчетата локализираха проблема. Счупена планка, която държи двигателя някъде отзад. Какъв зор е видяла незнам, но новата е нищо и никакви 84лв.
Та така. Аз мисля, че приключих с евтините сервизи, защото ми излизат малко скъпи.
Отговори

nemec79 снимка nemec79 24 март 2012 - 21:06

 sxs, на 23 март 2012 - 21:44, каза:

Да ви кажа какво се оказа в крайна сметка.
След като ми смениха един куп неща по ходовата част без абсолютно никакъв ефект си взех колата и право в Дженеръс. За нула време момчетата локализираха проблема. Счупена планка, която държи двигателя някъде отзад. Какъв зор е видяла незнам, но новата е нищо и никакви 84лв.
Та така. Аз мисля, че приключих с евтините сервизи, защото ми излизат малко скъпи.

голям филм си препатил - важно е да си намериш точните хора дето да ти поддържат колата и дето разбират от този модел и го познават в детаили - майсторите по всичко се оказва че са майстори по нищо...мое мнение... :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg