Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

евро сонда-има ли смисъл?

HellRell снимка HellRell 11 декември 2013 - 19:23

реших да сложа евро сонда на инжекциона

отидох при майстора и ми каза, че стария клапан вършел същата работа и съм хвърлял пари на вятъра

2 въпроса имам и моля за конкретни отговори:

- има ли смисъл да сменям стария клапан с евросонда

- има ли смисъл да слагам най-скъпата сонда или да избирам някое по евтино решение
Отговори

pooh снимка pooh 11 декември 2013 - 21:17

Зависи каква ти е била старата.
Евросондата или мултиклапан има няколко нива на защита.
1. Електрическа -> това е електрически клапан управляван от контактният ключ на автомобила. Така газ излиза от бутилката само ако е запален двигателят.
2. Механична защита -> "скоростен" клапан който спира подаването на газ от бутилката при теч от системата, например при пробиване на тръбопровода преди изпарителя. Има и клапан за повишено налягане
3. Термична -> клапан за високо налягане който позволява контролираното изпускане на части на газта при повишаване на налягането в бутилката. Например при деформиране на бутилката вследствие удар или при нагряване вследствие пожар или други неблагоприятни условия водещи до повишено налягане.
Освен това има нивомер, който ограничава пълненето на бутилката до 80%.
Някой от тези защити ги има и на по-старите сонди.
Ако старата ти сонда има тези защити - то значи си ок. Ако не, то трябва да я смениш т.к. законът те задължава. Ето тук има извадка от закона.
http://www.offroad-b...ead.php?t=99012

На другата си кола я смених с италианска OMV за около 90лв преди 3 години. Имаше о турски вариант за към 60лв май беше, но не ми я препоръчаха.
Отговори

npace снимка npace 13 декември 2013 - 22:54

По добре е да се смени за да ти е спокойно.Все пак този закон е писан с кръв и тези сонди са измислени за да ни пазят по някакъв начин.Сондата на Mimgas става но в 50% от случаите не дава коректни показания на ключа.Лично аз карам с такава и моята работи коректно но на служебната ми кола показва каквото си иска а уредбите са на 100% еднакви.Разбира се че колкото по скъпа сонда се използва толкова по сигурна е.Лично аз бих си сложил ОМВ или BRC (на времето като взех колата бях ограничен финансово и затова взех Mimgas).

Mimgas - 55 лв.
OMB - 80 лв.
Lovato - около 90 лв.
BRC - 110 лв.

И още много други знайни и незнайни марки
Отговори

HellRell снимка HellRell 14 декември 2013 - 07:20

Благодаря и аз така мисля, за по сигурно да сложа. Без това съм ги отделил парите
Отговори

HellRell снимка HellRell 16 декември 2013 - 19:18

Днес монтирах - GasItaly

Днес монтирах - GasItaly
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg