Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Тропане отпред в дясно

DKunev снимка DKunev 03 септември 2015 - 12:34

Здравейте колеги,

Вчера преобух Астричката с нови летни гуми тъй като старите можеше и да не издържат до края на сезона и се случи нещо странно.

След смяната на гумите, забелязах шум - тропане в предна дясна част на колата. Тропането се усеща от 20км/ч и се забързва прогресивно с увеличаване на скоростта. Най-отчетливо е между 40 и 80км а около 100 като че ли спира(може би се слива в постоянен звук или вече шума от скоростта надделява) Също така при десен завой изчезва.

Върнах се веднага в гумаджийницата(Примекс), защото помислих че е крива гума. Момчетата викнаха един човечец, най-вероятно шефа на смяната. Човека се качи, врътна едно кръгче и потвърди за шумът. Превъртяха предното със задното дясно коело, но щума си остана на същото място. Според думите на човека, ми гарантира че това не е от гумите а според него е вътрешно каре или лагер на главина и просто преди не съм го чувал тъй като старите гуми са били много твърди и шумни(действително гумите бяха пред разпадане). Беше края на работния ден и реших да се съглася и си тръгнах с надеждата че наистина не е от гумите.

Как ви звучи тази история?

Има ли как да направя някой тест за да стигна до извода къде точно е проблема?


Поздрави,
Митко
Отговори

детеборе снимка детеборе 03 септември 2015 - 18:47

Правилно са ти казали, но според мен се насочи към лагер. Имал същия проблем (само че на друга кола) само дето беше по скоро тупкане, а не тропане.
Мнението беше редактирано от детеборе: 03 септември 2015 - 18:48
Отговори

DKunev снимка DKunev 03 септември 2015 - 19:15

 детеборе, на 03 септември 2015 - 18:47, каза:

Правилно са ти казали, но според мен се насочи към лагер. Имал същия проблем (само че на друга кола) само дето беше по скоро тупкане, а не тропане.


То и моето е нещто като тупкане, тропане, измятане на нещо по ходовата. Как може да се диагностицира точно от къде произлиза шумът?


Сега започнах и да чувам едно бързо "изтракване" като пускане на пингпонг топче на маса при минаване през неравност. Това пък от какво може да е?


Извода май е да не си сменяте старите корави шумни гуми с нови и тихи :newsm05_41:


Поздрави,
Митко
Отговори

детеборе снимка детеборе 03 септември 2015 - 19:38

Сега ще ти кажа аз какво правих, за да диагностицирам проблема при мен, но не поемам отговорност за действията Ви колега. Вдигам предното колело, което смятам, че е проблемно и подпирам здраво с голям чукан. Паля колата, включвам 2-ра или 3-та скорост и пускам съединителя и при движението на гумата, която е във въздуха може да се чуе това, което се чува и при движение по пътя. Ако се чува, то това е лагер. Дано съм бил полезен ! Ако има нещо за пояснение или неясно питайте колега !
Мнението беше редактирано от детеборе: 03 септември 2015 - 19:39
Отговори

DKunev снимка DKunev 03 септември 2015 - 20:42

А ако не тропа при този тест, това означава ли че е вътрешното каре?
Отговори

детеборе снимка детеборе 03 септември 2015 - 21:33

аз си мисля че не е въптрешно каре колега, но пробвай, пък ще го умуваме
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg