Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

реле след електрониката към бензиновата помпа

DarkLife снимка DarkLife 09 януари 2007 - 23:42

Здрарейте.
Искам да попитам има ли някакво реле и какво представлява,реле което се намира след блока на електрониката към бензиновата помпа на вектра А 2000i(C20NE).
Значи аз пробвах с една друга помпа вързах и директен + от акумулатора и я прекарах пред едно реле 30А.В резурвара няма цетка и преди помпата също няма седка.
Не знам дали са влезнали някакви боклуци в помпата и затова да е спряла или проблем с тока и но изгоря помпата.
Кабела които излиза от електрониката е един червен за помпата но като дам на контакт или като въртя не се подава по него никакво напрежение кум помпатазатова и вързах този директен + от акумулатора.
Не знам дали трябва да има някакво друго реле... понеже искам да я направя както е оригинално на бензин да излиза ток от електрониката а то не излиза...
Каде може да е проблема?
Мерси предварително на сички.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 09 януари 2007 - 23:59

До колкото знам има реле и се намира до компютъра на колонката на предната дясна врата - \не прилича на обикновенно реле\
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 10 януари 2007 - 00:29

при мен маи липсва такова реле..
Имаш ли си напредстава какво точно представлява защото в магазина ги питам и те не знаят...
Мерси за бързия отговор.
ПС: Някои знае ли от кое краче на електрониката отива кабел за ланда сонда-та? че нещо при мен липсва и ще си пускам аз.
Отговори

espero2000 снимка espero2000 10 януари 2007 - 01:03

Кажи че търсиш реле за инжекционна помпа но първо се убеди че е релето да не го купуваш залудо - провери и бушон трябва да има след релето

На твоя модел се слагат две електроники Мотроник М1.5 и Мотроник ML4.1
При 1.5 буксата на компютъра е на три реда и от компа към релето отиват два кабела - кафяво син и кяфяво зелен съответно от 3 и 36 крак на компа а от 28 крак излиза кафяво син кабел за ламбда сондата
При 4.1 буксата е на два реда и към релето отива само един кабел кафяво син от 20 краче а от 24 пак кафяво син към ламбдата
Отговори

DarkLife снимка DarkLife 10 януари 2007 - 08:10

още днес ще го погледна.мерси много.
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 10 януари 2007 - 09:03

За да провериш дали сигнал от ЕКУ-то излиза сложи между изхода за релето и маса едно реле, което знаеш че работи и знаеш на кои негови крака точно се подава напрежението за ВКЛ.

Виж дали цъка, премери с мултицет дали има някакво напрежение на изхода на ЕКУто.

Може и с пробна лампа, но за габарит. Не за къси или дълги.
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 10 януари 2007 - 09:23

първо си провери бушоните (мисля че беше 7-ми ) помпата е на самостоятелен бушон и като изгори нищо друго не спира

аларма имаш ли ?
ако имаш имай пред вид че алармаджиите обичат да прекъсват помпата и тогава проблема трябва да го търсиш от другата страна - т.е. таблото с бушоните (обикновенно там слагат алармите )
проследи кабела от прдпазителя на помпата да видиш дали нема боднато некое реле там
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 11 януари 2007 - 10:40

Ако имаш газова също може да е прекъсната помпата някъде през друго реле.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg