Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

възможен ремонт на турбо на Isuzu

Гостvarman1_* 28 май 2011 - 06:24

Здравейте на всички! Имам един въпрос възможно ли е да се прави ремонт на турбото на исузув мотор и колко ще струва?
Отговори

boichev снимка boichev 28 май 2011 - 07:59

Колега темата Ти е в грешен раздел, но айде ще Ти отговоря.
Турбината ти е IHI RHB4. Трябва да я сваляш и занесеш в сервиз за турбини, и от там ще Ти кажат колко ще Ти излезе рециклирането и, и дали въобще може да се рециклира, или си трябва нова турбина. Иначе можеш и нова да си я купиш, ето ти линк: ЦЪК
Поздрави. :icon_wink2:


п.п. Какво се случи с твоята турбина? :25:
Мнението беше редактирано от boichev: 28 май 2011 - 08:00
Отговори

Гостvarman1_* 29 май 2011 - 14:25

 boichev, на 28 май 2011 - 07:59, каза:

Колега темата Ти е в грешен раздел, но айде ще Ти отговоря.
Турбината ти е IHI RHB4. Трябва да я сваляш и занесеш в сервиз за турбини, и от там ще Ти кажат колко ще Ти излезе рециклирането и, и дали въобще може да се рециклира, или си трябва нова турбина. Иначе можеш и нова да си я купиш, ето ти линк: ЦЪК
Поздрави. :icon_wink2:


п.п. Какво се случи с твоята турбина? :25:


Забелязах че темата не е там където трябва ама късно. Моето турбо се включва чак на 2800-3000 оборота а когато я взех включваше на 2600 а пък това ми е първия дизел и не знаех на колко трябва да заработва от тук разбрах и после ми казаха че на 2000 оборота ако е читаво ама късно го разбрах, която е една от причините за по висок разход на гориво а то е близо 8/100л. Защото се разпитах насам натам и едно турбо 2 ръка е 150-200лв.
Отговори

boichev снимка boichev 29 май 2011 - 21:10

Колега, аз свалям прозореца и давам газ на 2-ра до 3500 оборота, след 2200 започва да се чува леко съсскане, на 2500 се чува доста и от там нагоре още повече се чува моята турбина. Днес я настъпах, на 2-ра до 3500, от 2000 до 3000 оборота не извади черно, ама от 3000 до 3500 си направи черен облак. :af: Но моята се кара много леко, и само аз давам газ.
Отиди в морга за опел кажи да ти дадът IHI RHB4 запазена и читава, дай му 20 лева и кажи, свалям моята, слагам твоята качвам се и пробвам, ако върви повече с твоята ти доплащам 180 лева, и я вземам. Това е начина, Колега. Или в сервиз да ти я проверят колко е в час. Но живота на турбините е около 200 000 км. Ако е карана с хубаво масло, и е сменяно навреме може и 300 000 и повече да изкара, всичко зависи от това как я е карал този преди теб.
Разход на масло имаш ли? Като я изфорсираш какъв пушек вади? Моята само черно, и понякога сино. Но моят разход е 600-700 грама на 10 000 км. :af:
Поздрави, и пиши какво си направил с охлювчето.
Отговори

Гостvarman1_* 31 май 2011 - 21:31

 boichev, на 29 май 2011 - 21:10, каза:

Колега, аз свалям прозореца и давам газ на 2-ра до 3500 оборота, след 2200 започва да се чува леко съсскане, на 2500 се чува доста и от там нагоре още повече се чува моята турбина. Днес я настъпах, на 2-ра до 3500, от 2000 до 3000 оборота не извади черно, ама от 3000 до 3500 си направи черен облак. :af: Но моята се кара много леко, и само аз давам газ.
Отиди в морга за опел кажи да ти дадът IHI RHB4 запазена и читава, дай му 20 лева и кажи, свалям моята, слагам твоята качвам се и пробвам, ако върви повече с твоята ти доплащам 180 лева, и я вземам. Това е начина, Колега. Или в сервиз да ти я проверят колко е в час. Но живота на турбините е около 200 000 км. Ако е карана с хубаво масло, и е сменяно навреме може и 300 000 и повече да изкара, всичко зависи от това как я е карал този преди теб.
Разход на масло имаш ли? Като я изфорсираш какъв пушек вади? Моята само черно, и понякога сино. Но моят разход е 600-700 грама на 10 000 км. :af:
Поздрави, и пиши какво си направил с охлювчето.
Отговори

Гостvarman1_* 31 май 2011 - 21:40

значи като подам газ и и влезе в обороти усещам ка започжа да дърпа към 2800-3000 оборота и вече към 3200 започва да се чува съскането на турбото и започва да излиза черен пушек отзад. Разход на масло не забелязвам да чукна на дърво но си гледах кулера, 4е казаха че ако е затиснат също вдига разхода но има само малко масло и беше чист. но трябва да отида на майстор задължително.
Отговори

bili4652 снимка bili4652 31 май 2011 - 22:08

 boichev, на 29 май 2011 - 21:10, каза:

Колега, аз свалям прозореца и давам газ на 2-ра до 3500 оборота, след 2200 започва да се чува леко съсскане, на 2500 се чува доста и от там нагоре още повече се чува моята турбина. Днес я настъпах, на 2-ра до 3500, от 2000 до 3000 оборота не извади черно, ама от 3000 до 3500 си направи черен облак. :af: Но моята се кара много леко, и само аз давам газ......
Но живота на турбините е около 200 000 км. Ако е карана с хубаво масло, и е сменяно навреме може и 300 000 и повече да изкара, всичко зависи от това как я е карал този преди теб.
Разход на масло имаш ли? Като я изфорсираш какъв пушек вади? Моята само черно, и понякога сино. Но моят разход е 600-700 грама на 10 000 км. :af:
Поздрави, и пиши какво си направил с охлювчето.


Мойта като е на 430хил. и турбото си включва на 2200 оборота. С това мисля че оправдавам тезата ти че живота на тутбото е 300хил. км. Според мен по всяко време може да се прецака или да изкара много по дълго време. Но както казваш по добре колегата да иде на майстор да види дали става да се оправи за по малко от втората употреба или ако е обратното да потърси втора ръка.

п.п. Не им разбирам много но това е мойто мнение.

Поздрави и успех на колегата varman1 с оправянето на проблема.
Отговори

ceko снимка ceko 31 май 2011 - 22:48

Какви са тея работи с включване на еди си колко оборота и незнам си още какво.Всяко едно турбо работи постоянно,няма такъв термин включва изключва,просто на определени обороти то достига максимално зададеното от системата налягане,затова се усеща повече.

И това че турбото се усеща по късно не е гаранция че е заминало.
Отговори

GARI снимка GARI 01 юни 2011 - 00:21

Както каза колегата преди мене,че турбото си работи постоянно така е.На моята астра се усеща след 2000 хил.оборота на 2 ра скорост турбото действа и колата подскача.Колега ти проверили да ли имащ луфт.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 01 юни 2011 - 06:02

Така е работи постоянно но въпроса е кога влиза в буст и какъв е лага на турбината.Колкото е по малка има по малък лаг и по бързо влиза в буст.Ако колата пуши черно отзад това значи че турбото не подава достатъчно количество въздух.Ако пуши сиво турбината гори маслото ако мотора е здрав.
Отговори

Гостvarman1_* 02 юни 2011 - 15:48

Ако става въпрос дали турбото има луфт не няма. Защото го свалях и го чистихме с един приятел.Въртеше се на ръка но леко заяждаше и пръснахме спреи тип силикон за раздвижване и след окло 5-6 мин. се задвижи малко по добре но след като го сложих на колата ефект никакъв.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 02 юни 2011 - 16:06

Ако системата не е съвсем плътна, също ще усещаш ефект от турбото при по-високи обороти. Просто като идея, преди да смениш турбината...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg