Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

сегменти за ц 20 хе

ivo1979 снимка ivo1979 12 септември 2013 - 20:03

Здравеите колеги става вапрос за една вектра а ц 20 хе .пуши яко синио дори и след като и сменихме гуми4ките на клапаните. Като вдигна щеката за маслото хварля много капчици масло ,на отворена капачка за наливане на маслото пак същата работа, при форсиране става яко мазало от масло така че според мен сегментите са се прдали вече.Мисля да сложим от тея българските от разград някои ползвал ли ги е за тоя двигател и какви отзиви бихте дали за тях или предложете някакви които ще сваршат работа мерси предварително
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 14 септември 2013 - 21:11

Е никои ли не знае де колеги все пак тва е един от масовите ДВГ в форума,даите малко инфо де.
Отговори

manta снимка manta 16 септември 2013 - 20:51

Може да имаш счупен сегмент измери компресията.Разградските сегменти някои ги хвалят други са против.
Отговори

ufer снимка ufer 17 септември 2013 - 06:36

Колега, преди два месеца сменях сегменти на моя мотор Кадет ГСИ 18Е. Падна голямо търсене. Бих те посъветвал да не купуваш сегменти, преди да си извадил буталата. Понякога каналите са разширени и оригиналният размер може да хлопа. Аз си избрах сегменти и според тези канали, а те бяха разширени с около 0,2-0,3 мм, което е много. Избрах съответно не стандартните сегменти, а малко по-дебели, без да се налага да струговам каналите. При разградските сегменти например, се оказа, че компресионните нямат скос в горната страна, което лично за мен е важно поне за моя мотор и моите представи. Може за твоя модел да имат скос. но получих отзиви, че качеството на българските сегменти е паднало много, вероятно вследствие на "родните условия". Имам няколко каталога на различни добри производители. Ако искаш дай ми и-мейл адрес и ще ти ги пратя. Така или иначе рискът от ментета е много голям - поне ще имаш голям избор.
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 19 септември 2013 - 21:19

ми да споделя на някои може и да и му е интересно след 24 часово наливане на газ за горене през отворите за свещите и една спарка от пловдив до пазарджик и о чудо спря да пуши и няма пръски от отвора за щеката за масло като я махна и от капачката за маслото бе направо не ми се вярва ма факт поне го видях с очите си хахахаха целия ремонт струваше 4.80 лв.
Мнението беше редактирано от ivo1979: 19 септември 2013 - 21:20
Отговори

manta снимка manta 19 септември 2013 - 22:15

Тая газ къде отиде в маслото ли?Или чакаш да се изпари?
Мнението беше редактирано от manta: 19 септември 2013 - 22:17
Отговори

ufer снимка ufer 20 септември 2013 - 06:50

 ivo1979, на 19 септември 2013 - 21:19, каза:

ми да споделя на някои може и да и му е интересно след 24 часово наливане на газ за горене през отворите за свещите и една спарка от пловдив до пазарджик и о чудо спря да пуши и няма пръски от отвора за щеката за масло като я махна и от капачката за маслото бе направо не ми се вярва ма факт поне го видях с очите си хахахаха целия ремонт струваше 4.80 лв.


Ако само са били спечени сегментите, имаш късмет. Методът с газта е добра проба. Дано да нямаш счупени сегменти. За всеки случай покарай малко и замери компресията и както колегата по-горе казва, ако е останала повече газ в картера, по-добре смени и маслото с филтъра.
Отговори

nikinikolov снимка nikinikolov 20 септември 2013 - 07:33

Немски, ако не може да намериш, обади се. Поздрави.
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 25 септември 2013 - 08:52

 manta, на 19 септември 2013 - 22:15, каза:

Тая газ къде отиде в маслото ли?Или чакаш да се изпари?

Не бе колега първо источих маслото и след това правих тая манипулация за сега всичко е ок тея дни кат се поосвободя ще замеря компресията яд мее че преди това нея бях замерил ма както и да е
Отговори

Globe снимка Globe 25 септември 2013 - 10:52

Mahle , kolbenschmidt
това за мен са вариянтите . Аз съм с mahle и съм много доволен за сега нямам проблеми вече 20к км (но не съм имал и преди това)
Мнението беше редактирано от Globe: 25 септември 2013 - 10:53
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 30 септември 2013 - 19:16

еми малко раздвижване на темата вярно че в началото имаше ефект ма сега след 1000км равносметката е точно 1л. масло не пуши до 4000 оборота и след това е страшно ма един такъв плътен и хубав син пушек еми уви ше се сменят маи и сегменти някои може ли да сподели колко десети трябва да е ключа на новите сегменти като се наложат в цилиндара без буталото че нямам инструменти да замеря износването на цилиндрите ще сам благодарен за бърз отговор колеги:)
Отговори

sathv снимка sathv 30 септември 2013 - 19:36

Ако нямаш инструменти за мерене не се и захващай. Първо задължително ти трябва вътромер да измериш цилиндрите. Ако има износване новите сегменти няма да те спасят. След това се мерят и буталата. Ако и те са добре тогава сменяш само сегментите, макар че това се среща много рядко. Обикновено българина си мисли, че като смени сегментите е направил основен ремонт на двигателя. Но истината е съвсем друга.
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 01 октомври 2013 - 10:50

 sathv, на 30 септември 2013 - 19:36, каза:

Ако нямаш инструменти за мерене не се и захващай. Първо задължително ти трябва вътромер да измериш цилиндрите. Ако има износване новите сегменти няма да те спасят. След това се мерят и буталата. Ако и те са добре тогава сменяш само сегментите, макар че това се среща много рядко. Обикновено българина си мисли, че като смени сегментите е направил основен ремонт на двигателя. Но истината е съвсем друга.

При положение че двигателя пее (само дет гори масло де)мисля че ще мине само сас сегменти .И да това е стар двигател няма как да няма износване вапроса е да е в допустими граници днес ще се мери компресия и ще имаме вече и отправна точка така да се каже.Приятели ми споделиха че тоя мотор много често след смяна на оргиналните гумички новите излизали и може и от това да пуши за това се лепвали леко с каникулит бе кат се разглоби ще стане ясна работата вече сам му дигнал мерника и тва е ще има сеч хахахахаха
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 02 октомври 2013 - 18:08

след измерване на компресия 1-10;2-11;3-10;4-11; вече незнам какво да си мисля .Очаквах компресия от порядака на 13 атм. дали проблемите не идват по скоро от газораспределителния механизам примерно износени водачи и непаснати клапани
Отговори

sathv снимка sathv 02 октомври 2013 - 19:42

Налей малко масло в цилиндъра и отново мери компресия. Ако е по голяма от преди резултата е ясен. To и сега е ясен , ама...
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 04 октомври 2013 - 18:27

днес намерих такав уред в службата и премерих с него само че тои има 3 скали които измерват в PSI;BAR;и килограм сила на кв. метър.Показа между 16.5 и 17.5 бара или около 230 240 PSI. Това колко е като атмосфери колеги защото ако 1 BAR е 0.96871 атмосфери ми се вижда малко нереална тая компресия замерих за проба и на бащата астрата G X16XE 101 koня която е перфектна на нея отчете 18 BARА .Търсих калкулатори но не намерих в нета такива за налягане моля някои ако може да ги обарне в атмосфери .Като капнах по 30 грама някаде масло в цилиндрите отива 20 и нагоре бара вси4ко е правено на загрят мотор и пална газ
Отговори

ШУМЕН снимка ШУМЕН 04 октомври 2013 - 19:37

 ivo1979, на 04 октомври 2013 - 18:27, каза:

днес намерих такав уред в службата и премерих с него само че тои има 3 скали които измерват в PSI;BAR;и килограм сила на кв. метър.Показа между 16.5 и 17.5 бара или около 230 240 PSI. Това колко е като атмосфери колеги защото ако 1 BAR е 0.96871 атмосфери ми се вижда малко нереална тая компресия замерих за проба и на бащата астрата G X16XE 101 koня която е перфектна на нея отчете 18 BARА .Търсих калкулатори но не намерих в нета такива за налягане моля някои ако може да ги обарне в атмосфери .Като капнах по 30 грама някаде масло в цилиндрите отива 20 и нагоре бара вси4ко е правено на загрят мотор и пална газ

Ако смениш сегментите, първо се мери елипсата на цилиндъра, добре е да не е повече от 7-8 стотни.Слагат се "нормални" сегменти, ще трябва първо да изминеш 1000 км на ниска скорост, до 80 км/ч най много с още един човек, за да се паснат малко. Ще ти гори масло до към 10 000 км, но след това спира да гори. Правил съм го.
Ако ще караш колата още малко, не си струва ремонта.
При твоето положение, може би маслените сегменти са запечени,може да пробваш пак да наливаш, но няколко дни, смес 1към 1 газ и кореселин, може и ВД40 да пръснеш в цилиндрите
Отговори

ivo1979 снимка ivo1979 05 октомври 2013 - 18:16

Какава марка сегменти да сложа имам избор между Колбеншмит, Гиотце или Български от Разград?Някои ако е правил скоро глава и по точно смяна на водачи може да сподели цената за работа ще сам благодарен за инфо да не ме метнат тея стругари.
Отговори

fiko_pld_89 снимка fiko_pld_89 05 октомври 2013 - 18:47

Сегменти само MAHLE или NPR казвам го от опит които се базира на около 30 мотора които сьм сглобил с такива сегменти и двата варианта за твоя мотор ги има в пловдив че гледам си от там,а колко ще те спасят сегменти не е ясно защото аз до ся хе без хлопащи бутала в цилиндьра не сьм виждьл ,но като отвориш мотора ще си каже а ключа на сегмента при нов мотор е не по малко 0.10 до 0.15-20 че и до 0.30 не е проблем при теб обаче не ти помага много когато го измериш с новите сегменти защото те не прилягат точно в цилиндьра когато тои има елипса (а тои има винаги)и след като олегнат както се казва по жаргон след 2000 до 10000 км този клуч нараства малко,правилно е да се измери цилиндьра за износване,буталата както за елипса така и за луфта в каналите на сегмента.А за главата фрезоване на легла и клапани 5 лв на брои,изправяне на лице около 20 лв,гумички около 1 лв бр,водачи вече ако се наложи да сменяш малко ще оскапи работата,
Отговори

ufer снимка ufer 07 октомври 2013 - 10:12

 ivo1979, на 05 октомври 2013 - 18:16, каза:

Какава марка сегменти да сложа имам избор между Колбеншмит, Гиотце или Български от Разград?Някои ако е правил скоро глава и по точно смяна на водачи може да сподели цената за работа ще сам благодарен за инфо да не ме метнат тея стругари.


Аз правих лятото подобен ремонт като твоя - смяна на сегменти и ревизия на глава. Сложих сегменти на Гьотце, но и Колбеншмит не са лоши. За разградските имам резерви. Но първо бих извадил буталата и премерил износването на каналите. И там си има допуски. Може стандартната дебелина на сегментите да не става и да се наложи комбиниране или обработка на струг. На главата сам смених водачите в домашни условия, но беше голямо треперене първите 1000 км да не се спукат новите водачи. Засега са добре. Сложих китайски водачи АЕ - нямаше по-добри при прехвалените продавачи на резервни части - по каталог предлагат 5-6 марки, а да доставят могат само 1-2. Най-добре е да се монтират с преса, ако нямаш използваш варианта с нагряване - резервен вариант по Маале (Mahle), ако липсва преса. Приготвяш си и два точни дорника за избиване на старите водачи - един стоманен за избиване в студено състояние и един бронзов за набиване на новите в топло, както и един райбер Ф8 за райбероване на водачите след монтажа. Новите водачи поставих предварително за 24 часа във фризера, набивах ги с нагряване на главата на 2 пъти в печката на около 200-250 градуса (първо едните - примерно смукателните, после другите). Набиването го направих много бързо, като съм вадил водачите от фризера един по един, за да използвам температурната разлика за по-лесно набиване. Трябва да знаеш точната дълбочина на набиване по каталог. Най-добре е да си приготвиш кондуктор, който се поставя отдолу и водачът се набива докато опре. Аз нямах такъв и мерих с шублера всеки път точната дълбочина - голям стрес. Бях намерил едни по-добри клапани и се опитах с притриване да ги пасна на леглата, но не беше достатъчно и накрая изпратих главата на една фирма в Сливен, които имат нови машини и са точни. Те ми казаха, че добре съм направил водачите, притриха ми клапаните, лек шлайф на главата отдолу - всичко за около 60 лв., е и 2 х 15 лв. за Еконт! Във всеки случай аз не ти препоръчвам да си правиш сам водачите - голяма играчка и треперене да не се спука някой, освен ако не те сърбят ръцете. Рискът да станат поражения впоследствие с главата е много голям. Втори път бих дал на подобна фирма да ми набие правени водачи от бронз, съответно напаснати на диаметъра на клапаните. Te са с твърди и точни цени, които се уточняват и по телефона, след като замерят главата и ти препоръчат нещо, които ти не би могъл да знаеш. Естествено всичко става за пари, но все пак е съизмеримо. Имам няколко снимки, но те показват повечето неща в завършен вариант, нямаше време между набиванията да снимам. Ще ги кача по-късно.
Мнението беше редактирано от ufer: 07 октомври 2013 - 10:20
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg