Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Астра Ф Караван, не пали?

opel__fen снимка opel__fen 01 август 2014 - 19:50

Здравейте колеги.Обръщам се към Вас с молба да ми помогнете.Става въпрос за Опел Астра ф Караван 1996г 1.6 инжекцион 101 коня.Проблема се появи след като нямах възможност да я карам близо година.Преди седмица се опитах да я запаля но без успех.Веднага ми направи впечатление,че не се чува звука от бензиновата помпа където подкачва на контакт.Имала е винаги бензин поне 10-15л в резервоара,а в момента има 25л.Видях първо бушончето което трябва N2,където пише в ръководството за ремонт.Даже проверих почти всички,както и тези до двигателя,няма никакви проблеми,няма прекъснат бушон...Значи или е от релето или от помпата или от прекъснат ток..Викнах един приятел да удари едно рамо.Днес мерихме волтажа на релето 12.45V,толкова показва и на акумолатора,който е нов.Направихме ел мостче между клемите 30 и 87 и дадохме на контакт,релето щрака а при помпата няма никой..?След това разкачихме кръглото филтърче отдолу на бензинопровода сложих голям съд под маркучите и дадохме на контакт при две положения- 1 без ел. мост на релето и 2 с ел. мост на релето и в двата случая не капна нито капка бензин от маркуча на резервоара,където е и помпата.Колата никога не е карана на газ и няма газова уредба.Да разбирам ли ,че проблема е в помпата?Възможно ли е да се е задръстила и да се почисти или пък е изгоряла?Гледахме под задните седалки не я видяхме а се показа отдолу на резервоара,все пак е потапяща нали е караван.Ако е сигорено в нея проблема,как се сваля?Трябва ли и резервоара да се сваля?Има ли пробка за бензина и къде се намира?С голяма благодарност и признателност очаквам Вашите отговори и ценни съвети.Приятна и спокойна вечер.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 01 август 2014 - 20:56

...
Мнението беше редактирано от kalin09: 19 август 2017 - 19:25
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 01 август 2014 - 21:04

Помпата се сваля отвън зад задния мост,преди да я свалите и подайте ток директно от акомулатора но преди това свалете маркуча преди горивния филтър който се намира отдолу пред задна дясна гума ,проверете и релето на самата помпа което се намира вътре в купето в дясно до пасажера има пластмаса,до ЕКУ-то,там трябва да има 2 релета еднакви,замерете дали има налягане на рейката на дюзите,трябва да има една джаджа като винтил на кола,даже това го направете преди да и подавате директно ток,отпред в двигателния отсег някъде до разширителния съд трябва да има черна кутия с 6 големи бушона,провери ги и тях за помпата трябва да е 20А жълт,ако не можеш да го видиш дали е здрав сложи друг на неговото място само за проба.Ако ти е стар бензина не е лошо да сипеш малко пресен.
Отговори

opel__fen снимка opel__fen 01 август 2014 - 22:20

Добре много Ви благодаря ще изпробваме всички Ваши съвети и ще пиша какво е станало.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 01 август 2014 - 22:33

 Иво Илиев, на 01 август 2014 - 21:04, каза:



+1

Колега, започни с подаване на директно напрежение чрез жици на помпата. Така поне ако тръгне ще знаете, че е проблем по веригата.
Отговори

opel__fen снимка opel__fen 02 август 2014 - 10:46

Добре колега,ще го направим и ще пиша.
Отговори

opel__fen снимка opel__fen 04 август 2014 - 15:53

Привет колеги. След днешното лежане под колата в горещия августовски ден (да не повярва човек, че това лято може да е горещо) констатирахме следното:замерихме кабелите, когато завъртим ключа-респективно двигателят завърти до куплунга на помпата си стигат 12 волта, но помпата не изхвърля гориво. След тази интервенция свалихме резервоара от автомобила. Източихме наличното около 20-25 литра гориво...интересното е,че в резервоара нямаше боклуци и бензинът беше бистър като сълза.Извадихме горивната помпа, след което ѝ пуснахме 12 волта ток директно от акумулатора и изненада-няма никого. Помпата не издаде никакъв звук, все едно не работи.Означава ли това, че помпата е развалена и трябва да търся друга, или ние не сме направили нещо както трябва.Прегледахме всички релета и бушони, не открихме никакви нередности, до помпата си стига ток.Можете ли да ни кажете някакъв друг начин за тестване на помпата освен,освен подаването на ток от акумолатора.Като тръгнам да я разглобяваме какво трябва да гледаме?
Мнението беше редактирано от opel__fen: 04 август 2014 - 16:40
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 04 август 2014 - 16:42

Щом сте сигурни , че точно това са плюса и минуса на помпата и сте подали напрежение на тях директно с жици и помпата не тръгва няма какво да му мислите. Помпата трябва да се смени.

Споделям моя отрицателен опит с по-евтина нова помпа с неясен произход. Привърженик съм на втората употреба.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 04 август 2014 - 16:43
Отговори

opel__fen снимка opel__fen 04 август 2014 - 17:13

Да колега, всичко е проверено, когато пуснахме директно ток помпата си седи като "пън" не издава звуци и не засмуква (помпата бе извадена от резервоара и не бе натопена в бензин). Цедката на помпата е доста мръсна, възможно ли е да е задръстено нещо в помпата и за това да берем такива ядове? Искаше ми се да я тествам допълнително, защото покупката на такава част си е инвестиция, особено ако се купува нова. Имам и друг въпрос: помпите на комбитата с различни кубатури на двигателя взаимнозаменями ли са, ако да-от каква кола да търся?
Благодаря предварително.

Поздрави
Мнението беше редактирано от opel__fen: 04 август 2014 - 17:14
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 04 август 2014 - 20:32

В интерес на истината незнам доколко са заменяеми и дали и само за Астра F X16XEL дали няма два три модела. Нека по-запознатите да кажат. Според мене просто е сдала багажа помпата. По принцип е капсулована и не подлежи на ремонт. Намотките й най вероятно вече са прекъснати.

P.S. Сложи снимки в твоята тема да видиме тая Астра, че ми стана интересно 8)
Мнението беше редактирано от javor_bg: 04 август 2014 - 20:37
Отговори

Иво Илиев снимка Иво Илиев 06 август 2014 - 10:01

Вземай друга помпа,съвет от мен да си вземеш втора употреба,вървят около 50лв,има и нови китайски която няма да изкара дълго,другия вариант ти е да сложиш външна,но там имаш малко игра с фланеца на помпата,сменил съм 5 досега и като изгори и тая слагам външна :)
Отговори

vankata_nedel4ev снимка vankata_nedel4ev 06 август 2014 - 20:51

Нещата са ясни... Помпата подлежи на ремонт, но си е "побългаряване"(аз съм го правил успешно). А и не е за всеки... Търси си друга. Както те посъветваха колегите по-добре да е оригинална нова или 2-ра употреба. В това, че бензина е чист няма нищо учудващо, поне за мен. Не е задължително да е пълен с мизерия, макар и историята да помни какви ли не случаи...
Търси помпа за пълна инжекция, конкретно за кубатура не знам.
Аз бих взел чисто нова, но аз... Няма гаранция, че помпа втора ръка след 3 месеца няма да спре.
Отговори

opel__fen снимка opel__fen 06 август 2014 - 22:05

Много Ви благодаря колеги!Тези дни ще потърся помпа и ще я заменим.Ще пиша за резултата непременно.Ето и темата на моята Астричка има я и в подписа ми: http://www.opelclub....showtopic=69595 .Сърдечни поздрави!
Отговори

opel__fen снимка opel__fen 19 септември 2014 - 21:39

Привет колеги!Извинете ме за закъснението.Проблема е решен,беше бензиновата помпа.Изказвам благодарности на мойто приятелче,което ми удари едно рамо и на Вас за съветите и насоките за решение на проблема.Астричката ми си пали без проблеми,което ме радва страшно много!Желая приятна и спокойна вечер.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 22 септември 2014 - 20:23

Радваме се за тебе ! Честито ! Каква марка помпа сложи ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg