Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

Нов метод за изправяне на ламарина...

georgiam снимка georgiam 31 май 2007 - 11:53

мдаа попаднах на това преди около месец-два! впечетляващо наистина!
вместо да загряваш много, загряваш малко и после изстудяваш!
ако някой пробва да сподели!
на клипчето изглежда много много ефектно!
:20ashley_results: :bou:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 31 май 2007 - 12:16

Колегата ми, ми го показа нагледно и направо останах в шок! Купува се подобно спрейче от практикер и става! Работата е там обаче, че става само за по-големи вдлъбнатини, защото трябва площ... На малки чуквания не става... а най-сензационното е, че няма грам промяна в боята! :20ashley_results:
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 31 май 2007 - 12:20

Само да не е китвано, че става мазало като изпука :20ashley_results:
Отговори

lubbaka снимка lubbaka 31 май 2007 - 19:26

аз имам една такава вдлъбнатина на задната врата (вижда се на снимката).
http://www.snimka.bg...129306&photo=44
надявам се да се изръви ламаринта ... само да не падне боята. <_<
Отговори

Spaidy снимка Spaidy 31 май 2007 - 19:49

За цялата операция какви матеряли трябват ? - сешоар, памучна кърпа и .... (какво е това с което изтудяваха?)
Отговори

peterddd снимка peterddd 01 юни 2007 - 09:54

спрей за почистване на клавиатура СО2.
жалко, че не става за малки вдлъбнатини, че имам 2-3 такива
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 01 юни 2007 - 12:22

 peterddd, на Jun 1 2007, 10:54 AM, каза:

спрей за почистване на клавиатура СО2.
жалко, че не става за малки вдлъбнатини, че имам 2-3 такива


Все пак колко е най-малката вдлъбнатина която подлежи на ремонт по този метод??? Кое е важно - площта или дълбочината?
Аз имам вдлъбнатина на предния калник от един "майстор" който ми проверяваше амортисиорите - дали може да се оправи!?
Отговори

kleyn снимка kleyn 01 юни 2007 - 12:37

 DJ IMC, на May 31 2007, 01:20 PM, каза:

Само да не е китвано, че ....


....че ше се напука като китаиска ваза <_<
Отговори

DoH_KuXoT снимка DoH_KuXoT 01 юни 2007 - 14:07

това са ни го предлагали в сервиза, нищо не прави. Става само за изправяне на ламарина която само се е извърнала наопаки, такаква каквато дори с по силно затваряне на вратата или съвсем леко натискане отвътре може да се изправи. Прегънала ли се е и ако се е разтегнала ламарината само ще си плюква насам натам и нищо няма да стане. А за малки вдлъбнатинки , например от градушка ни предлагаха вакуум машинки които издърпват подбитото. Но пак не се получава желания резултат. Това е за замазване на положението.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 01 юни 2007 - 15:25

За градушка нестава, а това, което казваш ти е отчасти така, ти не можеш да очакваш да си си смачкал цялата врата и с едно спрейче да я оправиш <_<... За колегата дето е писал за вдлъбнатия калник, ако е натиснато от проверяване на амортисьори (отгове) няма да стане, много е малка площта... Трябва нещо голямо, поне една педя, на мен ми го показаха с вдлъбнатина от футболна топка с мега шут влезе ламарината навътре после по тази схема се върна пак в началното си положение!
Отговори

mishav снимка mishav 04 юни 2007 - 19:15

Здравейте, можете ли да кажете дали от някъде мога да си купя такова спрейче, и на каква цена?
Отговори

killerqueen снимка killerqueen 16 септември 2007 - 22:34

 mishav, на Jun 4 2007, 08:15 PM, каза:

Здравейте, можете ли да кажете дали от някъде мога да си купя такова спрейче, и на каква цена?


практикер продават наи различни спреиове (контактен,смазочен,и др.) та от същата марка има и СО2!
Отговори

DoH_KuXoT снимка DoH_KuXoT 17 септември 2007 - 22:21

 killerqueen, на Sep 16 2007, 11:34 PM, каза:

 mishav, на Jun 4 2007, 08:15 PM, каза:

Здравейте, можете ли да кажете дали от някъде мога да си купя такова спрейче, и на каква цена?


практикер продават наи различни спреиове (контактен,смазочен,и др.) та от същата марка има и СО2!

дам, има такъв спрей,Не знам СО2 ли беше но пише за понижаване на температурата до -50градуса целзий. Цената беше между 6-10лв за всички спрейове. На етикета му има нарисувани колянов вал и мотовилки , той се води спрей за монтаж съединения с гарантирана стегнатост
Отговори

double_d снимка double_d 17 юни 2008 - 18:39

а с този метод някой успял ли е да изправи опелска ламарина? от няколко седмици имам 1 вдълбнатина на калника, подобна на тази на клипа - днес купих замразяващ спреш (-50), нагрях и замразих, както е показано на клипчето и нищо :( няколко пъти го направих след това и пак нищо :mhihi:
Отговори

FRYER снимка FRYER 19 юни 2008 - 14:44

:kuku: :dance: :kuku:
Зимата имах късмета да ми падне част от топящ се сняг от покрива на 4-ия етаж върху предният ми капак.Тъкмо бях докарал колата :mhihi: :kuku: Избеснях тогава и сега имам малка вдлъбнатина.Още тая седмица ще пробвам с този метод.
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 19 юни 2008 - 14:52

За малка вдлъбнатина (зависи колко малка де) по-скоро няма да стане :( Трябва си сериозно вдлъбване, все пак с по-голяма площ по-лесно се изпъва самата ламарина от разликата в температурите ;)
Отговори

double_d снимка double_d 10 юли 2008 - 14:10

хубаво де

http://it.deyan.org/...at_lamarini.avi

същото нещо го повторих много пъти, докато свърши флагона, като пръсках и по цялото вдлъбнато и какво ли още не...

къде бъркам?
Отговори

doolettle снимка doolettle 10 юли 2008 - 14:28

не искам да те отчайвам но с този метод няма как да изправиш твоя калник. Просто там където пръскаш а и долу до веждата има пречупване на ламарината което си е един вид уребряване и си иска доста по-голямо усилие. Ако навсякъде беше като оная част от вдлъбнатината която е към огледалото можеше и да се получи. Най добре се позанимавай и го свали тоя калник ако много те дразни и внимателно с един гумен чук ще постигнеш доста повече но тряа да знаеш къде да удряш, и въпреки това пак ще си личи покрай пречупеното. Все пак е хитро и за някои по-големи вдлъбнатини на равни места би помогнал. Ти си уцелил горната част на калника който е огънат и няма как да не се получи пречупване :mhihi:
Отговори

double_d снимка double_d 10 юли 2008 - 15:01

ахааа да за този ръб не се бях замислил :mhihi:

ще пробвам с чук, мерси колега
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg