Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Кога акт, кога фиш?

Stranger снимка Stranger 15 септември 2010 - 09:00

За дребно нарушение,за което могат да ти напишат фиш, как можеш да ги накараш да ти напишат фиш а не акт?Само на техен избор ли трябва да разчиташ или може на някакъв тъп за кон да се позовеш?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 септември 2010 - 09:12

По-преценка е колега!
Отговори

Georgi - Plovdiv снимка Georgi - Plovdiv 15 септември 2010 - 09:32

Обикновенно ги мързи да пишат ( а някои и не могат) . Иначе винаги когато искат да ти пишат фиш може да кажеш че не си съгласен и да минете на акт.
Отговори

Stranger снимка Stranger 15 септември 2010 - 09:58

Последното е ясно.Въпроса е че аз искам вместо да ми пишат акт, да ми пишат фиш, за да не се разкарвам до КАТ.Предпочитам да си внеса 20 лв в банката и да се приключва!
Отговори

savski снимка savski 15 септември 2010 - 10:19

Фишът е един вид по-леко наказание. Могат да ти пишат фиш за телефон, за неспазване на предимство, за неправилно паркиране, нещо такова. По преценка на полицаите е обикновено. Ако не си съгрешил чак толкова много и твърдо са решили да пишат, примоли им се и едва ли ще има проблем. Повечето пътни полицаи са разбрани хора :newsm05_41: :offtopic:
Отговори

Рошко снимка Рошко 15 септември 2010 - 10:20

Aкт се пише за нарушение, за което в закона се предвижда отнемане на контролни точки, така че колкото и дребно да ти изглежда на теб, ако се вземат точки или ти бухат акта, или си плащаш "фиша на място" тъй да се каже... :newsm05_41:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 15 септември 2010 - 10:23

В Закона са описани нарушенията, които се санкционират с фиш и тези, с акт. Преценката на органа се простира единствено върху това да дефинира нарушението, за което те санкционира. Друг въпрос е, че вече не зная за кое какво се полага, тъй като направиха 10000 промени и май никой не знае реално кой е последния актуален вид на Закона...
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 15 септември 2010 - 13:55

Ако се съгласят могат да ти пишат фиш , когато реално си за акт с отнемане на точки по тяхна преценка. Пишат във фиша друго нарошение дребно не каквото е в същност и така единствено могат да пишат фиш. Но както написа колега по-горе не може за наказание което се вземат точки да ти напишат фиш .Просто във фиша ще пише друго нарошение не каквото си извършил ти.
Отговори

CrazyDriver снимка CrazyDriver 15 септември 2010 - 14:22

Фиш се пише за нарушение за което е предвидена глоба до 50лв.Ако сте забелязали във фиша пише,че сте съгласни с глобата и е необжалваем с две думи не можеш да го жалиш в съда.Няма нищо общо с точки и т.н.За колан примерно се вземат точки ама може да ти пишат и фиш с които не се отнемат такива или:

"чл.186 от Здвп:При маловажни случаи на нарушения, които са установени в момента на 
извършването им, на мястото на нарушението може да бъде наложена глоба с фиш в 
размер до 50 лв."

А за самото съставяне дали акт дали фиш,зависи от полицая и отчасти от водача.
Отговори

Мишо снимка Мишо 15 септември 2010 - 14:28

С две думи май всеки има мнение по въпроса и не се знае как е всъщност :newsm05_41:

Дано се включи някой колега от форума, който е служител на КАТ и избистри малко нещата от практическа гледна точка.
Отговори

CrazyDriver снимка CrazyDriver 15 септември 2010 - 14:41

Аз съм служител в РПУ, но ние също пишем актове и фишове.За моя коментар гарантирам от първа ръка дет се вика.За това че зависи и малко от водача става на въпрос че има образи които знаят за нарушението което са извършили,направено е съзнателно и пак казва ама не съм аз.Затова става на въпрос за едно и също нарушение дали акт,дали фиш.
Мнението беше редактирано от CrazyDriver: 15 септември 2010 - 14:44
Отговори

gosho снимка gosho 15 септември 2010 - 16:19

На мен за колан ми писаха фиш 50лв и го платих в СИБАНК.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 септември 2010 - 16:30

Дамммм,в повечето случаи с поведението си сами предначертаваме санкцията! Затова извода е бъдете смирени и по-добре признайте грешката си отколкото да тръгвате с рогата напред защото покрай явното,кой знае още колко провинения може да се открият! :newsm05_41:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 15 септември 2010 - 16:35

Цитат

CrazyDriver Публикувано на Днес, 15:22
Фиш се пише за нарушение за което е предвидена глоба до 50лв.Ако сте забелязали във фиша пише,че сте съгласни с глобата и е необжалваем с две думи не можеш да го жалиш в съда.Няма нищо общо с точки и т.н.За колан примерно се вземат точки ама може да ти пишат и фиш с които не се отнемат такива или:

"чл.186 от Здвп:При маловажни случаи на нарушения, които са установени в момента на
извършването им, на мястото на нарушението може да бъде наложена глоба с фиш в
размер до 50 лв."

А за самото съставяне дали акт дали фиш,зависи от полицая и отчасти от водача.
Колега ,доста си в грешка за това че не се пише акт до 50 лв.Ето пример.Правя си застраховка вечерта и не поставям стикера на стъклото на следващия ден пътувам сутринта и ме спират.Показвам им застраховката и пак ми пишат акт 50 лв който наистина е необжалваем.Интересното беше (не си спомням по кой член беше акта) че пишеше на акта че не съм залепил еди в кой си ъгъл стикерът за застраховането и т.н. Като написаха акта полицая взе да ми го чете и ми вика прав ли съм? Отговорих му за себе си може да си , за мен не си прав ..... няма да се подписвам и ми дай един екземляр от акта и да си ходя.И пак си ги платих като поп де :)
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 15 септември 2010 - 16:37
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 септември 2010 - 16:40

Той колегата не е казал,че не се пише акт а кога се съставя фиш. Между другото за незалепения стикер е можело и с фиш да минеш ама найси......
Акт се пише и за глоби от 10лв приерно ако не си съгласен с фиша(настовяаш,че не си виновен) или ако просто полицая така е решил.... :offtopic:

P.S. Има и още един вариант в ,който може вместо фиш да ви накичат с Акт,ако просто на полицая са му свършили фишовете! :newsm05_41:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 15 септември 2010 - 16:47
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 15 септември 2010 - 16:50

Така е прав си ,да ми бях в друг град и може би за това.Ето друг пример:Отивам в болницата ще ми правят преглед за операция едва ходех тогава.Пред болницата нямаше къде да спра и спирам колата до стоянките на такситата,обаче се оказва че едната му гума е зад жълтата линия ,тоест в местото за такситата.Влизам за 2 минути в болницата и излизам да се прибера да си взема багаж за болницата .Излизам колата тъкмо я закачат на паяка :)И му обеснявам на онзи лев.к за какво става дума да ми откачат колата ,той ми вика не може дай 35лв.Иначе 50лв от паркинга.Бях толкова културен че не беше истина .И ме хвана яд на тоя кавал.Викам няма да я качите и толкова.Викна партулката те дойдоха и им обесних как седи въпросът.Писаха ми фиш за неправилно паркирване 20 лв .:)ПС за това и няма да има оправия заради тези неща,защото и да мреш с една дума никой не го е.е за теб.Ако бях с някое порше или нещо по голямо дали щяха да се занимават с мен?Поне така е в провинцията :)
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 15 септември 2010 - 16:53
Отговори

CrazyDriver снимка CrazyDriver 15 септември 2010 - 17:04

Към колегата stoev.Значи съм правил много компромиси и продължавам да правя(за застраховка примерно дето акта е о 400 до 600 кинта)и ме е еня доста за хората по простата причина че и аз доста пътувам и не ми е мого леко като тряа се изръся 160 за застраховка,125 за данък,70-80 за винетка и после на 6м. сменяи предница щото си плащаме като попчета.А тези с поршетата и темподобни са ми много хубави.Като ми тръгне с лафа "Ти знаеш ли кои съм аз" и направо ми получавам душевен оргазъм.На такъв хубавец съм драскал затова че няма 7 безопасни игли в аптечката.Но това е лично мое мнение за други не мога да коментирам.Да не пиша повече само разводнявам темата.

Колкото за твоя случаи за болницата щом като паяка е закачил дори едната кука следва плащане,но това вече зависи от съответната община тъи като паяка е техен.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 септември 2010 - 17:08

Май вече темата е изчерпана! :newsm05_41: :offtopic:
Отговори

t_g_stoev снимка t_g_stoev 15 септември 2010 - 17:11

Цитат

CrazyDriver Публикувано на Днес, 18:04
Към колегата stoev.Значи съм правил много компромиси и продължавам да правя(за застраховка примерно дето акта е о 400 до 600 кинта)и ме е еня доста за хората по простата причина че и аз доста пътувам и не ми е мого леко като тряа се изръся 160 за застраховка,125 за данък,70-80 за винетка и после на 6м. сменяи предница щото си плащаме като попчета.А тези с поршетата и темподобни са ми много хубави.Като ми тръгне с лафа "Ти знаеш ли кои съм аз" и направо ми получавам душевен оргазъм.На такъв хубавец съм драскал затова че няма 7 безопасни игли в аптечката.Но това е лично мое мнение за други не мога да коментирам.Да не пиша повече само разводнявам темата.

Колкото за твоя случаи за болницата щом като паяка е закачил дори едната кука следва плащане,но това вече зависи от съответната община тъи като паяка е техен.
Хареса ми за 7 -те безопасни игли.До колкото разбирам си полицай :) Така ,сега при условие че застраховката ми е в джоба на какво основание можеш да ми пишеш от 400 до 600лв :)Това са разкази от 1001 нощ .Нищо лично сега си говорим като съфорумци и приятели нали?Работата е там че 99 % от хората по пътищата не си знаят правата.И това ви заема автоматично първа позиция.САМО че : Нещата вече не са така както бяха през комунизма, първо те бият и после те питат виновен ли си :)
Мнението беше редактирано от t_g_stoev: 15 септември 2010 - 17:12
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 15 септември 2010 - 17:16

Колегата имаше предвид ако няма валидна! :newsm05_41:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg