Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Загасва в движение

Гостpvalchev_* 07 август 2011 - 15:15

Привет и от мен колеги. Да кажа от самото начало, че съм доста некомпетентен относно всякаква техническа част на колата, за това и се обръщам към вас. Карам Опел Астра Класик 2001г. 1.8 бензинов двигател. Проблемът е следният: сутрин, когато колата е студена и потегля в следващите 500 метра ми изгасва в движение, но когато загрее не ми прави този проблем. Какво ще ме посъветвате? Мерси предварително.
Отговори

s7iki снимка s7iki 07 август 2011 - 15:19

Ако колата има газ..и това нещо го прави на газ,значи е нещо нормално..не мога да го обясня с научни думи...Когато моята е студена /двигателя/ и тръгна на газ, когато спра на първото кръстовище,угася по простата причина че изпарителя ми замръзва, и естествено когато е загрял мотора..няма начин да го направи.....уточни малко за проблема..когато загася..подал ли си и газ или без газ..нямаляш ли..спираш ли...има ли газ колата, на газ ли ти го прави... п.с. загася когато времето е малко по хладно..най хубаво е да се остави да поработи 5-10 мин на бензин..и после на газ
Мнението беше редактирано от s7iki: 07 август 2011 - 15:22
Отговори

Гостpvalchev_* 07 август 2011 - 17:14

Колата не е на газ. Проблемът го прави, когато намалявам, примерно за да мина през легнал полицай. Когато е на ниски обороти го прави.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 07 август 2011 - 18:08

И това е когато колата не е загряла, така ли ?
Отговори

Гостpvalchev_* 07 август 2011 - 18:09

Точно така.
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 08 август 2011 - 10:58

Нещо дава грешна информация към компютъра, сместа е бедна и като намаляш за легналия полицай и натискаш спирачка сервото обеднява сместа следователно ти гасне.После като загрее се нормализират нещата,но явно нещо да е с компютъра.За да не се гадае консултирай се колеги от форума да те опътят за сервиз с елкон да я прегледат да видим дали ще открият проблема.Поздрави!
Отговори

Гостpvalchev_* 10 август 2011 - 02:32

Някой, ако ми предложи такъв сервиз, ще съм му много благодарен.
Отговори

wrecked_pld снимка wrecked_pld 10 август 2011 - 11:48

Влезни в форум срещи - срещи в софия и виж там дали ще има някоя тема за сервиз или попитай.Поздрави и успех!
Отговори

ihtreg снимка ihtreg 10 август 2011 - 17:19

И аз имам подобен проблем - мойта също гасне в движение сутрин като е студена ама като освободя от скорост. Астра 1.4 16V (X14XE).
Ходих на сервиз да ми правят диагностика - нищо не откриха, само ми почистиха дроселовата клапа, обаче проблема пак си остана.
Някой ако има идеи да помага :)
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 10 август 2011 - 18:12

Почисти моторчето за празен ход. Явно спича когато е студено.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg