Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Висок разход на масло Astra H 1.7 CDTi 101 коня

swetlioo снимка swetlioo 13 октомври 2019 - 11:25

Здравейте, колеги.
От скоро имам въпросната кола с двигател Z17DTH. Имам я от месец и малко и за това време съм минал към 7-800 км.
Ровейки тия дни по колата открих вероятен проблем. За тоя месец и малко с колата, съм минал към 500 км, от смяна на маслото. Сложих GM 5w30 по каталог, с филтри Bosch, като налях 5л. и може би дойде една идея над max на щеката. Да ама за тия километри, маслото е вече малко над минимума...
Няма характерните признаци, на кола харчеща масло или с проблем в турбото. Маслото си седи чисто, няма омаслявания в двигателния кош. Всъщност има, при актуатора за турбото и катализатора. Но нямам удобно място в момента да погледна отдолу и да проследя от къде идва. При поглед отгоре, турбото изглежда чисто. Свалих няколко свръзки по турбо пътищата, но са нормално омаслени. При натискане на газта, в движение, турбото си звучи нормално, изпушва черно, не синьо. Не мирише на масло, ауспуха е черен но сух, не е мазен. Не прави вакуум от капачката за масло и не духа през щеката. Принципно това не ми е първата дизелова кола. Имам и едно Е46 320д 150 кс. та малко съм вещ по дизелите. Но досега проблемни коли от страна на разход масло, не съм имал. Колата върви много добре, даже много, в сравнение с BMW-то имам чувство, че за тая разлика от 50 кс. в минус за Астрата, върви повече.
Но, едва ли е нормален такъв разход за този мотор. Къде да се насоча да търся проблема първо? Не изключвам като вариант турбо, клапани, сегменти, вентилация или друго. Но как мога да уточня какво е при тази кола? Къде може да има вероятни места за течове, характерни за модела и всякакъв род такива насоки, биха ми били от полза.
Колата показва на километраж 211956 км в момента, като има сервизна история до 206000 от Опел, до Януари тази година. В историята никъде не пише за проблеми от това естество. Но пък е отбелязано, че ЕГР-а е изключен софтуерно, а мисля и катализатора е търбушен.

Благодаря.
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 13 октомври 2019 - 11:41

Сега гледах едно видео
https://www.youtube....h?v=oPzspZYFqZA

Теч на масло от алтернатора. Всъщност, до колкото може да се види, на колене, отдолу, точно под него е омасляването при мен. Какво е това масло, двигателно? Каква му е работата при алтернатора?
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 октомври 2019 - 09:25

 swetlioo, на 13 октомври 2019 - 11:41, каза:

Сега гледах едно видео
https://www.youtube....h?v=oPzspZYFqZA

Теч на масло от алтернатора. Всъщност, до колкото може да се види, на колене, отдолу, точно под него е омасляването при мен. Какво е това масло, двигателно? Каква му е работата при алтернатора?

На алтернатора е закачена вакум помпата. На същия вал директдрайв. Маже се с моторното масло. Тръба за високото налягане с дуфтунги и гумен маркуч с еластични скоби на слив.
Мнението беше редактирано от k opel e: 14 октомври 2019 - 09:26
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 14 октомври 2019 - 09:59

Точно там е уязвимо място и често протича, особено на коли, на които не е правена ревизия на това място.

Свали алтернатора и го занеси да го оправят, в случай че не можеш да го направиш ти. Така ще може да видиш и състоянието на самия алтернатор когато махнеш помпата. Гледай за изхабени колектори, обикновено единия става по-издълбан от другия.
Ако има такова нещо, ще е хубаво докато е навън, направо една цяла ревизия (лагери, колектор, регулатор).

И все пак от максимум до минимум има доста количество, не видя ли някъде да капе по земята ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 14 октомври 2019 - 10:01
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 14 октомври 2019 - 19:14

Имаше малко петно около 5 см под колата, но пък не беше точно под алтернатора ами под турбото, между турбото и каталализатор ли е, изпускателна тръба ли е, там. А и не знам дали беше от мен, защото не беше като да е много прясно. Но пък наистина тази разлика от макс до минимум е поне 0.5 л и къде е, ми е много чудно.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 октомври 2019 - 19:33

Ами като тече в движение къде да е? Огледай отдолу къде е текло и ще разбереш.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 14 октомври 2019 - 19:33
Отговори

swetlioo снимка swetlioo 14 октомври 2020 - 09:30

Колеги, да си раздвижа темата, с един малко по-различен въпрос, на който може и да има отговор по други теми, но аз питам и тук, за да си имам някаква хронология.
Та първо - теча се оказа от алтернатора. Пълно рециклиране и спря да се губи маслото.
Второ - за една година, колата е карана само градско, в София, като са й навъртяни 5 хил. км
Въпросът ми е - тъй като я обслужих преди 1 година, с оригинални Масло и всички филтри на Бош, какъв е интервалът за смяната им?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 14 октомври 2020 - 10:57

Една година или 8-10х км
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg