Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Vectra C Проблем с хидравликата

Mancho снимка Mancho 15 февруари 2015 - 22:52

Здравейте, колата е Opel Vectra C 2006 Z18XER мотор. Изведнъж волана започна да запира и в завой не се връща, по твърд е от обикновенно, но не е изцяло без хидравлика, Не свети лампата на таблото. Какво може да и е?
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 16 февруари 2015 - 09:10

Най напред виж има ли масло в казанчето.При теб мисля беше електрическа, случайно да имаш проблем с акумулатора или алтернатор, замери ги виж как са.
Отговори

radotrifo снимка radotrifo 16 февруари 2015 - 15:50

Здравейте! Бихте ли ми казали къде се намира това казанче за хидравликата, когато проверявате? Искам и аз да проверя нивото.
Отговори

Жоро снимка Жоро 16 февруари 2015 - 16:28

Отзад зад двигателя, по средата. Малко ниско са го сложили, за да не може всеки да бърка :)
Отговори

bat van снимка bat van 16 февруари 2015 - 18:11

Преден десен калник ако не се лъжа (95 %)
Отговори

survivor снимка survivor 17 март 2015 - 12:09

Здравейте, използвам темата на колегата, за да задам въпрос за хидравликата. Тъй като обикновено карам с включено радио не ми е правило впечатление дали е имало такъв шум и преди, или се е появил отскоро, но снощи ми направи впечатление, че когато колата е спряла и завъртя волана, се чува шум като жужене. Когато колелата завият максимално, шумът леко се увеличава. Чува се някъде около десния калник. Може да се чуе само при отворен прозорец и на тихо място. Иначе по таблото не свети нищо, воланът се върти еднакво лесно и в двете посоки. Другото, което забелязах, е при рязко завиване наляво-надясно, се чува едно съвсем леко поскръцване вътре в купето под волана. Тъй като това е първата ми кола с електрическа хидравлика, ме интересува дали това "жужене" е нормално, или е някакъв проблем?
Отговори

vladkin1980 снимка vladkin1980 17 март 2015 - 19:47

Не се притеснявай нормално е когато се създава налягане има жужене.
Отговори

Nerven_Hamster снимка Nerven_Hamster 17 март 2015 - 21:58

За електрическа не е нормално ! Моята изобщо не се чува каквото и да правя с волана.
Отговори

survivor снимка survivor 20 март 2015 - 17:21

А щом не е нормално, от какво може да е предизвикано? Съвсем тихо се чува и само когато колата е напълно спряла в подземен паркинг (вчера пробвах при движение с ниска скорост и изключена предавка и не успях да го чуя). Предполагам, че няма връзка, но все пак тъй като идва от дясната страна дали може да има нещо общо с това, че от няколко дни почти при всяко палене, а и няколко пъти по време на движение ми казва, че десния фар за мъгла е изгорял, но когато включа халогените, те си светят и лампата на таблото за проблем с крушката изчезва веднага, а ако не ги включа се маха след около минута?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg