Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с обороти на C14NZ

gecatax снимка gecatax 07 януари 2018 - 17:20

Здравейте,
имам следния проблем с Astra F C14NZ 92g. , когато го запаля студен държи над 2500об. и се оправя само когато позагрее и я изгася и запаля пак.Пробвах със вадене на буксата на температурния датчик, тази на мапа и тази на стъпковото и няма грам промяна в оборотите.
Температурния датчик уж работи дава коректни стойности на 7-8 месеца е(не е свален да за да се изтества със термометър и да кажа дали е 100% окей), мапа го смених защото менеше обороти, сега с този оборотите не мърдат, стъпковото е ново от магазина, но за него ме притеснява уплътнението:
Как трябва да седи уплътнението на стъпковото максимално докрай или на средата:
така или така:
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Проблема е че след като сложа уплътнението като на 1-вата снимка самото моторче, не може да влезе плътно към моното и при стягане започват да ми се огъват ушенцата.Съмнява ме че това уплътнение не е така и от там стъпковото не може да регулира оборотите или много съм го натегнал и опира някъде по моното.
Другото което ми идва на акъла е от температурния датчик да не стига инфо на компа, ама не знам на кой пинове на компа да меря за да видя дали е там проблема.
Поздрави!
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 13 януари 2018 - 18:33

Колата на Газ ли е или на бензин? Така както го описваш я виж дали не смуче въздух от някъде ,огледай всички вакуми и този които е на сервото и отива към смукателя .О пръстена на МПХ няма как да го объркаш той влиза само по един начин .Направи диагностика с кламер ако ти свети чека !
Отговори

gecatax снимка gecatax 13 януари 2018 - 21:06

 tal1banko, на 13 януари 2018 - 18:33, каза:

Колата на Газ ли е или на бензин? Така както го описваш я виж дали не смуче въздух от някъде ,огледай всички вакуми и този които е на сервото и отива към смукателя .О пръстена на МПХ няма как да го объркаш той влиза само по един начин .Направи диагностика с кламер ако ти свети чека !

Кламера нищо не показва, за смучене на въздух е проверявана няма проблеми-освен че WD-40 ми изчисти двигателя. Абе то няма как да го объркам, ама ми се струва че съм, не вярвам да са го измислили да не прилепва плътно корпуса на стъпковото за моното, грешката ми е че не го забелязах как беше преди да го сменя, утре ще го преместя да погледна как ще е.
Ще напръскам пак с WD-40 да погледна дали не съм изтървал някъде, вакумите всичките са ми сменени, цялото моно беше долу за почистване преди седмица.
Поздрави!
Отговори

Play4Public снимка Play4Public 13 януари 2018 - 21:35

 gecatax, на 13 януари 2018 - 21:06, каза:

Кламера нищо не показва, за смучене на въздух е проверявана няма проблеми-освен че WD-40 ми изчисти двигателя. Абе то няма как да го объркам, ама ми се струва че съм, не вярвам да са го измислили да не прилепва плътно корпуса на стъпковото за моното, грешката ми е че не го забелязах как беше преди да го сменя, утре ще го преместя да погледна как ще е.
Ще напръскам пак с WD-40 да погледна дали не съм изтървал някъде, вакумите всичките са ми сменени, цялото моно беше долу за почистване преди седмица.
Поздрави!


Когато го сглобяваш, трябва връхчето да не надстърча повече от 26 мм (по спомен имаше го в темата за почистване на стъпковото моторче) от началото на корпуса на самото стъпково моторче. Прегледай темата за почистване на стъпков мотор, там ще откриеш инструкции за монтаж

Поздрави !
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 14 януари 2018 - 16:20

ТПС сменял ли си ? Откачи му буксата и виж дали имам промяна в оборотите ...Тва пикливо моно ако смучи въздух може да те побърка :D
Отговори

gecatax снимка gecatax 14 януари 2018 - 21:11

 tal1banko, на 14 януари 2018 - 16:20, каза:

ТПС сменял ли си ? Откачи му буксата и виж дали имам промяна в оборотите ...Тва пикливо моно ако смучи въздух може да те побърка :D

И TPS e сменян, днес пак проверих за смучене със специален спрей и със четка със бензин няма грам промяна.Със новия датчик за температурата пали от раз, без да се замисля, но пак покачва до към 1500-1700, гледах моторчето за празен ход, седи към 1мм. от моното, утре ще погледна него, ще изкарам и свещите, нищо че са на 5000км. и са BERU да ги погледна и тях, кабелите са нови на 1000км. BERU от VDA... (с точки е че не знам дали няма да е реклама) и ще пиша какво става.Ако не е от датчици остава компа да е сдал багажа.
Поздрави!
Отговори

gecatax снимка gecatax 15 януари 2018 - 13:48

Проблема е решен донякъде, смених температурния датчик за EKU(явно толкава си карат новите 1-1.5 година)поставен до оригинален работещ, при студено време имат разлика 1к ома разлика, извадих стъпковото и го поставих наново, не видях да има проблем с него, замерих всички датчици.При палене пали веднага, и не вдига повече от 1400об. който веднага сваля на 1100об. когато загрее 900об. Появи се друг проблем обаче, както си работи добре колата 20-30сек. и изведнъж прекъсва, дропва оборотите за няма и секунда и пак си заработва равномерно с нормални обороти и пак така след 20-30сек. При откачане буксата на МАП Сензора оборотите стават чук и двигателя заспива, утре или в други ден чакам да ми дойде другия МАП за пробата, и ще пиша какво е станало.Изпръсках и едно шише WD-40 не дърпа въздух от никъде(поне сегa ДВГ-то мирише приятно :D)
Поздрави!
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 януари 2018 - 23:45

Колега, имах проблем с внезапно падане на обороти за по-малко от секунда. Също така в движение прекъсваше за по-малко от секунда. С откачен мап нямаше този ефект. При леко почукване двайсетина пъти върху мап сензора ефекта се проявяваше. След смяна на мап сензора проблема се реши.

Ти доста неща си проверил. Браво за което!
Отговори

gecatax снимка gecatax 16 януари 2018 - 17:28

Здравейте,
смених Мап сензора и няма промяна, ядосах се и я оставих да работи 40-50мин на място на бензин със менящи се обороти без да барам газта и тя си каза грешка 35 Idle stepper motor Poor or no idle speed control веднага като и подадох газ и изгасна чека и повече 10 мин не се появи и т.н. Явно новото моторче не е окей нещо или инсталацията или компа.Утре ще пробвам с моторче от C18NZ предполагам няма проблем че главата отпред му е различна от моята?Ето какво прави на бензин колата, от 20-22сек. минавам на газ.
Моята връзка
Поздрави!
Отговори

tal1banko снимка tal1banko 16 януари 2018 - 17:40

 gecatax, на 16 януари 2018 - 17:28, каза:

Здравейте,
смених Мап сензора и няма промяна, ядосах се и я оставих да работи 40-50мин на място на бензин със менящи се обороти без да барам газта и тя си каза грешка 35 Idle stepper motor Poor or no idle speed control веднага като и подадох газ и изгасна чека и повече 10 мин не се появи и т.н. Явно новото моторче не е окей нещо или инсталацията или компа.Утре ще пробвам с моторче от C18NZ предполагам няма проблем че главата отпред му е различна от моята?Ето какво прави на бензин колата, от 20-22сек. минавам на газ.
Моята връзка
Поздрави!

тпс на 100 процента ял съм дървото :D Ти като сменяш всичко закачаш ли я да и чистят грешките или си мислиш.че с откачане на акумулатора всичко е точно :D
Отговори

gecatax снимка gecatax 19 януари 2018 - 12:28

Според Autodata:
Публикувано изображение
Правил съм си експеримент със това, като набие грешка махам клемата за 3мин. после самодиагностика(нищо не показва) после на компютъра познат със кабел я закача и там нищо не показва.Може би защото моята е началото на 92г. не знам.За по-новите пише че може да иска диагностичен уред за да се махнат грешките, при мен не иска обаче.

Иначе проблема го намерих, бензинова дюза сложих на баща ми дюзата от C18NZ и колата заспа.При слушане на двете дюзи без капака на моното, моята ми се струва че не цъка равномерно, а си дава правилни стойности според Autodata.Първо сменях TPS, после стъпково, после МАП, нямаше промяна, накрая вече се ядосах и смених дюзата и заработи като хората.Преди няколко месеца беше на ултразвук, та може там да се е преебала, беше нещото което не очаквах да е проблема, ама грам.Ако някой има идея защо прави така моята дюза ще се радвам на мнение.

Поздрави на всички който се опитаха да помогнат, дори предложиха части от техните коли за пробата, нека някой модератор да напише в заглавието че проблема е решен.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg