Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Шум след смяна на ангренажна верига - Corsa C 1.4

vkolev снимка vkolev 15 март 2018 - 14:28

Здравейте колеги,

След смяна на веригата, водачи и обтегача колата започна да вие във високите обороти (като прахосмукачка). Колата е бензинова Corsa C 1.4 Easytronic 2004
Според майстора зъбните колела са добре, а шума идва от водачите, които са пластмасови и след известно време виенето ще изчезне.
Мен това не ме успокоява много... претърсих нета и не намерих някой с подобен проблем. всякаква помощ е добре дошла.
Отговори

sathv снимка sathv 15 март 2018 - 16:54

При смяна на верига се сменя целия комплект зъбни колела,верига, оптегач и водачи с комплект от реномиран производител. (Разбирай оригинал). Всички други заместители не са подходящи. Едни вият, други ромолят прекомерно, повечето чукат и като цяло живота им и много кратък. Но пък в крайна сметка виенето може и да не е от веригата. Пистов ремък, обтяжна ролка, лагери на генератор, помпа, климатик...
Мнението беше редактирано от sathv: 15 март 2018 - 16:56
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 15 март 2018 - 20:33

Абе, как може при смяна на верига да не ти сменят верижните колела? Това е престъпление! Ти знаеш ли, че това е един от най- сигурните начини за късане на нова верига? Едни пичове миналата година смениха две, докато ме извикат да видя защо се късат чисто нови оригинални вериги на едни съоръжения от тия мойте.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 15 март 2018 - 20:47
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg