Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

проблем

Гостgalin664_* 12 декември 2016 - 12:03

имам 1,4 еко тек колата пали и докато е на смука работи идеално след това запо4ва да прекъсва ида гасне все едно работи на 2 цилиндра , сменил сам кабели,бобина,свещти,рейка и дюзи,двата дат4ика на валовете,имам въпрос можели да е изгоряла гарнитура на главата ,има компресия 13,5 на вси4ки цилиндри моля ви помогнете мив три сервиза не можаха.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 декември 2016 - 12:09

Щом има компресия, едва ли е гарнитура на глава. Виж въздушен филтър ако не си сменя, как работи без него. Газ има ли колата?
Отговори

LEVSKIMEN снимка LEVSKIMEN 12 декември 2016 - 13:33

Има ли катализатор?Газова има ли?Стъпково моторче може би.
Отговори

Гостgalin664_* 13 декември 2016 - 08:30

нови филтри и няма катализатор

няма газ,стапковото работи
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 декември 2016 - 09:45

Дюзите които си пробвал надеждни ли са? проби за дърпане на въздух от смукателния тракт правени ли са?
Отговори

Гостgalin664_* 13 декември 2016 - 15:25

дюзите минаха на ултразвук,а как се проба дали дърпа въздух,
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 декември 2016 - 16:24

Пробата се прави със спрей, всеки майстор знае какъв и как се прави. А за дюзите изобщо не разчитай на това че са минали на ултразвук, най добре вземи от някой сигурни работещи, аз заради скапани дюзи минали на ултразвук без малко да отворя мотор.
Мнението беше редактирано от Коцето: 13 декември 2016 - 16:25
Отговори

vektra1 снимка vektra1 13 декември 2016 - 21:43

Провери температурния датчик, който подава информация до ЕКУ-то .
Ламбда сонда .
Задръж двете копчета за сверяване на часовника едновременно,
на запален двигател.
Ако има натрупани грешки,трябва да ти изпише кодовете.
И след това откачи акумулатора за 10-15мин.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 15 декември 2016 - 18:36

 vektra1, на 13 декември 2016 - 21:43, каза:

Провери температурния датчик, който подава информация до ЕКУ-то .
Ламбда сонда.


Да, колега тези две неща провери. Прав е колегата. Ламбда сондата може просто да бъде откачена за проба. Дюзите ако бяха щеше да ги усетиш и на студен мотор. Налягането на бензиновата помпа щеше и то да се усети на студено.
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 30 декември 2016 - 10:07

Здравейте колеги да попитам за моята вектра Б 2.0 на хидравликата смених маслото и помпата се чува да работи когато завъртя пълен десен/ляв/ , НО се едно нямам хидравлика. Въпроса ми е каква може да е причината и кое трябва да сменя . Благодаря
Отговори

sathv снимка sathv 30 декември 2016 - 12:05

Или не е налятондостатъчно масло, или има теч и го изхвърля. Поради каква пречина решихте да сменяте масло?
Отговори

Victoriq снимка Victoriq 03 януари 2017 - 09:50

Още като купих колата хидравликата беше твърда и майстора който я обслужва ми предложи да смени маслото ,но аз разлика не видях след това. Сега се чудя да ходя ли на друг майстор да я гледа
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg