Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Грешки при бордовите компютри

SPD снимка SPD 19 ноември 2010 - 23:00

 Vectra Rulzz, на 19 Nov 2010, 22:37, каза:

При мен като изключа от скорост ми изписва 0,0 и ми казаха, че било нормално и вярно, защото горивото, което се впръсквало било под 0,1 и борда не го хващал.

При бензина е така, а при дизела точно обратното - когато е на скорост пада на 0/100, а иначе ако я изключиш ти го отчита все едно даваш газ (а и в действителност двигателя си гори тази нафта...)
Отговори

n1s0 снимка n1s0 19 ноември 2010 - 23:18

 Vectra Rulzz, на 19 Nov 2010, 22:37, каза:

При мен като изключа от скорост ми изписва 0,0 и ми казаха, че било нормално и вярно, защото горивото, което се впръсквало било под 0,1 и борда не го хващал.

:sad-smiley-046: При мен пък е точно обратното-при каране по инерция на предавка без да изключвам от скорост си показва винаги 0 моментен разход,но ако изключа от скорост си гори 1л./ч

Още нещо много интересно.Скоро я карах извънградско и ми направи впечатление на няколко пъти,че като изключа от скорост и държи някъде около 2000 оборота на празен ход и съответно разход от около 3-4 л.,а когато намаля скороста и аха да спра на едно място оборотите сами падат и разхода се нормализира?! :biggrin:
Мнението беше редактирано от n1s0: 20 ноември 2010 - 11:52
Отговори

as_vectra снимка as_vectra 21 ноември 2010 - 14:49

Здравейте колеги,значи имам малък проблем с една грешка,която се появи след сваляне на двг. Х18ХЕ за ремонт (от хубавите масла и най-вече филтри).Проблема ми е,че чека ми свети постоянно (преди не),след диагностика при един познат излезна грешка "p1110-(2) intake manifold valve 1 voltage low-intermittent". или P1110 Клапан 1 на смукателния колектор. Ниско напрежение и прекъсвания,та въпросът ми е,къдеточно се намира това клапанче,какво представлява,за какво служи и ако някой има снимки да се постнат,че е много гадно чека да свети постоянно.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от as_vectra: 21 ноември 2010 - 19:48
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 21 ноември 2010 - 17:34

Аз мисля,че това е дебитомера намира се на маркуъча от въздушния филтър към дросела посредата някаде.
Мнението беше редактирано от Boxy_: 21 ноември 2010 - 17:37
Отговори

as_vectra снимка as_vectra 21 ноември 2010 - 19:28

Не е дебитомера,това май се намирало на смукателите.
Отговори

CUPONa снимка CUPONa 27 ноември 2010 - 14:29

Здравейте,
от известно време имам MID вместо TID дисплей. Днес ми изписа следната грешка: Headlight Tail Light. Не мога да разбера какво иска да ми каже! :) Нещо за предните светлини, но не знам какво е Tail Light. Моля, някой да ме просветли. :)
Също така днес ми изписа и Brake pad, което знам, че е за накладките. Възможно ли е двете събития да са свързани и някоя "маса" да се е откачила (защото не съм слагал датчици допълнително, а ми измерва само средния разход и др.)?
Благодаря!
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 27 ноември 2010 - 19:54

Колега виж си всички светлини. на мен също ми го е изписвало това и се оказа заден габарит .
Мнението беше редактирано от Vectra Rulzz: 27 ноември 2010 - 19:55
Отговори

CUPONa снимка CUPONa 28 ноември 2010 - 22:19

Оказа се, че "масите" не са правили контакт.
Vectra Rulzz, аз нямам пълната инсталация за MID, включваща датчици кутийка за крушките и т.н. Затова съответните изводи съм ги замасил, че да не ми изписва грешка.
Сега, като подобрих връзките, всичко се оправи. :)
Отговори

blagom снимка blagom 29 ноември 2010 - 10:36

относно показанията за разход на борд компа.
замислете се малко. чудите се на показания, които са коренно различни -> в л/100 км. и л/час. да речем че караме бензинова кола. за дизел нямам никакво наблюдение.
компа изписва разхода в л/ч като колата е в покой или под определна скорост и да речем че е около 1л/час. размишлявам на глас (поправете ме ако греша), не мога също така да дам конкретни цифри защото нямам борд.
направете същата сметка при движение с 20 км/ч при изключено от скорост (да речем че под тази скорост се изписва разхода с дименсия л/ч, а над тази в л/100км) .
колата пак си гори 1л/ч, но го изписва в л/100 км. - като се движи с 20 км/ч за 1час ще изминете 20 км и ще изгори 1л. което е 5 л/100км разход. при движение на скорост и без подаване на газ трябва да дава 0. като падне под 1200-1300 оборота разхода е различен от 0. по спомени - на колега калибрата даваше 1.3-1.4 л/ч на място и същата стойност горе долу при 100 км/ч при изключено от скорост, само че в л/100км.
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 29 ноември 2010 - 14:09

 n1s0, на 19 Nov 2010, 23:18, каза:

:sad-smiley-046: При мен пък е точно обратното-при каране по инерция на предавка без да изключвам от скорост си показва винаги 0 моментен разход,но ако изключа от скорост си гори 1л./ч

Колега объркал съм се и при мен е същото. днес го забелязах
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 ноември 2010 - 15:23

 Vectra Rulzz, на 29 Nov 2010, 14:09, каза:

Колега объркал съм се и при мен е същото. днес го забелязах


-Ми тва, което коментирате е НАПЪЛНО нормално.. само дето е различен моментния разход в зависимост от това да ли и колко е загрял мотора и още куп подробности..

Мене обаче пак не ми стана ясно, защо когато се движа по равен асфалтиран път изключена от скорост разхода е 0.6-7л/час, пък когато е в същото положение, НО по неравен (черен) път разхода ми е 6/100 ..? :sad-smiley-046:
Отговори

SPD снимка SPD 29 ноември 2010 - 15:37

 DALGONSKi, на 29 Nov 2010, 15:23, каза:

-Ми тва, което коментирате е НАПЪЛНО нормално.. само дето е различен моментния разход в зависимост от това да ли и колко е загрял мотора и още куп подробности..

Мене обаче пак не ми стана ясно, защо когато се движа по равен асфалтиран път изключена от скорост разхода е 0.6-7л/час, пък когато е в същото положение, НО по неравен (черен) път разхода ми е 6/100 ..? :sad-smiley-046:

Може би вибрациите от пътя бъркат компа ?
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 ноември 2010 - 15:48

Ха-ха.. абе то ясно, че точно неравният терен играе, но въпроса е защо и как ? Ако се движа по същия неравен път то разхода ще варира в нормални граници, но изключа ли от скорост за момент покаже 0.6/100 (или на час, зависи) и след това отива към 5-6/100. А, забравям да спомена една подробност - значи ако карам бавничко показва както си трябва, но ако се увеличи инерцията и карам по-бързичко по неравности и веднага скача разхода. :sad-smiley-046:
Отговори

SPD снимка SPD 29 ноември 2010 - 16:00

 DALGONSKi, на 29 Nov 2010, 15:48, каза:

Ха-ха.. абе то ясно, че точно неравният терен играе, но въпроса е защо и как ? Ако се движа по същия неравен път то разхода ще варира в нормални граници, но изключа ли от скорост за момент покаже 0.6/100 (или на час, зависи) и след това отива към 5-6/100. А, забравям да спомена една подробност - значи ако карам бавничко показва както си трябва, но ако се увеличи инерцията и карам по-бързичко по неравности и веднага скача разхода. :sad-smiley-046:

Аз си го обяснявам с факта, че дизелите са с електронна газ и вибрациите все едно натискат педала и той си дава газ
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 29 ноември 2010 - 16:02

 SPD, на 29 Nov 2010, 16:00, каза:

Аз си го обяснявам с факта, че дизелите са с електронна газ и вибрациите все едно натискат педала и той си дава газ


-Ако беше така нямаше ли и оборотите да се променят ? Те обаче са бетон.. около 800-900, те моите по принцип ми се струват леко по-височки, но са стабилни и избощо не се занимавам да ги пипам..
Отговори

SPD снимка SPD 29 ноември 2010 - 16:06

 DALGONSKi, на 29 Nov 2010, 16:02, каза:

-Ако беше така нямаше ли и оборотите да се променят ? Те обаче са бетон.. около 800-900, те моите по принцип ми се струват леко по-височки, но са стабилни и избощо не се занимавам да ги пипам..

При мен са на 900 оборота, но в момента в който колата спре падат на 600. Затова мисля така
Отговори

n1s0 снимка n1s0 01 декември 2010 - 09:36

Някой да ми разтълкува следната грешка- Fahrlicht Rücklicht В google ясно какво пише,но всички си работи.Имах изгорели лампички по таблото и когато смених едната от лампичките на едно от копчетата до аварийките и се оказа че свети доста по-силно спрямо останалите.Може ли грешката да е от това че подсветката на копчето е прекалено силна ?
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 13 декември 2010 - 09:43

 n1s0, на 01 Dec 2010, 9:36, каза:

Някой да ми разтълкува следната грешка- Fahrlicht Rücklicht В google ясно какво пише,но всички си работи.Имах изгорели лампички по таблото и когато смених едната от лампичките на едно от копчетата до аварийките и се оказа че свети доста по-силно спрямо останалите.Може ли грешката да е от това че подсветката на копчето е прекалено силна ?

Грешката е за габарити
Отговори

Boxy_ снимка Boxy_ 13 декември 2010 - 09:52

При мен въпроса с моментния разход е следния:
на място при студен двигател започва от 4л/ч и пада при загрял до 0.9л/ч при скорост под 20км/ч отново ми дава показания в л/ч като колкото е по-малка скороста от 20км/ч толкова е по голям разхода на ч. и така до пълен покой на колата и застава на 1.0-0.9л/ч. При движение над 20км/ч показанията с в л/100 газ до дупка стига до 39.9л/100 понагоре няма. При движение по баир на долу на скорост показанията са ми 0.0л/100 при движение по инерция колкото е по-голяма скоростта толкова е по-нисък разхода л/100 и обратното ниска скорост по инерция висок разход на л/100. Аз лично не гледам моментния а се водаа по средния разход и изразходените литри.
Отговори

dionisi снимка dionisi 15 декември 2010 - 16:53

 n1s0, на 01 Dec 2010, 9:36, каза:

Fahrlicht Rücklicht

Отзад имаш по 2 габарита на всеки фар. Дори и едната да е изгоряла пак ще го отчита чека.


 Boxy_, на 13 Dec 2010, 9:52, каза:

газ до дупка стига до 39.9л/100 понагоре няма.


Това е максималното, което може да покаже БК, реално и повече гълта но БК-то не го отчита

Поздрави.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg