Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

Opel Service Montana

olive снимка olive 25 юли 2008 - 01:01

Здравейте,
реших да разкажа горчивия си опит във форума, за да няма други излъгани от тези хора в сервиза на Opel в Монтана, който е и франчайз на София Ауто. Преди година си купих Корса. Не разбирам много от техниката, но знам че най-важното е да се сменят филтрите и маслото. Разбрах че има сервиз на Опел в Монтана и реших там да си сменя маслото и масления филтър. Отидох, "смениха ми маслото и филтъра" и ми казаха, че след 10 000 км трябва да ги сменя отново. След няколко месеца започна да свети лампичката за маслото. Притесних се защото не бях минала и 8 000 км и реших, че има някакъв проблем. Отидох в сервиза и монтьора Георги (същият който ми смени маслото и после се оказа шеф на моньорите) каза че няма проблеми, но чувал шумове от ангренажния ремък. Без да отвори капака на двигателя, каза че трябвало да се смени. Тръгвах за София и страшно се притесних защото съм чувала, че ако се скъса ангренажен ремък колата не става за нищо(тогава не знаех че колата ми е с верига за мой късмет). Предупредих го, че тръгвам за София и дали трябва да пътува въобще ако има такъв проблем. Той каза, че няма проблеми мога да си пътувам и след като се върна щял да го оправи и ми сметнаха цена от 400лв. за ремонта. Когато дойдох в София отидох веднага на сервиз. Когато отвориха капака на дивигателя се оказа, че не ангренажната верига е проблема, а маслото. Оказа се, че валовете и самата ангренажна верига са останали без грам масло. В маслените магистрали нямаше масло, а смес която приличаше на грес. Монтьора каза, че за първи път вижда такова нещо и че маслото от много време не е сменявано. Дори и аз, която не разбирам от тези неща видях разликата как изглежда "маслото" от моята кола и това на друга, на която сменяха в момента маслото на определените километри за смяна. След месец когато се върнах в Монтана отидох в сервиза да поискам парите си защото съм убедена, че не са сменили маслото и филтъра, за които съм им платила. Беше гадна картинка защото се изпокарахме, но както разбрах дори и мострата от това което са извадили от колата ми не е доказателство, че маслото не е сменено. Прежалих отдавна парите които съм им дала, но няма да забравя това че щяха да скапят колата ми и щяха да ми вземат още 400лв. за ненужна смяна на ангренажната верига, която според мен нямаше да сменят, а само да вземат парите ми.
Аз повече никога няма да се върна там и ако имате нужда от сервиз в Монтана по-добре си намерете някой друг.
Отговори

Miro снимка Miro 25 юли 2008 - 08:20

Откъде е внос тая корсичка?!
Отговори

olive снимка olive 25 юли 2008 - 08:32

Корсата е внос от Германия
Отговори

slavyanbg снимка slavyanbg 25 юли 2008 - 08:40

Така е колежке трябваше първо да провериш черния списък и аз съм ходил там за смяна на гумички и една семеринга и ми взеха не си спомням точно, но беше около 150лв. и после ми измислиха ремонт за 600 :thd: :thd:
Отговори

olive снимка olive 25 юли 2008 - 08:51

Тогава бях толкова замаяна от покупката и да не забравя нещо да сменя, че въобще не се сетих да погледна във форума. А и не съм предполагала, че могат да правят такива неща.
Отговори

aig82 снимка aig82 31 юли 2008 - 10:41

Колежке кофти се е получило за твоята количка ноо има и решение :) е не знам колко е решение но поне няма да те е толкова ят поне :) пусни една молба за оплакване в защита на потребителя не знам дали ще има ефект но поне ще им направят яката проверка :)
Отговори

Ivaylo Daskalov снимка Ivaylo Daskalov 04 август 2008 - 20:04

колежке здравей и от мен
аз маслото и другите консумативи си ги сменям сам и рядко ,ама много рядко се доверявам на майстори
за пример само мога да ти кажа че си смених сам предните амортисьори ,а за по фрапиращи неща естественно отивам в сервиз ,като смяна на ремъци и ролки ,там нещата са по- сложни защото трябва да се спазват белязки и други такива работи ,които са задължителни
но разбирам защо ти сама не можеш да смениш консумативите (да не се обидиш) :dummy:
работата е да попаднеш на точния човек ,в случая с теб тогава не е било така и както казва колегата защо не врътнеш една шаиба да ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ пък гледай после сеира
Отговори

Sparx снимка Sparx 05 август 2008 - 06:38

Колежке ако си от Монтана мога да ти препоръчам Бош сервиза до ОМВ или сервизчето което е точно на ъгъла на старите светофари точно до бившата казарма (малко по надолу от сервиза на опел в който си ходила). И на двете места съм сменял масло и съм доволен, в бош-а съм правил и други неща и не мога да се оплача. Аз лично обаче бих ти препоръчал да си купуваш маслото отделно, аз имам човек в Мотобул (дистрибутор на Кастрол) и си взимам масълцето от тях, и ходя в Монтана само да ми го сменят и да ми сменят филтрите, смяната на маслото с мое масло ми излезе 5лв последния път в това на ъгъла за което ти казах .. (беше изрисувано цялото с логото на някаква марка масло, но не си спомням дали беше Приста оил или кастрол ... ) пиши ако имаш нужда от хора в Монтана ... аз съм от там и познавам доста хора на които може да се разчита.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg