Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

странен проблем

jonkata007 снимка jonkata007 27 юни 2010 - 19:36

Здравейте колеги, от скоро имам следния проблем - при завиване на ляво дори и минимално и минаване през най-малката дупка се чува неприятно потропване малко тип почукване в задната част на колата все едно желязо в желязо, но го няма дрънчащият елемент като от ламарина дрънчане, а по скоро потропване. При каране направо или надясно през всякакви дупки няма грам звук. От какво може да е тази странна мистерия?
Отговори

CH_M снимка CH_M 27 юни 2010 - 20:32

Сигурен ли си че се чува от задния край на купето ? При мен бяха същите симптоми като при теб но си се чуваше отпред и "чукаше" само при десен завой и с ниска скорост , при движение направо и наляво - нищо . Разбра се като я вдигнахме на подемника - счупена пружина на десния макферсон .
Отговори

mantzel снимка mantzel 27 юни 2010 - 22:06

Закарай я на някой майстор да я види на канал,ако ти не разбираш,но по слух едва ли някой ще ти каже точно какво е :newsm05_41:
Отговори

jonkata007 снимка jonkata007 28 юни 2010 - 23:06

Огледах си пружините днес доколкото мога и ми се струват че са здрави. Друго трябва да търся май
Отговори

zheleznia снимка zheleznia 29 юни 2010 - 07:55

Слухът по някога лъже! При мен се чуваше подобно тропане/тракане/ отзад, но след като качих колата на канал се оказа, че е разбита предна лява биалетка и след нейната смяна шумът изчезна.
Отговори

jonkata007 снимка jonkata007 13 юли 2010 - 22:15

Открих проблема - първоначално я вдигнахме и почнахме да оглеждаме за нещо счупено - нямаше.
Клатих гумата наляво надясно - и ето почукване се дочу и то като че ли от лагер, но всички знаем симптомите на лагера - бучене и виене, а при мен ги нямаше.
Накрая се оказа заминала втулка в долната част на носача, но не мисля че е кой знае какъв проблем
ако беше лагер или нещо важно да я сменя. Добре че не беше лагер защото определено си приличаше пукането да е заминал лагера, но за щастие не е.
Отговори

hudson снимка hudson 13 юли 2010 - 22:33

 jonkata007, на 13 Jul 2010, 23:15, каза:

Добре че не беше лагер защото определено си приличаше пукането да е заминал лагера, но за щастие не е.

Добре че не лагер, защото не си с лагер, а си с лагер-главина и цените започват от 160 лв нагоре.
От друга страна, не си мисли, че е безпроблемно да си караш с разбита втулка. Най-вероятно не е само тя, а дори да е, скоро ще се обадят и другите.
Освен това, разбитите втулки водят до неравномерно износване на задните гуми и влошена стабилност на колата - задница става много податлива към "залитане" в завои и при движение по неравности.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg