Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Corsa B 1.4 X14XE 90к.с. без серво на волана?

itso22 снимка itso22 24 май 2011 - 20:27

Здравейте, търсих доста във форума, но явно не е дискутиран точно този въпрос. Възможно ли е да има Corsa B 1.4 X14XE 90 к.с. без серво на волана ? Това все пак е един от мощните двигатели, някакси не е логично. От няколко дена се занимавам с колата, нямам опит с опел изобщо. Извинявам се ако въпроса е много глупав :) За това че няма климатик няма да казвам изобщо ;)
Отговори

Tonyy снимка Tonyy 24 май 2011 - 20:39

Е аз съм със същия мотор само че в Тигра ... А Корса Б и Тиграта са почти 1 към 1 така че...
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 24 май 2011 - 20:40

според мен е напълно възможно, щом има корси които нямат бутони за осветление на задните врати от което не знам кво спестявят, що да няма и хидравлика...
Отговори

itso22 снимка itso22 24 май 2011 - 21:08

Tonyy - да разбирам ли че и твоята тигра е без серво?
Shmortz - ясно е че са бюджетни коли, но някак си не си представях кола 16V без серво. И за газифициране не е лесна, е какво да се прави, жена я е избирала :)
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 24 май 2011 - 21:39

 itso22, на 24 май 2011 - 20:27, каза:

Здравейте, търсих доста във форума, но явно не е дискутиран точно този въпрос. Възможно ли е да има Corsa B 1.4 X14XE 90 к.с. без серво на волана ? Това все пак е един от мощните двигатели, някакси не е логично. От няколко дена се занимавам с колата, нямам опит с опел изобщо. Извинявам се ако въпроса е много глупав :) За това че няма климатик няма да казвам изобщо ;)

Да вярно е, че обикновено корсичките с този мотор са с топ-оборудване, но не липсват и прецеденти - на колежката monsherova Корсичката беше така, но с минимум средства и помощ от приятели, малката черна лъскачка вече си има серво на волана :icon_wink2:

ПП И кое не му е лесното, като при подходящия човек X14XE се газифицира достатъчно добре с обикновено АГУ ?
Да не е като да забодеш плочката на Моно-то, компромис е наистина, защото истината е Газов инжекцион, но все пак е възможно. :newsm05_41:
Отговори

Tonyy снимка Tonyy 25 май 2011 - 02:06

 itso22, на 24 май 2011 - 21:08, каза:

Tonyy - да разбирам ли че и твоята тигра е без серво?
Shmortz - ясно е че са бюджетни коли, но някак си не си представях кола 16V без серво. И за газифициране не е лесна, е какво да се прави, жена я е избирала :)


Моята има.... и за т'ва ми се стори малко странно... :drinkin:
Отговори

itso22 снимка itso22 25 май 2011 - 08:58

siegfrid - На колежката колко и излезе сервото? Ако знаеш подходящ човек към варненската околия дето ще се справи с обикновенно газово на този двигател много ще се радвам, а за инжекцион няма смисъл, той колкото колата струва.
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 25 май 2011 - 14:36

Драсни й едно лично за по-точни стойности, но по спомени ще кажа, че рейка + помпа + маркучи едва ли ще излезнат повече от 200-250лв, таван им давам 300, но с рейка в топ-кондиция. :icon_wink2:
Отговори

itso22 снимка itso22 26 май 2011 - 06:53

Писах и, но нещо явно е заета
Отговори

monsherova снимка monsherova 26 май 2011 - 20:05

Има отговор на ЛСто...

 itso22, на 24 май 2011 - 21:08, каза:

жена я е избирала

И добър избор е направила! <_< И мойта си я избирах сама, без мъжа. А съвета му беше да бягам далеч от Екошпека... :pardon:
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 26 май 2011 - 22:04

 monsherova, на 26 май 2011 - 20:05, каза:




И мойта си я избирах сама, без мъжа. А съвета му беше да бягам далеч от Екошпека... :pardon:

Ми ти си вироглава,кво да те праи човекот?
Отговори

itso22 снимка itso22 29 май 2011 - 08:08

Благодаря за всички отговори и лични съобщения. Относно избирането на кола от жена, извинявам се ако съм обидил някого. Все пак гледам по практично на нещата.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg