Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to София

Попитайте за сервиз или магазин в София

zmeyan снимка zmeyan 27 октомври 2011 - 08:56

Питам за народен сервиз като цени, но с добро качество на услугите.
За София, за Опел Астра Г, Х16SZR, 75к.с..
Пробвах да направя самодиагностика с кламера и нещата се пооплескаха.
1) миганията не изразяват никакъв код
2) оборотите започнаха лудо да играят, докато правих диагниостиката. (колата не е на контакт, свързавм пинове 5 и 6, запалвам двигателя)
3) след диагностиката оборотите се нормализираха, но започна да се чува притеснително чаткане/пляскане от двигателя - отпред дясно.
Нещо подобно е като пличкане на течност и едновременно чаткане на твърда пластмаса.

Искам още да се промие и запуши ЕГР клапана и да се смени капака на въздушната възглавница на волана.

Процедурите не са сложни и предполагам някой колега, който е по-навътре с нещата може да помогне. (срещу възнаграждение разбира се).

Предварително благодаря.

Калоян - 0884283544,
скайп - kaloyan81
e-mail: kyuz@abv.bg
Отговори

Ram_Page снимка Ram_Page 13 ноември 2011 - 10:22

.
Мнението беше редактирано от Ram_Page: 27 юли 2019 - 18:18
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 23 април 2012 - 10:36

Здравейте колеги.Раздрънка ми се гърнето.Има нужда от малко ремонт.
Ако може да ме упътите къде в района на кв.Хаджи Димитър и около него има сервизи занимаващи се с гърнета.
И по възможност да не дерат много кожи.
Спешно е!!!

Благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от tihomir_rs: 24 април 2012 - 14:28
Причина за редактиране:: Първо гърнетата не са част от ходовата част и второ - има си тема, където човек да попита за сервиз. ;)
Отговори

pavko снимка pavko 05 май 2012 - 19:02

Здравейте. Може ли някой да ми каже утре (Неделя) къде мога да мина годишен преглед? За предпочитане по-близо до Божурище. Трудно се оправям по София още :)

Минах вече ГТП, а дали има в Божурище някой добър майстор, който може да ми погледне ходовата част за да съм сигурен дали да сменям маслените втулки отзад на носачите?
Мнението беше редактирано от pavko: 11 май 2012 - 18:23
Отговори

pavko снимка pavko 12 май 2012 - 19:15

Някой чете ли тази тема?
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 13 май 2012 - 09:03

По скоро не.И аз съм питам за сервиз-отговор никакъв.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 13 май 2012 - 10:42

Какво ти трябва колега точно?
Отговори

Йордан Петров снимка Йордан Петров 04 юли 2012 - 12:11

Здравейте , много ще съм благодарен ,ако някои може да ми препоръча сервиз или човек които може да ми оправи колата.Проблема е следния - задния десен амортисьор изби ламарината на купето и сега се лашка мн и дрънчи,тоест ламарината явно с времето е корозирала и истънявала до момента в които минах през една малка дупка и се скъса връзката между купето и амортисьора.Ако може да ми предложите някои от Овча купел или близко до него квартал . Благодаря предварително...
Отговори

gerxard снимка gerxard 25 март 2013 - 17:28

Машинно или ръчно полиране на автомобили? Ръчното е по ангажиращо и по скъпо като услуга. Има много разногласия, Аз съм за ръчно полиране 2 пъти годищно сезон пролет и есен.
Мнението беше редактирано от gerxard: 25 март 2013 - 17:29
Отговори

stei снимка stei 26 март 2013 - 19:37

 gerxard, на 25 март 2013 - 17:28, каза:

Машинно или ръчно полиране на автомобили? Ръчното е по ангажиращо и по скъпо като услуга. Има много разногласия, Аз съм за ръчно полиране 2 пъти годищно сезон пролет и есен.

Само където ръчното се казва пастиране и е за любителско изпълнение а полиране се прави с машина да не кажа и шкурка 2000 преди това и 3 пасти след нея плюс консервация. Като консервацията е тефлон или нано покритие.Машинното полиране е по скъпо от ръчното пастиране. Но май коментара ти не е за тази тема.
Мнението беше редактирано от stei: 26 март 2013 - 19:40
Отговори

Dimas снимка Dimas 31 юли 2013 - 13:45

Колеги, моля някой да ми препоръча диагностик в София, който може да прегледа астрата понеже вече ми идва в повече постоянното влизане в авариен режим и записването на на Р0400 и Р1125. С шунтиран ЕГР съм и съм направил, какво ли не, за да укротя тоя чек и не става.
Отговори

stei снимка stei 31 юли 2013 - 21:31

 Dimas, на 31 юли 2013 - 13:45, каза:

Колеги, моля някой да ми препоръча диагностик в София, който може да прегледа астрата понеже вече ми идва в повече постоянното влизане в авариен режим и записването на на Р0400 и Р1125. С шунтиран ЕГР съм и съм направил, какво ли не, за да укротя тоя чек и не става.

D&N Овча купел. Бойко се казва диагностика и от Опел разбира доста. Тази седмица е отпуск от другата е на работа ако ти трябват координати пиши на лично
Отговори

ГостWalker_* 16 януари 2014 - 13:45

Здарвейте Колеги,търся опел Сигнум дизел 2.2 и съм набелязал един в София.Моля препоръчайте ми къде в София да направя диагностика на колата,искам да я погледнат хубаво,турбо,дюзи,нафтова помпа всичко от...до!При кой от официалните дилъри сервизите и механиците са най-кадърни,ако имате предложения и за други сервизи,очаквам предложения.Благодаря предварително.
Отговори

jorkataaa снимка jorkataaa 11 юли 2014 - 17:55

Здравейте , имам питане - къде в София могат да ми направят боя на спрей . Благодаря :-)
Отговори

Гостsilieva_* 15 ноември 2014 - 18:38

Здравейте! От скоро съм шофьорка и определено не разбирам от коли. Не съм от София, но живея тук от вече година. Карам Corsa 98 година.. за съжаление друго адекватно инфо за колата не бих могла да дам. Колата беше на ремонт в Плевен (родния ми град) при доверен човек на родителите ми. Вече не искам да я изкарвам извън града и бих искала да посетя майстор в София, защото се съмнявам, че има проблем с двигателя. Течността за спирачки също не може да се използва. Моля, препоръчайте ми сервиз в София (няма значение в кой квартал се намира, живея в Люлин), в който майсторите да са супер точни и да не ме излъжат с парите и да успеят да оправят проблема. Благодаря предварително! :)
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 15 ноември 2014 - 18:52

Имаш лично съобщение :icon_wink2:
Отговори

vforvrej снимка vforvrej 19 юли 2015 - 10:04

Здравейте

От скоро съм в софия дали може да ми кажете някой който добре да разбира от електрониката на опел?

Благодаря за вниманието
Отговори

emoleon снимка emoleon 26 септември 2015 - 10:52

Привет.
Искам да подменя спирачните тръби до колелата, че са корозирали.
Търся си сервиз в София, за предпочитане в ЮИ част на града, където ги подменят, а ако и на място ги правят ще е още по-добре. Казаха ми, че някъде в Горубляне ги правели, но кой/къде точно?
Благодаря.
Отговори

k opel e снимка k opel e 26 септември 2015 - 11:03

Тръбичките можеш да ги поръчаш в www.skantechltd.com. Правят ги от всякакъв материал бключително и медни. За да ти свалят старите за мостра можеш да се обърнеш към колегата Бижев от сервиз Студио Х. Има тема в продавам, платени обяви.
Отговори

emoleon снимка emoleon 26 септември 2015 - 11:34

Благодаря колега. Първо на Бижо звънях сутринта, но той е зает до другата седмица.
Питам за сервиз, по възможност и да ги правят на място, за да стане най-бързо, а и смятам, че първо трябва да се свалят старите, за да се вземе мярка и точните накрайници.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg