Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Тема за течове, наводнения и кондензи

ГостБорислав Стоев_* 28 декември 2011 - 21:27

Здравейте,имам един въпрос.Интересува ме за Opel Meriva 1.6 с климатроник.Има ли филтер в купето?
Отговори

vetrenski снимка vetrenski 03 януари 2012 - 14:22

Здравейте и ЧНГ на мойта вектра имах такъв проблем и се видях в чудо докато го установим а то се оказа че е от пред виси един отточен плосък маркуч който от прах и вода се задръства с тлак и не дава на водата да минава през него! Страничните две дупки не могат да смогнат при по-обилен валеж и водата прелива през мястото дето моторчето с перка за парното и така става при пасажера и шофьора мазало! При мен и на вектрата и на астрата го има !
Мнението беше редактирано от vetrenski: 03 януари 2012 - 14:28
Отговори

adrenalinzZ снимка adrenalinzZ 10 април 2012 - 18:19

В багажника на омегата под мокета постоянно се образува конденз...дали има няква връзка че съм с метан? забелязах че след зареждане бутилките са доста топлички но самата влага откъде идва !?!?!?!
Отговори

The Mechanic снимка The Mechanic 11 май 2012 - 18:08

Колеги имам много странен проблем.След дъжд тавана над предна дясна врата е подгизнал а странното е че нямам изгнило по тавана...Моля помогнете!!!
Отговори

traiko6912 снимка traiko6912 25 май 2012 - 14:17

 vassil_bk, на 09 август 2006 - 10:05, каза:

Можеш да пробваш със силикон или някакво монтажно лепило, като добавиш и още малко гумени уплътнения - все пак да стане разглобяемо (зависи от мястото и теча естествено... :devil-smiley-019: ) ;) Успех :bishop:

теча е от точковата заварка на тавана и страницата на купето там са силиконирали фабрично,и този силикон се напуква и от там се мокри тапицерията на тавана

 The Mechanic, на 11 май 2012 - 18:08, каза:

Колеги имам много странен проблем.След дъжд тавана над предна дясна врата е подгизнал а странното е че нямам изгнило по тавана...Моля помогнете!!!

комби ли е ?
Отговори

bili4652 снимка bili4652 25 май 2012 - 18:02

 The Mechanic, на 11 май 2012 - 18:08, каза:

Колеги имам много странен проблем.След дъжд тавана над предна дясна врата е подгизнал а странното е че нямам изгнило по тавана...Моля помогнете!!!


Има голяма вероятност да се е разлепило предното стъкло. Свали корите на колонката и провери обстойно да не би да изпуска от силикона. При мене след дъжд винаги се пълнеше багажника и накрая свалих всички кори и намерих теча. Намазах съм силикон и теча спря.
Отговори

p_c20ne снимка p_c20ne 27 май 2012 - 11:08

 The Mechanic, на 11 май 2012 - 18:08, каза:

Колеги имам много странен проблем.След дъжд тавана над предна дясна врата е подгизнал а странното е че нямам изгнило по тавана...Моля помогнете!!!


А шибидах има ли колата? Също както колегата по-горе е питал - комби ли е? Ако има шибидах провери отводняващите маркучи да няма запушване. Ако е комби има много полезна тема за това как се оправя на Астра Ф теч от захващането на релсите на покрива (ето я и нея: http://www.opelclub....showtopic=32670). Също може и разлепено предно стъкло да е.

Поздрави :)
Отговори

Бат Баян снимка Бат Баян 30 май 2012 - 10:53

Здравейте колеги,

Аз имам много странен проблем с моята Астра Г, от известно време ми се наводнява мокета долу на шофьорското място. Проверявах под чистачките между купето и двигателя и намацах със силикон, но не помага.Вода е и се наводнява много странно. Значи като вали из ведро никакъв проблем, когато колата не е в движение, но после като я подкарам дори и да не вали в момента, при десен завой особено по остър се вижда съвсем ясно как се излива вода в краката ми и то доста примерно 400мл... Водата идва от под пластмасата която е под вратата, като че ли някаде в района на предната греда. Моята идея е, че се събира някъде вода в калника или горе по гредата в нещо като джоб и като завивам надясно, колата съответно кляка от дясната страна и тази вода се излива в купето. При ляв завой няма проблем.
Въпроса е, че нямам никаква идея къде може да се събира тая вода и какво да проверя. Някой ако има някакви идеи и предположения ще се радвам да ги чуя.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 06 юни 2012 - 19:48

Понеже ми писна да сменям уплътнения, накой знае ли откъде да си купя нова кора под чистачките за Astra F?
Според сайта на Стефанов алтернатив е 30лв., но посочват 0бр. Нямам представа за колко време може да се остави, а ми трабва до седмица.
Отговори

ГостГеорги Б._* 24 юни 2012 - 09:33

Здравейте колеги.
Някой може ли да ми каже как в "домашни условия " да си залепя (уплътня) Предният прозорец. по точно само горният ляв ъгъл ?
Защото ако завали дъжд не ми се мисли какво ще стане.
Отговори

p_c20ne снимка p_c20ne 01 август 2012 - 18:02

 Георги Б., на 24 юни 2012 - 09:33, каза:

Здравейте колеги.
Някой може ли да ми каже как в "домашни условия " да си залепя (уплътня) Предният прозорец. по точно само горният ляв ъгъл ?
Защото ако завали дъжд не ми се мисли какво ще стане.


В домашни условия - попълваш със силикон. Иначе е най-добре да отидеш в кобра и да ти презалепят джама както трябва (демонтаж, чистене на рамката, нов силикон на всякъде и монтаж) - от моя опит това е качественото решение на стечките от предно/задно стъкло (мисля че се връзваше към 40 лв с ново уплътнение).
Отговори

rghrgh снимка rghrgh 07 ноември 2012 - 14:24

Здравейте, колеги четох темата но мисля, че като моя проблем не срещнах. Карам Zafira A и това което забелязвам от две години насам че тече течност мисля че е антифриз под купето долу под задната дясна врата, няма признаци на теч в купето поне не видими т.к. не съм разглобявал таблото и няма теч под педалите, но факт е че антифриза се губи и по странното е че съм го забелязал да тече само когато колата стои по дълго без да съм я карал. Само да кажа но не искам да подвеждам от един сервиз ми казаха за О пръстените, че трябвало да сменят но не вярвам да е това защото също ми бяха казали че трябва да тече и под педалите. Така че много ще съм признателен някой да помогне има ли вариант сам да се справя със ситуацията.
Отговори

p_c20ne снимка p_c20ne 16 ноември 2012 - 11:42

 rghrgh, на 07 ноември 2012 - 14:24, каза:

Здравейте, колеги четох темата но мисля, че като моя проблем не срещнах. Карам Zafira A и това което забелязвам от две години насам че тече течност мисля че е антифриз под купето долу под задната дясна врата, няма признаци на теч в купето поне не видими т.к. не съм разглобявал таблото и няма теч под педалите, но факт е че антифриза се губи и по странното е че съм го забелязал да тече само когато колата стои по дълго без да съм я карал. Само да кажа но не искам да подвеждам от един сервиз ми казаха за О пръстените, че трябвало да сменят но не вярвам да е това защото също ми бяха казали че трябва да тече и под педалите. Така че много ще съм признателен някой да помогне има ли вариант сам да се справя със ситуацията.



Здрасти Колега,

Под задна дясна врата не мисля че има как да бъде антифриз. По-скоро може да ти е заминала гарнитурката на сондата в резервоара и оттам да прокапва гориво. Ако колата губи антифриз, проблемът трябва да се търси другаде.

Поздрави!
Отговори

rghrgh снимка rghrgh 16 ноември 2012 - 14:21

 p_c20ne, на 16 ноември 2012 - 11:42, каза:

Здрасти Колега,

Под задна дясна врата не мисля че има как да бъде антифриз. По-скоро може да ти е заминала гарнитурката на сондата в резервоара и оттам да прокапва гориво. Ако колата губи антифриз, проблемът трябва да се търси другаде.

Поздрави!


Благодаря за отговора, аз между другото докато се чудих взех, че повярвах на майсторите и разглобих таблото и стигнах до радиатора оказа се наистина, че едно от уплътненията действително просълзяваше антифриз но просто не е било в големи количества и съответно смених О пръстените и поне сега нямам проблем с конденза по предното стъкло. За мое нещастие обаче прокапването под задната дясна врата не спря и вече виждам, че ще ми се наложи и да проверя и за посочения от теб проблем. Още веднъж много благодаря за мнението .
Отговори

p_c20ne снимка p_c20ne 16 ноември 2012 - 14:57

 rghrgh, на 16 ноември 2012 - 14:21, каза:

Благодаря за отговора, аз между другото докато се чудих взех, че повярвах на майсторите и разглобих таблото и стигнах до радиатора оказа се наистина, че едно от уплътненията действително просълзяваше антифриз но просто не е било в големи количества и съответно смених О пръстените и поне сега нямам проблем с конденза по предното стъкло. За мое нещастие обаче прокапването под задната дясна врата не спря и вече виждам, че ще ми се наложи и да проверя и за посочения от теб проблем. Още веднъж много благодаря за мнението .



Колега, пробвай да прокараш пръст около сондата по резерервоара и погледни там дали не се събира леко мазно. Ако усетиш мокро на пръста провери какъв мирис има. Но почти съм сигурен че оттам капе гориво.

Поздрави!

 p_c20ne, на 16 ноември 2012 - 14:55, каза:

Колега, пробвай да прокараш пръст около сондата по резерервоара и погледни там дали не се събира леко мазно. Ако усетиш мокро на пръста провери какъв мирис има. Но почти съм сигурен че оттам капе гориво.

Поздрави!



П.П. Ако там е сухо провери маркучите около горивния филтър и връзките. Успех!
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 09 декември 2012 - 14:38

След дъжд се мокри пасажерското място. Вода е със сигурност, колата е неподвижна.
Започва от средната конзола на парното и ако съм оставил колата наклонена към багажника, стига до под пасажерската седалка. Мислех, че е конденз, но не е със сигурност.
След поредното препрочитане на темата искам да обобщя вероятните причини:
1.уплътнение и кора чистачки
2.запушени отводнителни канали в калниците и плоския "маркуч"
3.от тръбите на парното/климатика влизащи от коша на двг в купето
4.теч от предните рогове на релсите на покрива

Нещо друго да ме подсетите да проверя, че като разхвърлям, поне да е всичко?
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 01 януари 2013 - 20:52

ЧНГ на всички колеги!

Продължавам да имам доста водичка само отпред на пасажерското място при дъжд. Избива на мокета след дъжд (жвака при натиск). След частично повдигане се оказа, че има доста и отдолу. Под мокета на пода има някаква дебела (около 10-15мм) черна звуко и термоизолация (предполагам), която буквално се е накиснала. Същото е положението и с "дунапрена" на изолацията към двигателя горе-долу от нивото на радиторчето за парното в поска на пода. Водата е чиста, не е зелена, значи е прясна. На каросерията отдолу има две тапи, които не са в много добро състояние. Не мога да разглабям в момента, защото при тези температури всичко е замръзнало.
Колата е с климатик, ако това има някакво значение, но не е пускан от два месеца поне. Около централната конзола, зад и под жабката няма следи от вода.

Как да демонтирам пластмасовата лайстна, за да освободя мокета и изолациите, без да ги скъсам?
Къде се намират дренажните отвори в праговете и калниците? Трябва ли да демонтирам подкалника или калника, за да открия причината за теча?
Вчера гледах Астрата на един комшия, която няма десен подкалник, но нищо не можах да видя.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 02 януари 2013 - 08:55
Отговори

anntonia снимка anntonia 16 март 2013 - 12:01

 The Mechanic, на 11 май 2012 - 18:08, каза:

Колеги имам много странен проблем.След дъжд тавана над предна дясна врата е подгизнал а странното е че нямам изгнило по тавана...Моля помогнете!!!


Здравейте, имам същия проблем на моята корсичка...
Не ще да е от стъклото,защото е ново(сменено е и уплътнението). Има шибидах,дали оттам е течът?
Точно над дяната предна врата, горе в ъгълчето...
Това ми е първата кола и се сещате какъв индианец съм, та.... къде мога да я закарам да я погледнат?

Благодаря!
Отговори

vlad4o снимка vlad4o 02 април 2013 - 20:39

Здравейте останових,че ми влиза вода в багажника,махнах страничната кора(дясната) и като проследих разбрах,че влиза вода от едно черно пластмасово,което било един вид за вентилация,аз до колкото разбрах! Та мислех,че примерно оплътнението нещо не прилепва за купето и намазах острани със силикон и мислех,че проблема ми е решен,НО ЗА ЖАЛОСТ НЕ :((( Днес изсипах едно шише с вода и водях,че влиза от самото(тва черното незнам как се казва) Възможно ли е нещо да е прецакано и да ми влиза вода? И другия ми въпрос е ако е прецакано дали мове да се махне? Смисъл дали е нещо важно? Ако нее толко важно ще го махна,ако е ще търся друго и така! Надявам се,че сте ме разбрали и дано някой да може да ми помогне,защото вече много ме дразни тази вода-след всеки дъжд трябва да махам водата от там,защото то налие нещо като джоб и се пълни от тази решетка!
Мнението беше редактирано от vlad4o: 18 април 2013 - 16:10
Отговори

manan снимка manan 17 април 2013 - 07:37

Колеги,извинявам се ако някой вече е отговорил на подобен въпрос,но не можах да проследя цялата тема.При мен също влиза вода ,долу в краката на шофьорското място.Отпушиха ми оводнителните канали,отпред под чистачките и предполагам че това е бил проблемът , защото мокета от известно време не се е мокрил.Но,реших да го повдигна ,за да подсуша под него , защото отдолу се е събрала доста вода и изолацията е яко подгизнала.Това се оказа доста по-сложно , отколкото си мислех ,та въпросът ми е,има ли начин това да се случи без да се маха шофьорската седалка,а може би и централната конзола при скоростния лост и ръчната спирачка ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg