Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Сигнал от ламбда сонда с 4 жици.Коя?

nikodimov09 снимка nikodimov09 22 септември 2009 - 11:50

Трябва ми този сигнал, за да свържа към Ламбда контрол, меря с мултицета и не смея да я срежа, тая която мисля, Интересуваме и коя е жицата от TPS-а за да не ми бърка и празния ход.Ако можете в цветове да ми кажете кабелите.Става въпрос за Opel Astra 2.0 16v ecotec 136 hp.
Отговори

ASTOR снимка ASTOR 22 септември 2009 - 19:12

Що пък TPS-а месиш тук ?
2 са за погрева (+12 V и маса)другите 2 са от датчика - 1 маса другия за сигнал за компа.
Отговори

kvalev снимка kvalev 22 септември 2009 - 19:18

ЧЕРНИЯ, КОЙТО ИЗЛИЗА ОТ СОНДАТА Е СИГНАЛА - ВИЖ С КАКЪВ ЦВЯТ ПРОДЪЛЖАВА СЛЕД БУКСАТА.

АКО НЕ СИ СИГУРЕН КАКВО ПРАВИШ ПО-ДОБРЕ ОТИДИ ПРИ НЯКОЙ КОЙТО ЗНАЕ.

БЕЗ ДА СЕ ОБИЖДАШ - ПРОСТО СЪВЕТ.


УСПЕХ
Отговори

doolettle снимка doolettle 23 септември 2009 - 10:54

 ASTOR, на 22 Sep 2009, 08:12 PM, каза:

Що пък TPS-а месиш тук ?

щото компютърчето на ламдаконтрола търси инфо и за положението на дросела.


Попринцип сигналния кабел е чрния но от опит знам че при някои марки сонди има и др цветове за сигнала. Ако имаш хубав мултисет ще разбереш кой е кабела макар и да не измериш реалните му стойности.
Отговори

nikodimov09 снимка nikodimov09 24 септември 2009 - 11:22

Някой въобще разчовърквал ли се е с такава сонда, мога да Ви кажа на всички че жиците са 5 с най голяма отговорност. коя за каво е всеки може да гадае, мериш мислиш четеш и най-вече гледаш да не прееебеш!ТПС-а наистина не е задължителен да се върже, просто попитах някой ако си е връзвал симулатор на сигнала към ЕКУ.Благодаря!!!
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 02 октомври 2009 - 15:35

В заглавието питаш за ламбда с 4 жици. После се пъчиш, че са 5. Пробваш знанията на колегите или какво? Хората не си ровят ламбдите, ако не могат да броят до 5 и обикновено слагат газови инжекциони на този мотор.
Отговори

VanVan снимка VanVan 02 октомври 2009 - 17:33

Чакай сега, какъв е тоя ламбда контрол? Ти да не слагаш wideband сензор?
Отговори

nikodimov09 снимка nikodimov09 03 октомври 2009 - 10:00

Въобще не е така и с нищо не се изтъквам, преброих жиците на самата сонда и после като ги срязах след буксата видях че са 5 бр. и го написах за сведение на всички.
Второ всеки слага каквато си иска газова уредба на колата.Неможе кола за 3000 лв да сложа газов инжекцион за 1500лв тогава беше толкова.
Ако си по наблюдателен колите които идват от Италия с обикновенни газови са именно с такива ламбда контроли и дори съм виждал с пластмасови колектори коли с обикновенна газова.Не мисля че сме по-специалисти от Италианците с газовите уредби.

И пак за сведение разхода ми с такава газова варира от 7/100 до 14/100 съответно в диапазона 90-210км/ч
мисля, че за моя мотор с такъв тип газова е прекрасен.

Нови кабели и свещи и живота е песен!
Мнението беше редактирано от nikodimov09: 03 октомври 2009 - 10:06
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg