Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Пръщяша тонколона-оригинална

Saladin6 снимка Saladin6 11 май 2021 - 18:09

Здравейте оригиналната тонколона на шофьорската ми врата на вектрата ми пръщи. Какъв вариант може да предложите от къде да търся друга или можели да се оправи?
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 май 2021 - 18:20

Втора ръка от морга, фейсбук групи, мобиле, карс и тн.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 11 май 2021 - 18:50

Аз на моята Вектра Б, преди 4-5 години имах същия проблем с тонколоната(бас) на пасажерската врата.При мен са три говоритела, ниски, средни, високи честоти.Свалих басовия и го занесох на един местен майстор дето ги ремонтира.Майстора ми взе 30-35лв. за ремонта, не помня точно.Ремонтирания говорител изкара 2-3 седмици и пак се скапа.След това си поръчах оригинален от Опел на цена 70лв.Като ударя чертата, всичко ми излезе 100лв.Оригиналния още работи.Направи си сметка какво да правиш!

 IvailoM, на 11 май 2021 - 18:20, каза:

Втора ръка от морга, фейсбук групи, мобиле, карс и тн.

Абе новото си е ново, младото си е младо.....! :whistle:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 11 май 2021 - 19:25

Така е, но колегата няма да даде толко пари за нова...
Отговори

dusty rain снимка dusty rain 11 май 2021 - 20:36

 ivan_pop, на 11 май 2021 - 18:50, каза:

Аз на моята Вектра Б, преди 4-5 години имах същия проблем с тонколоната(бас) на пасажерската врата.При мен са три говоритела, ниски, средни, високи честоти.Свалих басовия и го занесох на един местен майстор дето ги ремонтира.Майстора ми взе 30-35лв. за ремонта, не помня точно.Ремонтирания говорител изкара 2-3 седмици и пак се скапа.След това си поръчах оригинален от Опел на цена 70лв.Като ударя чертата, всичко ми излезе 100лв.Оригиналния още работи.Направи си сметка какво да правиш!


Абе новото си е ново, младото си е младо.....! :whistle:

+1

Проблема на конкретния модел говорители е че мембраната губи съосност спрямо сърцевината и само се задълбочава с годините поради влага, разлепяне на гънката и дефектирала трептилка. Евтиният ремонт е пари на вятъра.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 17 май 2021 - 08:45

Ами за да не приказваме така напразно, ще смъкщна кората на шофьорската врата да вида колонота. Ако е нацепена или напукана мембраната значи няма да може да се оправи. Оригиналната тонколона е наистина най-добрият вариант. Оригиналните тонколони на тези Вектри са добри и силни като звук.

Има и някакъв проблем с СД-то което не е оригинално-KEENWOOD. Някъде даже бях чел че е модел 2002-а. То когато си иска умира, изгасва му дисплея и до там. Натискам бутона и нищо. После като изгася колата и после дам пак на контакт тръгва. Дали е от СД или е ел. инсталацията нещо. Дори когато е включено и работи ми забиват копчета му за усливане на звука примерно.
Отговори

Saladin6 снимка Saladin6 22 май 2021 - 07:34

KDC 307 е модела на СД ако някой има такова да сподели опит. Мисля да отворя панела но проблема сигурно няма да е от там.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg