Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Централното ли е кво ли е ?

BestRipper снимка BestRipper 02 юли 2012 - 20:39

Здравейте и от мен. Утре и на мен ми предстои борба с цели три ключалки - всички без шофьорската. А задна лява блокира в заключено положение. Та имам питания:
1. В предишните мнения се каза, че в случай на блокирана врата в заключено положение се реже кората. Обаче в линка към руския форум прочетох, че руснакът не я е рязал, а я е разглобил /"разбирать" означава "разглобявам", а не режа, троша, късам и т.н./ - та задължително ли трябва да се унищожи кората, няма ли хитрини за свалянето й в затворено положение на вратата - изваждане на задна седалка и облегалката примерно?
2. При мен се установи, че не работи и заключването на капачката на резервоара, която също се управлява от централното заключване. Никъде не видях нещо да се споменава за тази ключалка. Доколкото успях днес да установя, в нея влизат само две жици и при подаване на импулс за заключване, уредът като че ли отчита някакво подаване на напрежение, но импулсът е кратък и не може да се покаже някаква стойност - показва нещо около 0,2 волта за момент. Тук питането ми е дали и тази ключалка получава ток през общия бушон на централното управление, дали някой я е разглобявал и дали вътре има същия микроключ, както и в бравите по вратите?

P.S. Актуалната цена в Комет електроникс на микроключето към днешна дата е 0,74 лв./брой с ДДС - за малки количества. Купих ключета с лостове, които демонтирах. Въпреки двукратното повишение спрямо миналите години, цената отново е смешна на фона на исканите пари за нова брава...
Отговори

titan22 снимка titan22 02 юли 2012 - 21:01

махни всички винтчета до които имаш достъп-кора,дръжка на врата,самата дръжка също махаш и дърпаш внимателно кората колкото да отвориш пространство да си пъхнеш ръката и да натиснеш механизма отвътре.
Отговори

gufianec снимка gufianec 30 юли 2012 - 17:54

Да се похваля, че вече имам централно на цялата кола - направих задна лява и шофьорската - много съм доволен! Изключителни благодарности на хората, описали подробно кое как се прави - една подробност от мен - дръжката за прозореца се маха като се извади една скобка - с 2 отверки и малък шестограм се получиха нещата след цял следобед опити :)

Поздрави,
Митко
Отговори

elozew снимка elozew 30 юли 2012 - 18:07

 gufianec, на 30 юли 2012 - 17:54, каза:

- дръжката за прозореца се маха като се извади една скобка - с 2 отверки и малък шестограм се получиха нещата след цял следобед опити


Много сложно - най-лесно става с парцалче!!!!!!!!!
Отговори

gufianec снимка gufianec 30 юли 2012 - 21:44

 elozew, на 30 юли 2012 - 18:07, каза:

Много сложно - най-лесно става с парцалче!!!!!!!!!


Браво - ако можеш да качиш клипче или поне опишеш как става с парцалчето - ще съм ти много благодарен, а предполагам и други колеги, които не са махали дръжката за прозореца.
Отговори

elozew снимка elozew 31 юли 2012 - 19:08

 gufianec, на 30 юли 2012 - 21:44, каза:

Браво - ако можеш да качиш клипче или поне опишеш как става с парцалчето - ще съм ти много благодарен, а предполагам и други колеги, които не са махали дръжката за прозореца.

Вземаш една ивица плат, прекарваш го зад дръжката - так където е скобата. Дърпаш докато закачи скобичката при което тя излиза с лекота. И аз преди да разбера за тази леснотийка съм си драл ръцете и псувал като хамалин!!!!!
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 21 август 2014 - 07:03

Накратко: 2-3 год. след подмяна на микроключетата, задна врата ми остава заключена. Палеца щрака, но не отваря. Въпроса ми е - как да отключа тази врата ???

П.П. Кората е свалена вече.
Отговори

BestRipper снимка BestRipper 18 ноември 2014 - 17:56

От известно време имам проблем с електрическото заключване/отключване на шофьорската врата /Вектра Б/. Било с централното от бутона в ключа, било от алармата - бравата не реагира. При заключване/отключване с ключа през ключалката - работи нормално - работи и самата брава, задейства се и цялото заключване на колата. Днес свалих бравата, обаче тя се оказа с по-различна конструкция. За разлика от бравите на другите три врати /техните микроключета вече ги смених и те си работят нормално/ в тази брава има три микроключета - две от същия вид, какъвто са в другите брави, но третото я някакво различно - със средно неутрално положение и два нормално отворени контакта /при ляво и дясно движение на палчето на ключето/. Някой има ли представа от къде е проблемът? Интересното е, че и трите ключета си щракат нормално и дават контакт /при предишните щракането не всеки път се чуваше/. Да сменя само двете ключета /тип SM-05S-05P/ или и трите? Някой знае ли модела на третото? Или първо да проверя дали нещо да няма проблем в снопа с кабели, който влиза от купето във вратата?
Имам и Астра Г 2000 г., нейните брави същите ли са? Засега с тях нямам грижи, просто ако са същите така и така ще ходя за микроключета, та да си купя някое и друго в повече и да имам резерв...
Мнението беше редактирано от BestRipper: 18 ноември 2014 - 17:57
Отговори

CH_M снимка CH_M 18 ноември 2014 - 18:28

До сега като съм ремонтирал не ми се е налагало да купувам нови микреци и да ги сменям.За пореден път се повтарям и по напред в темата съм го писал .... " давя" ги с WD40, разцъквам неколкократно и сглобявам , не се е върнала нито една ......
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 18 ноември 2014 - 18:57

 CH_M, на 18 ноември 2014 - 18:28, каза:

До сега като съм ремонтирал не ми се е налагало да купувам нови микреци и да ги сменям.


Факт. И на мен ми се наложи да направя 3 до момента и всичко е до хубавото почистване и раздвижване (две на вектра и едно на кроса).
Отговори

Vectra Rulzz снимка Vectra Rulzz 18 ноември 2014 - 19:54

 BestRipper, на 18 ноември 2014 - 17:56, каза:




Сменяй двете, които са еднакви и пробвай. На един приятел му правеше тоя номер и след като ги сменихме и двете тръгна централното.
Отговори

Джандарин снимка Джандарин 03 март 2015 - 10:55

Колеги моля за малко помощ! Изчетох всички мнения сигурно, разбрах за микроключето и т.н. Проблема ми е че вратата ми блокира заключено. Опитах се днес да я разглобя обаче не знам как да махна врътката на прозореца - стсва дума за задна лява врата. Сигурно 20 пъти четох темата как да си напраяим машинката с всичките й снимки, но там колегата обяснява че е с ел. прозорец и не знае как се маха врътката. Какво ли не опитах, е не можах да я махна. Иначе успях някоя и друга щипка да откопчея на кората ама файда никаква. Още повече че в ъгъла има една декоративна пластмаса триъгълна, дето не знам и нея как да махна. Знам че е трудно махането на кора при затворена врата, но все пак трябва да има начин да я отворя...уж си взех кола с четири врати, те пак оредяха :)
Отговори

CH_M снимка CH_M 03 март 2015 - 12:30

 Джандарин, на 03 март 2015 - 10:55, каза:



Стар копринен чорапогащник, ръчката я поставяш да сочи нагоре, провираш между ръчката и кората да се навре чорапогащника, и придърпваш в едната посока, така ще закачи скобата и ще я извади и си готов.
Отговори

Джандарин снимка Джандарин 03 март 2015 - 12:36

Благодаря, ще пробвам!
Не става бе пуста врътка...аз че не съм особено сръчен е ясно, ма все се оправям някакси..не успях да я свърша така както ми обяснихте, аз дори не виждам тая проклета скоба къде е..понеже отиде на счупване работата ще пробвам друг път пак...
Мнението беше редактирано от Джандарин: 03 март 2015 - 14:44
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 04 март 2015 - 11:17

Хаха..

Голяма разправия е докато не го направиш веднъж. После става за секунди. Виж тая снимка и всичко ще ти се изясни:
http://alfa.kachi-sn...1294610363v.jpg

Просто трябва да издърпаш или избуташ тая тел. Става мн лесно ако го видиш отвътре. Ако не ти е ясно ще го обясня по-подробно, но мисля че така ще се справиш.

Поздрави
Отговори

Джандарин снимка Джандарин 04 март 2015 - 19:11

Днес гледах такава снимка, както и от друг ъгъл...само да дойде уикенда, аз ша й обадя :)
Благодаря за помощта! Дано оттам нататък поне е по-лесно..
Отговори

Джандарин снимка Джандарин 08 март 2015 - 15:26

Здравейте отново! Верно било лесно с чорапа махането на тая врътка :) Само че както си мислех това се оказа бял кахър. Значи успях да разглобя всичко, махнах кората, но не мога да отворя проклетата врата! Всичко е закачено - външната дръжка, вътрешната, буксата на централното, обаче не се и отваря и това е! Как да отворя вратата, за да махна машинката?
Отговори

Persizi снимка Persizi 26 ноември 2015 - 17:53

Някой да знае къде в UK или онлайн с доставка до тук мога да намеря въпросното микро ключе SM-05S-03P за машинката на централното?
Отговори

CH_M снимка CH_M 26 ноември 2015 - 21:43

Я пробвай с парт. номера на Mouzer за OMRON
http://www.mouser.bg...KZt%2fVXA%3d%3d

на сайта ebay.uk ще излезе ли нещо?
Микрека е същия само му се маха металната пластинка .
Отговори

Persizi снимка Persizi 26 ноември 2015 - 23:54

Излиза в 2-3 саита са по 2 и нещо паунда. Въпросът е дали със сигурност ще стане, защото не ми се иска да разглобя вратата и да няма с какво да го оправя :)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg