Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

ц20не в тигра

Гостrey_cra4ola_* 02 октомври 2011 - 09:42

Здравейте колеги.Имам тука едно ц20не което е в калибра и тя ми седи ей така от години та въпроса ми е какво ще ми трябва да осъществя този проект.Имам всичко необходимо кутия инсталция всичко просто не съм сигурен какво трябва за насаждането на тоя мотор в това купе.Бях чувал че за ц20хе се сменяли вътрешни карето от кадет но от какъв точно не разбрах дали и при ц20не е така моля разяснете ми за да знам дали да го почвам.Благодаря предварително на отзовалите се

П.П. и моля не ме съветвайте да взимам ц20хе защото нямам пари за него

П.П.2 изчетох да не кажа всички теми повечето обаче за ц20хе не знам дали е едно и също като с не-то, най–много ме мъчи нещата с каретата и полуоските разбрах че се взимат от кадет 1.6 и си стават с оригиналните тигрови полуоски но не съм сигурен моля помагайте че мисля тая или другата седмица да скачам в филма
Отговори

meth3288 снимка meth3288 02 октомври 2011 - 11:58

колега доволен ще останеш , ц20не-то има възможност с малко да го посгъстиш да дръпне повече като атмосферка ..
има вариант да се турбинира ц20не-то до към 250к.с. без никакви ядове .. мн здрава карантия има :) ако имаш интерес за турбиниране , пиши
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 02 октомври 2011 - 14:00

 meth3288, на 02 октомври 2011 - 11:58, каза:

колега доволен ще останеш , ц20не-то има възможност с малко да го посгъстиш да дръпне повече като атмосферка ..
има вариант да се турбинира ц20не-то до към 250к.с. без никакви ядове .. мн здрава карантия има :) ако имаш интерес за турбиниране , пиши




ами имам колега но това ще стане по нататък защото няма много финанси мисля да сложа глава от 1.8е до колкото знам ще стане малко портване малко полиш маховика с някое друго кило ще отслабне и за сега това
Отговори

meth3288 снимка meth3288 02 октомври 2011 - 15:17

само да кажа .. после ако решаваш да минаваш на принудително пълнене че ще трябва да се върнеш към сток маховик
Отговори

kalkki снимка kalkki 02 октомври 2011 - 17:13

 rey_cra4ola, на 02 октомври 2011 - 09:42, каза:

Здравейте колеги.Имам тука едно ц20не което е в калибра и тя ми седи ей така от години та въпроса ми е какво ще ми трябва да осъществя този проект.Имам всичко необходимо кутия инсталция всичко просто не съм сигурен какво трябва за насаждането на тоя мотор в това купе.Бях чувал че за ц20хе се сменяли вътрешни карето от кадет но от какъв точно не разбрах дали и при ц20не е така моля разяснете ми за да знам дали да го почвам.Благодаря предварително на отзовалите се

П.П. и моля не ме съветвайте да взимам ц20хе защото нямам пари за него

П.П.2 изчетох да не кажа всички теми повечето обаче за ц20хе не знам дали е едно и също като с не-то, най–много ме мъчи нещата с каретата и полуоските разбрах че се взимат от кадет 1.6 и си стават с оригиналните тигрови полуоски но не съм сигурен моля помагайте че мисля тая или другата седмица да скачам в филма

Колега ако ме питаш мен при малко финансови възможности, изобщо не се занимавай, филма е голям и се прави с пари. Ако стария двигател ти е Х16ХЕ с малко пари може да го накараш да тръгне добре, повече от стоково С20NE. За целта ти е необходима генерация на ф.50 спортен смукател тип мантзел портване и сгъстяване на двигатела и едно чипче. Четох темата на един колега който е присадил С20ХЕ и накрая се оказа че си е сложил таралеж в гащите, гледах и снимки и май голяма лайненица е направил, поради финансова липса. Акщо имаш парички нещата стоят по друг начин.
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 02 октомври 2011 - 19:12

 kalkki, на 02 октомври 2011 - 17:13, каза:

Колега ако ме питаш мен при малко финансови възможности, изобщо не се занимавай, филма е голям и се прави с пари. Ако стария двигател ти е Х16ХЕ с малко пари може да го накараш да тръгне добре, повече от стоково С20NE. За целта ти е необходима генерация на ф.50 спортен смукател тип мантзел портване и сгъстяване на двигатела и едно чипче. Четох темата на един колега който е присадил С20ХЕ и накрая се оказа че си е сложил таралеж в гащите, гледах и снимки и май голяма лайненица е направил, поради финансова липса. Акщо имаш парички нещата стоят по друг начин.



сагласен съм колега ама несъм с х16хе а с х14хе и нещата съм сигурен че няма да са като стоково х16хе защото за ц20не-то има и малко жокери като глава от 1.8е мисля че ще го сгастим дошолно малко рязане от махвика порт и полиш чип имам генерация на 50ф и така мисля че ще се оплучи нещо добро и приятно за каране
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 02 октомври 2011 - 20:35

аз имам корса с мотор20не ако доиде некои с тигра 1,6хе и ме бие ще му я подаря двата мотора немат ништо обшнто дори и да са сток няма място за сравнение мотора се монтира много лесно но с карета от кадет не става друга е работата
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 02 октомври 2011 - 21:56

 ОПЕЛ ФЕН, на 02 октомври 2011 - 20:35, каза:

аз имам корса с мотор20не ако доиде некои с тигра 1,6хе и ме бие ще му я подаря двата мотора немат ништо обшнто дори и да са сток няма място за сравнение мотора се монтира много лесно но с карета от кадет не става друга е работата



колега ще можеш ли да ми я разясниш може и на лично

п.п.ако сложа глава и вал от 1.8е(згастя) и я портна и полирам намаля маховика с някое друго кило чип генерация и колектор и също така и полирам всм.колектор колко преблезително коне мога да очаквам(знам че неможе да се каже с сигурност но за ориентир да знам) мерси предварително
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 03 октомври 2011 - 07:50

ако се направи добре глаата и смукателния колектор и изпускател 4-2-1 и уграничитела да е 7500 8000 об. може да стигне до 150 160 кс. има и други тънкости но това е грубо казано :biggrin:
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 03 октомври 2011 - 08:27

 ОПЕЛ ФЕН, на 03 октомври 2011 - 07:50, каза:

ако се направи добре глаата и смукателния колектор и изпускател 4-2-1 и уграничитела да е 7500 8000 об. може да стигне до 150 160 кс. има и други тънкости но това е грубо казано :biggrin:



добре де а можеш ли да ми обясниш по подробно и за задвижването на колата да търса ли полуоски от кадет или не защото отвсякаде различни мения ще съм с ф18 кутия за сега ако трябва дай си гсм да ти се обадя и да ми обадя и дами разясниш
Отговори

ОПЕЛ ФЕН снимка ОПЕЛ ФЕН 03 октомври 2011 - 18:43

от кадет няма да станат на кадета ширината на гумите е около 1,50митра ана корсата 1,40метра незнам как ще станат за полуоските си требе стругар или да сложиш малката кутия 0898879999 крум
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 03 октомври 2011 - 19:20

 ОПЕЛ ФЕН, на 03 октомври 2011 - 18:43, каза:

от кадет няма да станат на кадета ширината на гумите е около 1,50митра ана корсата 1,40метра незнам как ще станат за полуоските си требе стругар или да сложиш малката кутия 0898879999 крум



коя е малката кутия ф16 то на ц20не друга не знам дали става от малките
Отговори

kalkki снимка kalkki 03 октомври 2011 - 21:54

 ОПЕЛ ФЕН, на 02 октомври 2011 - 20:35, каза:

аз имам корса с мотор20не ако доиде некои с тигра 1,6хе и ме бие ще му я подаря двата мотора немат ништо обшнто дори и да са сток няма място за сравнение мотора се монтира много лесно но с карета от кадет не става друга е работата

Колега аз имам астра ф Х16ХЕЛ за нея важи ли ако те бия на 400м.
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 03 октомври 2011 - 21:58

 kalkki, на 03 октомври 2011 - 21:54, каза:

Колега аз имам астра ф Х16ХЕЛ за нея важи ли ако те бия на 400м.



колега не че нещо ама има лични съобщения може там да си се разбирате


а далище стане така вариантита който си мисля е да взема бътрешното каре и полуоската от калибрата да отрежа полуоската някаде и да заваря тигровата полуоска с външното каре от тиграта за да мога да си ползвам мойте шенкели някой правил ли го е и става ли здраво
Отговори

Eltoro снимка Eltoro 04 октомври 2011 - 05:38

 kalkki, на 03 октомври 2011 - 21:54, каза:

Колега аз имам астра ф Х16ХЕЛ за нея важи ли ако те бия на 400м.

Колега,ако нямаш какво да кажеш по темата,просто не спами излишно.
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 04 октомври 2011 - 08:10

 rey_cra4ola, на 03 октомври 2011 - 21:58, каза:

колега не че нещо ама има лични съобщения може там да си се разбирате


а далище стане така вариантита който си мисля е да взема бътрешното каре и полуоската от калибрата да отрежа полуоската някаде и да заваря тигровата полуоска с външното каре от тиграта за да мога да си ползвам мойте шенкели някой правил ли го е и става ли здраво


с заварка не става добре , ще се късат особено дългата .. вземи полуоски от комбо дизел и се обръща пръта !
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 04 октомври 2011 - 11:40

 eskaliburg, на 04 октомври 2011 - 08:10, каза:

с заварка не става добре , ще се късат особено дългата .. вземи полуоски от комбо дизел и се обръща пръта !



колега от кое комбо е 1.5 или 1.7 какъв е тоя прът(за полуоската ли говориш)и как се обръща
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 04 октомври 2011 - 11:46

А нема ли такива вътрешни карета които да са за ф16 от едната страна и за малките полуоски (оригиналните на тиграта) от другата?
Отговори

eskaliburg снимка eskaliburg 04 октомври 2011 - 12:12

дизеловото каре за голямата ск. кутия става ако полуоската ти е на 22 шлици. май само на 1.6 са на толкова . полуоската от комбо се обръща и става за малко и голямо каре
Мнението беше редактирано от eskaliburg: 04 октомври 2011 - 12:28
Отговори

Гостrey_cra4ola_* 04 октомври 2011 - 13:14

 eskaliburg, на 04 октомври 2011 - 12:12, каза:

дизеловото каре за голямата ск. кутия става ако полуоската ти е на 22 шлици. май само на 1.6 са на толкова . полуоската от комбо се обръща и става за малко и голямо каре



само да ти поясня колега че съм с х14хе и ф13 кутия а калибрата ми е ц20не и ф18 незнам как седят нещата там

П.П. може малко да не съм разбрал но да до уточним трябва да взема само карета и плуоски от комбо дизел да обърна полуоската обратно за да може да влезе в малкото каре и това е така ли да разбирам

П.П.2 а комботата с какви дизелови двигатели са и от какво да си търся карета и полуоски
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg