Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Наработеща централна конзола

Stich12 снимка Stich12 30 януари 2019 - 11:43

Здравейте,
Имам Астра H 2006. Преди седмица централната конзола (екрана + радиото/CD + климатроника) спря да работи, бутоните не светят и не са активни, а на дисплея му свети само подсветката (радиото при ръчно пускане с on/off бутона тръгва). След ходене при техник ми казаха, че екрана е изгорял и трябва да се подмени, но екрана върви заедно със радиото, което преведено в левове е около 400лв. - 500лв., втора ръка. Та понеже не ми се беше случвало направо си глътнах граматиката и бих желал да си питам следното: какви са вариантите, освен подмяна на дисплей+радио (пр. ремонтирането възможно ли е), ако се вземе само дисплей - колко сложно е декодирането и изобщо може ли някой да го направи?

Допълнително, влязох из германския ebay и там попаднах на следните обяви: Set Display autoradio та ми се видя доста странно цената да е толкова различна и в пъти по-ниска. Ако реша да купувам от ибей, какво е важното, което трябва да гледам, като избирам? Марка, модел, климатична система и тн.

Благодаря ви предварително!
Мнението беше редактирано от Stich12: 30 януари 2019 - 12:25
Отговори

помагащ снимка помагащ 30 януари 2019 - 22:06

 Stich12, на 30 януари 2019 - 11:43, каза:

Здравейте,
Имам Астра H 2006. Преди седмица централната конзола (екрана + радиото/CD + климатроника) спря да работи, бутоните не светят и не са активни, а на дисплея му свети само подсветката (радиото при ръчно пускане с on/off бутона тръгва). След ходене при техник ми казаха, че екрана е изгорял и трябва да се подмени, но екрана върви заедно със радиото, което преведено в левове е около 400лв. - 500лв., втора ръка. Та понеже не ми се беше случвало направо си глътнах граматиката и бих желал да си питам следното: какви са вариантите, освен подмяна на дисплей+радио (пр. ремонтирането възможно ли е), ако се вземе само дисплей - колко сложно е декодирането и изобщо може ли някой да го направи?

Допълнително, влязох из германския ebay и там попаднах на следните обяви: Set Display autoradio та ми се видя доста странно цената да е толкова различна и в пъти по-ниска. Ако реша да купувам от ибей, какво е важното, което трябва да гледам, като избирам? Марка, модел, климатична система и тн.

Благодаря ви предварително!

може и да се смени само дисплея цената му на втора ръка е от 50 до .... в зависимост какъв варианнт е GID са са около 100лв
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 31 януари 2019 - 15:59

Както е казал колегата втора ръка почват от 50 лв взависимост какъв е монохромен/2 или 3 редов, цветен. Първо се развеждат /и тук многоженството не е на почит/ и после ги жениш наново новия дисплей с твоето радио/СД. Ще ти трябва и кода от картончето /дано да са ти го дали/ Целата церемония се прави с ОПКОМ.
Отговори

Stich12 снимка Stich12 02 февруари 2019 - 00:18

Много благодаря за отговорите, колеги. От инфото, което проверих най-сигурния начин е нов CD+дисплей, като следва следващия въпрос - стария ми е GID, CD-то е CDC40 Opera + климатроник. Като избирам нов дисплей или направо комбо с CD, доколкото ми стана ясно трябва задължително да е GID и освен това, колата, от която са свалени трябва да е с климатроник, тъй като управлението става през дисплея. Въпроса - по продуктов номер или визуално, как да разбера кой дисплей е свален от кола с климатроник?

Пример - този дисплей доколкото виждам е разграфен (най-долния ред) за показване на градуси и настройки на климатроник. Би трябвало да значи, че като го закача на кола с климатроник ще работи?
Публикувано изображение
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 11 февруари 2019 - 09:52

Ако е само дисплея ще бачка, не виждам приина да не работи.
Отговори

kvn снимка kvn 13 март 2023 - 20:52

Здравейте!
Скоро купих Корса Д, 2008 и няма подсветка на бутоните на радиото, нито вляво, нито вдясно. Свети само големия централен бутон за силата на звука. Чудя се дали всъщност вътре има 3 различни лампи за подсветка и при мен е здрава само средната?!? Ако извадя цялото радио, дали могат да се сменят изгорелите лампички?
Отговори

Жоро снимка Жоро 14 март 2023 - 09:53

kvn, в тази корса всичко са диоди, като на всчки бутон има по един диод, явно нещо сериозно е изгоряло...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg