Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Малко тъп проблем!

doolettle снимка doolettle 21 март 2009 - 23:19

Аве колги, може да ви се стори глупаво но аз наистна немога да си извадя щеката на скоростната кутия. Разглобявал съм какво ли не но тая щека ми скри топката!! Как ли не я мъчих и неще и неще да излезе. Не е вадена няколко години и незнам дали не е залепнала по някакъв начин. Скоростната кутия е AR25 и горния край на щеката е отлепен и може да с усуче до някаква степен. Напъвал съм я почти до счупване и все едно е закачена за скоростите. Дайте някаква идея кво да я правя щото някой ден ще побеснея и после ще тряа да сменям скорости.
Отговори

doolettle снимка doolettle 22 март 2009 - 15:26

добре, ще задам конкретен въпрос: Възможно ли е щеката да е закачена вътре по някакъв начин? Нека някой със такива скорости да ми каже има ли някакви чупки или зъбчета по щеката които да са се закачили някъде! :mhihi: Аз от толко ровене нищо не намерих! :mhihi:
Мнението беше редактирано от doolettle: 22 март 2009 - 15:27
Отговори

doolettle снимка doolettle 25 март 2009 - 00:47

:icon_razz2: толко ли сложни работи питам?
крайно време е да я извадя вече тая щека! страх ме да налея някакъв разредител покрай нея за да не прецакам нещо че тия автоматици са много капризни!! Дайте няк'ва идея кво може да е! :newsm05_41:
Отговори

opel4o снимка opel4o 25 март 2009 - 12:12

Горе, на щеката, нали има една джаджа, дето я заключва, да не се е прецакала нещо?
Отговори

doolettle снимка doolettle 25 март 2009 - 22:33

уж не се е прецакала. Откопчавам я и се вижда как се освобождава и може да се врътне но се усеща как се усуква самата щека.
Мнението беше редактирано от doolettle: 25 март 2009 - 22:34
Отговори

opel4o снимка opel4o 26 март 2009 - 11:27

Не съм имал такъв проблем, по - скоро влиза малко трудно, иначи си излиза без проблем. Най - добре не я напъвай, а мини през някой майстор на скоростни, защото ако я счупиш, знаеш какво следва. Иначе, и аз съм останал с впечатление, че щеката опира в нещо, което леко я приклещва.
Отговори

elozew снимка elozew 26 март 2009 - 13:08

Снимка на щеката на японската кутия - Astra/Vectra
Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от elozew: 26 март 2009 - 13:17
Отговори

deydod снимка deydod 31 март 2009 - 07:44

На моята кутия отворък където влиза щеката е извит - наподобява знака "J". След откобчаването (ако не е развален механизма) дърпаш колкото да излезе от извития участък. При мен щеката влиза само по един начин -> немога да я въртя предполагам че има някакво значение - механизма за заключване винаги сочи към акумолатора. Възможно е някой "разбирач" да я е набил накриво така да се каже и заради това да не излиза. Ако е така нямам идея какво се прави, но трябва да може да излезе.
Отговори

doolettle снимка doolettle 31 март 2009 - 21:12

Снимка утре ще направя а колата е сенатор (не съм сигурен с коя кутия е точно в смисъл дали е японската) и е нов внос т.е. невярвам някой "разбирач" да я е набутвал но всичко е възможно. И идея си нямам на какъв хал е кутията и мислех поне масло да и сменя, че не е карана няколко години и ако не е мръсно то със сигурност е старо. Има една извивка на кожуха на щеката и немога да я въртя буквално щеката но като я напъна се исуква около 60* в посока. Незнам как да се изразя по-точно но ако имаше някаква тежест на щеката от усилието което и приложих със сигурност щях да вдигна 20кг за момент.
Отговори

kassey снимка kassey 31 март 2009 - 22:29

Пробвай да я натиснеш надоло, и после с леки въртеливи движения (наляво-дясно), дърпай леко нагоре....., пробвай!
Успех!
Отговори

doolettle снимка doolettle 25 април 2009 - 21:10

Благодаря на колегата elozew за картинката но при мен щеката е малко по-различна но това не е проблем. Проблема е, че след като най-накрая (след 3 седмици опити и пръскане на масло със спринцовка) я измъкнах- щеката и кожуха са яко ръждясали и сега въпроса ми е дали тая ръжда може да нанесе поразии по скоростите. Ако е ръчка проблема е никакъв но за автомата четох че е адски капризен откъм замърсяване. Някой има ли схема на такава кутия или поне на неин опелски връстник за да видя как маслото се филтрира :icon_razz2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg