Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Лагер помпа на хидравличен съединител

stefan_suny снимка stefan_suny 21 декември 2010 - 14:31

Здравейте
Предстои ми смяна на съединител на колата от профила ми. Съединителя е хидравличен. Въпроса ми е лагерпомпата сменя ли се в комплект с притискателния и феродовия диск?? или по скоро колко е живота на лагерпомпата - дали изкарва само една смяна на съединителя или се сменя чак след като се счупи(консуматив ли е или не)?!?. Засега нямам проблеми с нея, а ми обаждат цена по голяма отколкото ми искат за феродовия и притискателния взети заедно.
Отговори

stolu снимка stolu 21 декември 2010 - 18:33

Сменяй задължително.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 21 декември 2010 - 22:06

Ако си я разглабяш сам, мисля че може да експериментираш :hi: . Но ако я правят в сервиз, дай парите веднъж, защото евтиното излиза скъпо :doh:
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 21 декември 2010 - 23:47

Ами за помпата само искат над 400лв на SACHS, има и по евнити варианти но всичко е от 200лв нагоре, за смяната в сервиз ~100лв за труд. Така че по скъпо от това да дам 100лв отгоре някой ден няма да стане, а към този момент ще съм с 400 напред. Това е дилемата. То е ясно че е по добре да се смени, то и въздушния филтър е по добре да се сменя на 2000км ама никой не го прави. Точно това ми е идеята ако някой има наблюдения да каже дали помпата изкарва повече от един феродов диск или по скоро само един, за да знам има ли смисъл да рискувам.
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 22 декември 2010 - 20:19

На колко километра ти е колата? От колко я имаш? Ако е оригиналната помпа ще искара още един съединител. Като натискаш педала на съединителя има ли промяна в шума? За някой неща по колите се предлагат ремонтни комплекти. Не знам дали за лагер помпата се предлага подобно нещо?
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 23 декември 2010 - 01:44

Ако имаш пари сменяй,защото тя е консуматив и по принцип трябва да се сменя със феродо и претискател.Аз мойта не съм я сменял ,но просто нямах пари и все още си работи ,но не се знае до кога.Ако не я мсениш сега,ако евентуално се прецака,ще трябва да плащаш за съшата процедура два пъти и така.
Успех със смяната !
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 23 декември 2010 - 09:06

В смисъл.. ако се прецака тя отново отиваш на феродов и притискател ? Или само за смяна на въпросната лагер-помпа.. :hi:
Отговори

stefan_suny снимка stefan_suny 23 декември 2010 - 10:15

Навъртял съм на колата близо 50000км , доста голяма част извънградско. като я взимах пишеше че е на 130000км , ама колко са и спестили не е ясно (взимах я от Германия, ама не ми приличаше на кола на толкова километри) Не знам колко изкарва оригинален съединител, на моя със сигурност пружините са му заминали отдавна, но съм се заслушвал и като натисна съединителя не се променя шума по никакъв начин.

Ако може да изкажете мнение за лагерпомпа LUK, ако сменям ще е такава (само 200лв!) че за SACHS ми искат 400+
Отговори

vaskata.v снимка vaskata.v 23 декември 2010 - 10:18

Купи си хубава лагер помпа и си я смени. Ментетата сдават багажа бързо.....
Отговори

spasito снимка spasito 23 декември 2010 - 10:54

Моя съединител го сменях преди 2 години и не смених помпата засега няма проблеми но не се знае по хубаво от оригинала няма ако я сменяш с нещо евтино по добре недей щом не тече и не вие карай така пък ще рискуваш имаш 2 варианта или печелиш или губиш това е положението :hi:
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 23 декември 2010 - 20:58

Ако се променя звука при натискане на съединителя, при работещ мотор значи лагера(на помпата) е сух. Не че е някъв мега точен метод, но ако е исъхнал и е работил известно време на сухо моята логика е да се смени лагер помпата. Накай като ти сменят съединителя да се прецени на място. Новия притискател ще работи с много по-малко усилие и това е реална предпоставка помпата да изкара още време :doh: Колко обаче не се знае, никой не може да го каже това :hi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg