Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Вектра Ц - Хидравлика

Ивелин1980 снимка Ивелин1980 10 ноември 2011 - 13:01

Здравейте. Къде се намира казанчето за хидравличната течност на волана ( Вектра Ц ,2.2 дизел 2004год) ? Самата система подлежи ли на някаква профилактика? Или да чакам,както казва един майстор: Те не се разболяват,те направо умират?
Отговори

OpelC снимка OpelC 14 ноември 2011 - 13:43

хахах не е прав този маистор има казанче по левия калник само че трябва да се махне калника за да се налива а иначе как ти загрява колата аз е имам същата обаче нещо не е наред
Отговори

Ивелин1980 снимка Ивелин1980 15 ноември 2011 - 10:05

Луда работа. Това казанче неможаха ли в картера да го наврат. Какви калници ще махам,какви 5лв??? :ranting: :wall: Иначе за загряването...като повечето Опел-и. В момента сравнително трудно из града.Иначе, 2-3км след потегляне,парното си топли. Ако го сръчкам малко ,по-бързо стопля .
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 15 ноември 2011 - 10:11

там е казанчето а в него е и помпата на хидравликата, аз доливах течност на нашата вектра, за целта бяхме двама, аз бях развил 3-4 видии от подкалника да го дръпна назад, отгоре колегата подаде един маркуч с фуния, аз го уцелих да влезне в казанчето, после той наливаше течност, а аз гледах с лампа до къде да налее, кофти тръпка е но нямаш избор, иначе сам е още по-трудно, и много внимавйа какво наливаш, за предпочитане си вземи от представител на опел хидравлично масло защото тези рейки са много капризни и си искат само точното масло за тях...
между другото баша ми не се е оплаквал от загряването, трябва да го питам колко бързо загрява...
Мнението беше редактирано от Shmortz: 15 ноември 2011 - 10:13
Отговори

Ивелин1980 снимка Ивелин1980 17 ноември 2011 - 17:23

Поне германеца инженер, дали е сложил датчик на казанчето? Ако намалее течността,да сигнализира(за доливане, профилактика и т.н.) Или трябва да се наглежда от време на време?
Отговори

OpelC снимка OpelC 20 ноември 2011 - 10:57

ДА ИМА ДАТЧИК ЗАЩОТО АЗ ПРАВИХ РЕИКАТА И КОГАТО ТЕЧЕШЕ МИ ИЗЛЕЗЕ НА ЧЕКА НП СПОКО
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg