Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Пада акумулатора за 1 ден!

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 януари 2020 - 22:16

 sathv, на 12 януари 2020 - 22:12, каза:

Пак повтарям, че отново се отмести темата. На обхват 20 ма. показанието на уреда да е 0.06. Това са 60 МИКРОампера ток. Предполагам, че на уреда му е изгорял предпазителя или е поставен на променливо напрежение. Измерете коректно тока на покой.


И аз да повторя, човекът не разбира и е видял 0.06 Но за обхвата е разбрал милиампера, а то е било ампера(това е пак от нямането на идея, защото не е навътре с тия неща).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 януари 2020 - 22:16
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 януари 2020 - 22:34

Тука има жестока утечка и недобро зареждане. Амин!
Отговори

sathv снимка sathv 12 януари 2020 - 22:37

Аз пък предполагам, че уреда е бил на обхват 20 ма. показало е 0.06 което си е нищо, щото измерването е било компроментирано. Предпазителите на уредите при обхват 20 ма. са по 200 ма. и при измерване бушона веднага е гръмнал, щото консумацията е била повече. Затова показва реално нула. От там не са хванали евентуално сериозна консумация при покой, която му сваля акумулатора за 24 часа.
Мнението беше редактирано от sathv: 12 януари 2020 - 22:40
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 януари 2020 - 22:49

Точно така!
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 12 януари 2020 - 23:25

Е то тогава, той човека "хептен" нищо си няма идея..
Аз помислих че я е носил някъде и друг е мерил, но може и да не съм прочел правилно.
Ако сте прави, най-добре е нищо да не бута. Да намери наистина човек, който ще му се занимава и ще го направи "като за себе си"...

Аз на моята съм се замислил за такова нещо, но не знам кога..
Като цяло бих помогнал за такова нещо, но е друг град..

П.С: Е правилно съм прочел, даже при трети човек я е носил. Няма значение, значи пак ако сте прави, и тримата (особено последния) са си нямали идея какво правят и какво трябва да показва ..


Успех.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 12 януари 2020 - 23:48
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 януари 2020 - 03:42

 gengan, на 12 януари 2020 - 22:04, каза:

Впрочем новият акумулатор също ли е марка БОШ, т.е. най-ментосваната марка?


Стария беше ВЕГА ЕГТ и изкара 5 години мисля, докато не спрях да карам колата. Новия е БОШ и си е оригинално менте взето директно от вносителя. Колко е ментосано не знам, но на товарна вилка ще покаже 100% като се зареди. Това не ме съмнява. Колата го събаря. 2/3 месеца седя без да разкачам буксата има пробег 100 км през това време. Винаги палеше перфектно. Просто като падне под 12 волта нещо му става на касетофона и се включва. Утре ще видя с диска какво ще стане. Проблема не е в акумулатора.
Отговори

Mo19 снимка Mo19 13 януари 2020 - 13:14

На уреда стрелката е на 20м, в половинката мереща А за прав ток.

Акумулатора стария беше на бош, новия не го знам...няква дъщерна на Варта каза продавача :)
Ще я карам на еладжия да я оправя, че ми писна драми с тая кола и ще пиша.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 13 януари 2020 - 13:48

Доста мнения се изказаха. Да зема и аз да кажа.
При мерене АКО мултицета е бил на 20мА няма да показва 0,06, дори и при 20А, 0,06 си е много. Допустимо е 10 мА ток на утечка. Имаш неква утечка и тя не е добра. Второ, по време на палене пипни + клема на акумулатора. Ако с кабеляците всичко е наред клемата ще остане студена. Ако затопля, значи имаш проблем с кабелните връзки. Прегледай всички кабелни връзки и най вече на силовите кабели. И останалите не са за пренебрегване но. Колега правилно ти беше казал по горе че АБ не трябва да пада под 10,5 В по време на палене. Залагам на това че имаш проблем но не с акумулатора.
БОШ и Варта, отдавна не са това което бяха преди години, ма понеже Митко не слуша когато му говоря затова пак се нахендри яко.
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 13 януари 2020 - 18:06

 JorkataG, на 13 януари 2020 - 13:48, каза:

Допустимо е 10 мА ток на утечка.

Толкова може да е на някой автомобил на който мотора е карбураторен или моноинжекция и да няма аларма и радио.
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 13 януари 2020 - 18:08
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 януари 2020 - 18:13

Жорка, защо да съм се нахендрил. Акумулатора беше паднал до 11,5 волта в покой. Не е е имало студове. Гарантирам че си е ОК. Просто не карам колата. Над 2 месеца палеше без проблем. И аз съм убеден, че вегата е по-добра, но е и малко по-скъпа.

Вчера покарах колата и съм я оставил с откачен акумулатор. Гаранция че и след месец ще запали.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 13 януари 2020 - 18:14
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 13 януари 2020 - 22:08

Силно ме съмнява уредът, с който са измервали, да има обхват 20А. Просто не е в ценовата категория ширпотреба.
Освен това обикновено пише 20A / 10sec MAX.
Колегата правилно е обяснил, че ако въобще са измервали на обхват 20А, 200mA предпазител е изгорял.
Утечката - между 20 - 40/50mA според модела и наличното допълнително оборудване.
За мен проблемът е, че генераторът и/или диодният изправител са за ремонт. Възможно е и комбинация с утечка. При това положение и на Tesla да е акумулатора и той ще замине за 1 нощ.

Mo19,
Какво си правил по колата, радиото и т.н., преди да се появи проблема с разредения акумулатор?
Ходил ли си за каквото и било в сервиз или да си пипал сам нещо точно преди да се появи проблема?
Защо трябва вечно да се разпитваме, когато може всичко това да се напише в 3 изречения още в първи пост?
Вместо това имаме 10 реда, от които единствената важна информация е, че се разрежда акумулаторът и е правено някакво измерване на нещо някъде от някого.
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 13 януари 2020 - 22:15
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 13 януари 2020 - 22:54

20 A има всеки уред от 20 лева, като почнем от модел 890G и всякаквите подобни. Малките имат 10А обхват. Но 20А/10А обхват няма нищо общо с бушона за 200мА. Там е шунт.

Най-вероятно са мерили на 20мА обхват както вече каза самият автор, затова бушонът си е заминал, защото когато пуснеш ток от акумулатора(те са извадили клема за да могат да измерят нещо), при докосване, винаги колата ползва голям пик и после пада. Моята стига 0.5А в първия момент и после пада.

Но не това му е проблема, има пад по кабелите и трябва да си оправи връзките.
14.2-13.7, това са 0.5В , при около 600 вата потребление.
Тъкмо това обяснявах че при 400 вата на стара 190-ка имаше само 0.025V пад. Вие сметнете при около 600 вата, дали трябва да са 0.5V
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 13 януари 2020 - 23:00
Отговори

Mo19 снимка Mo19 14 януари 2020 - 14:15

Благодаря за мненията на всички, но темата яко се разми. Да, не съм мерил аз, бях на три сервиза и всички ми казват че няма утечка! Казват "карай" и така 1 година! Лятото е ок, зимата стават тия шитни. Явно щото са повече консуматорите, знам ли. Не съм пипал нищо по колата, освен стандартните неща -масла, филтри, смяна на съединител на климатика, подгревни свещи, ремонт кабел на задна лява врата, щото не ми работеше стъклото. И все така пада. Явно е недозареждане, което значи сваляне на алтернатор и профилактика, както и проверка на силовите кабели.

Благодаря още веднъж, ще пиша като се реши проблема ;)
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 януари 2020 - 14:23

 tisho.74, на 12 януари 2020 - 18:04, каза:

Връзките на силовите кабели са си заминали. Запояване на фабричните кримпвания е лечението.
Ако не искаш да правиш всички места, можеш с няколко измервания да намериш най- проблемните и да направиш само тях.
И не се притеснявай- среща се при всички марки и модели в тоя клас. Просто си изтеглил късата клечка с конкретния автомобил.

Няма смисъл да повтарям писаното.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 14 януари 2020 - 14:30

 Mo19, на 14 януари 2020 - 14:15, каза:

Благодаря за мненията на всички, но темата яко се разми. Да, не съм мерил аз, бях на три сервиза и всички ми казват че няма утечка! Казват "карай" и така 1 година! Лятото е ок, зимата стават тия шитни. Явно щото са повече консуматорите, знам ли. Не съм пипал нищо по колата, освен стандартните неща -масла, филтри, смяна на съединител на климатика, подгревни свещи, ремонт кабел на задна лява врата, щото не ми работеше стъклото. И все така пада. Явно е недозареждане, което значи сваляне на алтернатор и профилактика, както и проверка на силовите кабели.

Благодаря още веднъж, ще пиша като се реши проблема ;)

Написал съм къде е заровено кучето. Ако не го направиш ще хвърляш ежегодно акумулатори. Намери някой, на който му се занимава, и му обясни за какво иде реч и да го направи. Не е сложно, малко е кофти работата, ама не проблем.
Отговори

k opel e снимка k opel e 14 януари 2020 - 15:31

Ако всичко е в ред на генератора трябва да имаш 14.15-14.25 волта. На акумулатора не по малко от 14.10 волта.
Отговори

Mo19 снимка Mo19 15 януари 2020 - 11:27

Благодаря. Днес пак го свалих за зареждане, че не пали. Меря 12.18в на свален акумулатор.

Едно бързо, оф топик, питане.

Маслото е фуч 5w30 след смяната му съм карал има няма 20 километра. Защо е пак черно? Толкова ли бързо сменя цвета си? Не ми се вярва да е супер мръсна вътре, че да почернее толкова бързо? Почъи не я карам тая кола..... майстора ли ме прецака, защото в торбата бяха всички стари филтри без масления, а уж е дружка....
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 януари 2020 - 12:16

Дизел е. Какво очакваш. Изцапало го е. Иначе филтера не ти го е сложил за да не цапа. Не се филмирай.

Моята кола днес след 4 дни некаране запали веднага като и закачих акумулатора. Имаше СД в радиото. Това отпада като вариант, просто като падне под някаква стойност почва да се побърква радиото и това си е.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 15 януари 2020 - 14:57

Някаквата стойност е 12В. Всички детайли по колата работят на 12В, което не значи че не могат и на 11,5В примерно НО. Компа иска 12В и това е. Падне ли под това напрежение и са почва един филм къфто в момента го гледате.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 15 януари 2020 - 15:04

То май всичко работи до 10,5. Въпроса е при старт в студено време като се пусне подгрева и падне под тия 10,5в, тогава колата не дава на стартера да завърти, дори да не е прлем същия акумулатор да запали примерно вектра б х20дтх, където няма такава защита.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg