Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Теч на антифриз в краката

Ceco18 снимка Ceco18 09 март 2020 - 17:59

Здравейте колеги!От скоро съм собственик на Астра Г 1,7dti исузо.Проблемът е ,че започна да ми бяга по малко антифриз (50-100 г на 1000км.).Оказа се теч от О пръстените на радиаторчето на парното.Под краката беше леко напоен дунапрена с антифриз.След смяната на О пръстените след продължително каране на парно (200км) отново мокри с антифриз но видимо от казанчето не намалява.След смяната бях подсушил до сухо.Интересното е че дунапрена към педалите е сух,а мокрото е в най-долната част под педала на спирачката.Антифриз е на 100% защото сладни на вкус.Майстора е категоричен ,че бинокъла и радиатора са здрави.На къси разстояния не мокри ,а само на дълго и с включено парно.Ако някой е имал подобен проблем щв съм много благодарен ако ме насочи.
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 март 2020 - 23:10

Смени майстора!
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 март 2020 - 09:14

Дунапрена трудно съхне.
При по-дълго пътуване краката ти повече натискат мокета и течността излиза.
Сложи хартия под бинокъла и виж дали ще мокри.
Отговори

Ceco18 снимка Ceco18 12 март 2020 - 11:43

Интересното е че под бинокъла изглежда сухо.Провирам си ръката почти до него.Сухо е и над педалите.Някак си пробива път между горната част на дунапрена и онази гума,която е залепена за дунапрена и се събира 20 на 10 см петно най-долу на равното.Под дебелия дунапрен е сухо,а е напоена горната му част.Ще се опитам да пъхна нещо под бинокъла и под тръбите идващи отвън.Но си мисля,че ако е оттам ще мокри стеанично до таблото и газта,а това е централно срещу педала на спирачката.А има ли начин този антифриз да идва от някъде другаде.
Отговори

Ceco18 снимка Ceco18 12 март 2020 - 12:05

Преди да сменя гумичките мокреше точно странично най-вдясно до таблото и губеше 50-100гр.на 1000км.Сега видимо не губи антифриз.Майстора каза,че е сменил и четирите гумички с щифтовете и на две от тях е имало теч.След това е запалил докато загрее да види дали има теч и е сглобил всичко.Но тук теча се появява след 100ина км каране.И ме интересува дали има кранче за спиране на топлото.На бинокъла няма такова.Четох ,че на някой има на други няма...Като съм на макс топло и пусна климатика и започва да духа студено,значи има ама къде е?:)
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 12 март 2020 - 13:07

Проверка на "здравите" радиатор и бинокъл
Отговори

Стаевски снимка Стаевски 12 март 2020 - 13:35

Щом на бинокъла няма кранче, значи нямаш кранче.
Както ти е сухо в краката, стъпи здраво на мокета и виж дали мокри. Туй чудо добре се напоява отдолу.
Щом не ти намалява антифриза в казанчето, проблем нямаш.
Лятото ще изсъхне...

Или друго ми идва на ум:
Тампона на кормилния прът ако го няма, но това е много крайно мнение.
Мнението беше редактирано от Стаевски: 12 март 2020 - 13:39
Отговори

Ceco18 снимка Ceco18 12 март 2020 - 15:21

Благодаря колеги,ще покарам още малко така да видя дали ще намалее антифриза(след смяната съм минал над 1000км).Ако намалява ще се разглабя за проверка на бинокъла и радиаторчето.Мерси на отзовалите се:)
Отговори

Ceco18 снимка Ceco18 03 май 2020 - 20:44

Разглобих и стигнах до радиаторчето,но не го свалих.Покарах така 30 ина км на пуснато на макс парно и всичко е сухо.Пипах и радиаторчето и бинокъла и там дето са О пръстените също.Долу дунапрена е почти сух ,съвсем леко влажен.Но съм забелязал,че като покарам 100 ина км се омазнява.Може пък да се е напоил от преди и да се получава някакъв конденз и засъхналия антифриз в дунапрена да се овлажнява,знам ли и аз вече.
Отговори

Ceco18 снимка Ceco18 03 май 2020 - 20:50

Забравих да кажа,че под радиатора дунапрена е сух,тавата също е суха и антифриз не губи.Но в краката в най-долната част съхне и като покарам 100 ина км и се омазнява.От къде е това чудо не знам.За 2000км не е изгубило и грам.Но като знам,че долу се омазнява ми е кофти.А 100% е антифриз.Предното стъкло леко поти и като пусна климатика и го изключа мирише кофти.Клапана за циркулация работи.Филтъра на купето е сменен преди 8000км.З ам ли вече.
Отговори

ufer снимка ufer 04 май 2020 - 10:17

Аз бих махнал всичко отпред - и мокет, и дунапрен. Да остане на голи ламарини. Грозно е, а иска и много търпение при търсене на следи от теч. Така навремето търсих проблема в радиаторчето, а се оказа, че е от предното стъкло... :good:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg