Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Zafira A 1.6CNG спря да работи на метан

Da Nail снимка Da Nail 30 юни 2019 - 07:18

То е ясно, че утре първата ми работа е да ида, за да я закачат на диагностика, но ми се струва странен проблемът.
Снощи като излязох на извънградски път и при ускорението заби муцуната, започна да мина чека, изгуби мощност. Спрях климатика, лампичката на двигателя спря да мига, като остана да севети, дойде малко вътък, но видях, че обърна работи на бензин, а бутоът за превключване на горивата не работи. С известно претрисане и не особено голяма мощност се добрах до крайната точка. На тръгване наобратно, след няколко минути мощността се върна, а докато се прибера до града и чека изгасна. На метан обаче не иска да обърне. Някаква идея? Нещо по електрониката ще да е...
Мнението беше редактирано от Da Nail: 30 юни 2019 - 07:19
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 30 юни 2019 - 08:29

Видях че си писал и в темата на колата. Като за начало трябва да се видят какви са грешките и според мен да се погледне метановата инсталация. Така както го описваш просто може да се е прецакал клапана дето пуска метана. Намери някой храбър хазаджия и при него.
Отговори

Da Nail снимка Da Nail 30 юни 2019 - 08:59

Дам, съжалявам, че на две места, ама помислих, че тук е по-правилното.
Отговори

Da Nail снимка Da Nail 09 юли 2019 - 20:10

Да кажа, че проблемът беше елементарен, но за сметка на това трябваше да отида от Шумен до Варна при Роко, по препоръка на приятел със стаж при метановите зафири. Роко само ме попита дали използвам зарядното за телефон, което беше включено в запалката. Отговорих му положително и той ме накара да си включа телефона към него....разбира се, не работеше. Та......

Зарядното е окъсило, в следствие на което изгаря предпазителя, който ЗАЩО ПОДЯВОЛИТЕ спира и метановата система :blink: :blink: И така, разминах се само със смяна на предпазител.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg