Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

От Вектра Б към Астра К

nedelcho снимка nedelcho 17 май 2020 - 19:27

Здравейте,

Мисля да сменям Вектрата сАстра К, комби и ако някой е минал по този път, ще се радвам да сподели:
Как е усещането за размерите в купето и на багажника?
Знаете ли каква е разлика в двигателите 1.6 съответно 110 КС и 136 КС?

Благодаря!
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 17 май 2020 - 19:39

Здрасти. Преди години така минах от Вектра Б на Астра Х. Ами по- малка беше, но никога не ми е била тясна. Е, тогава още ги нямаше децата:-)

Сега съм оглеждал и Астра К- и тя е по- тясна и по-къса вътре от Вектра Б. Багажника определено е по тесен и по-къс отколкото при Вектрата. Въпреки това е приличен автомобил в класа си.

Двата двигателя са практически еднакви, но с различни турбини и различен софтуер. Други разлики не ми е известно да има. Може някой датчик разбира се да е различен, но това вероятно не те вълнува.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 17 май 2020 - 21:48

Здравей колега! Аз преминах от Вектра б комби на Астра J комби и определено Вектрата беше малко по-широчка отвътре. Не ме разбирай погрешно Астрата е достатъчно широка и комфортна за четири човека със среден ръст. Багажника е малко по-тясен от на Вектрата просто защото е облицован праволинейно до бомбетата, широк е точно 1 метър и мисля, че е доста по-дълъг от на Вектрата-миналата седмица спокойно побрах пералня :icon_wink2: За разликата в двигателите нищо не мога да кажа, аз съм с 1,6 110 кс добре се справя за купето си, като при Астра К то е "отслабнало" с около 200 кг.
Аз лично съм много доволен от избора си, смятам и ти ще се очароваш от Астра К :love_opel:
Поздрави и Успех :icon_wink2:
Отговори

joro17 снимка joro17 20 май 2020 - 10:17

Във Вектра В съм се качвал отдавна и нямам база за сравнение в момента. Сега карам Астра К и не мисля, че е по тясна, напротив. Отделно в който и сайт за спецификации на отделните модели да погледнете Астра К и J са по големи от Вектра Б (външно са с десетина сантиметра по-широки). Мястото за пътниците отзад според мен също е повече специално при Астра К.
При комбитата е същото - Астрите са дори с по-големи багажници от Вектрата.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от joro17: 20 май 2020 - 10:28
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 20 май 2020 - 20:09

joro17, данните, които си дал, измерват само външните габарити на колата, но не и вътрешните! Което означава, че не са адекватни на вътрешното пространство. Едно е външните размери на колата, съвсем друго е вътрешното пространство. Затова астрите са по- тесни от Вектра Б, което потвърждават и колегите. Колкото е по- нов автомобилът, толкова повече е натруфен с излишна пластмаса, която уема вътрешното пространство.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 20 май 2020 - 20:53

Вярно е, малко по малко пластмасата става по-раздута, да предава уж "форми разни". Струва ми се леко безмислено, ама.. това си е мое мнение.

Аз само ще добавя едно нещо - с две ръце за 110 коня. 136 отиват към нарушен баланс между разполагаема кубатура и изцедена мощност. Затова по-добре "по-полеката" версия.

Както са ти казали горе, К-то е осезаемо по-лека от J-ката, затова 110-ката там ще си изглежда още по на мястото си.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 20 май 2020 - 20:58
Отговори

joro17 снимка joro17 21 май 2020 - 08:34

 zdravkop, на 20 май 2020 - 20:09, каза:

joro17, данните, които си дал, измерват само външните габарити на колата, но не и вътрешните! Което означава, че не са адекватни на вътрешното пространство. Едно е външните размери на колата, съвсем друго е вътрешното пространство. Затова астрите са по- тесни от Вектра Б, което потвърждават и колегите. Колкото е по- нов автомобилът, толкова повече е натруфен с излишна пластмаса, която уема вътрешното пространство.


По принцип има логика и понеже ми стана интересно каква е адекватността на вътрешното спрямо външното пространство ще видя какво ще каже ролетката, разликата все пак е 10см във външните размери. Ще видим.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 22 май 2020 - 06:45

Отвори декоративните кори на багажника и ще видиш от двете страни как изчезват по 20 см. на страна в кухини. Споредмен не всичко е дизайн, голяма част от изчезващото пространство е използвано за обезопасяване на купето.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg