Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

съвет за Astra H

ГостJorte_* 22 януари 2011 - 15:28

здравейте :biggrin:
предстой ми покупка на Опел,или по-точно на Astra GTC.харесал съм си една,но имам малки притеснения относно двигателя,който е 1.4 i 16V (90 Hp)
някой има ли впечатления за този двигател-как е като динамика и разход на това купе?на мене по принцип не ми е нужна кола за гонки и прочие,а за нормално шофиране,но ме притеснява единствено,да не е прекалено спъната.иначе автомобила е в перфектно състояние и на много приемлива цена.
благодарен ще съм за всякакви съвети и впечатления :no: :love_opel:
Отговори

Gmilev снимка Gmilev 22 януари 2011 - 16:36

каква динамика от 90кс? :drinks:

най добре 1.9 150кс
Мнението беше редактирано от Gmilev: 22 януари 2011 - 16:36
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 22 януари 2011 - 17:11

Аз наскоро карах 1.4 в ASTRA F.. Самият аз имам ASTRA G, която е 82 коня дизел, 2000-кубика и смея да кажа, че съм доволен от вървежа, аз също не съм състезател, макър че с тая си динамика колата понякога предразполага дори към пилотски изяви. :drinks: Та да са довърша мисълта.. тая F-ка с 1.4 двигател дето беше ме впечатли много много приятно как върви, смятай сам при предпоследната ASTRA (H-мисля е модификацията) как ще е там вървежа.. :dummy:

п.п. Да не говорим колко пари от данъци, такси и горива могат да се спестят, при положение, че човек не мисля да прави рали със всяко излизане от гаража с тая кола..
Отговори

ГостJorte_* 22 януари 2011 - 17:19

 Gmilev, на 22 Jan 2011, 16:36, каза:

каква динамика от 90кс? :drinks:

най добре 1.9 150кс


да колега знам аз но там цените са +6~7000 лв,а тази оферта за 1.4 е много добра и нивото на оборудване на колата си е доста предизвикателно.
моля и за мнение от човек,който притежава Astra H,че ми е много интересно :dummy:
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 22 януари 2011 - 17:49

куц кон е 1,4 аз карам 1,8 което е 140 коня и не може да върви та камо ли по малък двигател,ако ти се свидят пари подобре ги дай сега отколкото после да пишеш теми как да сложа турбо на 1.4 или как да чипосам двигателя за да мога да изпреварвам ......
Отговори

vaskogts снимка vaskogts 22 януари 2011 - 17:52

Не си заслужава колега :drinks: ! Наистина потърси нещо по- вървежно.
Отговори

m4r1qn снимка m4r1qn 22 януари 2011 - 17:56

Цените на малките мотори са примамливи, казваш си "...е к'во толкова ще свикна с невървежа" и след време ще постнеш тема - "Как да накарам 1,4 да тръгне?". Отговори си на въпроса какво искаш. ГТЦ с малък мотор си е мъка.
Отговори

j_a_n снимка j_a_n 22 януари 2011 - 17:57

Въпрос на личен избор, 90 к.с. по принцип са си напълно достатъчни, зависи на кой за какво му трябва. Вектрата ми комби е 101 к.с. и с това голямото купе и тези коне си върви повече от прекрасно, а и разхода си е приличен, моторът не се товари изобщо.
Отговори

georgibakarliev снимка georgibakarliev 22 януари 2011 - 18:02

 j_a_n, на 22 Jan 2011, 17:57, каза:

Въпрос на личен избор, 90 к.с. по принцип са си напълно достатъчни, зависи на кой за какво му трябва. Вектрата ми комби е 101 к.с. и с това голямото купе и тези коне си върви повече от прекрасно, а и разхода си е приличен, моторът не се товари изобщо.

колега недеи сравнявай турбодвигател 101 коня с атмосверка 90 моля не говори за две различни неща...
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 22 януари 2011 - 18:21

Двигател 90к.с. бензин на Astra H - забравете!
Не знам за точно коя модификация двг става въпрос, но почти съм сигурен, че не е X14XE, с какъвто е Astra F. Добавете и по-високото тегло на Astra H и трябва да ви стане ясно защо няма да върви...
Отговори

Марто снимка Марто 22 януари 2011 - 23:27

И аз си мисля че ще е мъка. Най-добре колега ако имаш възможност да покараш колата и сам да си направиш изводите.
Отговори

and146 снимка and146 23 януари 2011 - 00:39

Здрасти карам Астра GTC H 1.8 XER и бях супер разочарован като я взех от вървежа но след първите 10000 се отпуши и сега е добре ,прави си изводите как ще e c 1.4 .. а за разхода съм сигурен че e почти колкото на 1.8 поради факта че за да върви като хората трябва да се натиска 2 пъти повече това двигателче ..
Предлагам ти да направиш един тест драив на 1.4 и после ще ти дам моята да си направиш изводите :drinks:
Мнението беше редактирано от and146: 23 януари 2011 - 00:55
Отговори

martin_kolev снимка martin_kolev 23 януари 2011 - 01:30

Колата върви прилично.Карал съм и Г и Х с този мотор, служебни, поддържани коли.Къси скорости, добри за града.По магистрала без проблем поддържат 120-130.Единственото неудобно е с повече багаж и хора и климатик, тогава е тегаво изпреварването.Само ти си знаеш дали ти пречи това, ако не, взимай. сядай и карай и се кефи на кола, която 90% от хората тук не могат да си позволят :)))
Отговори

teodorteo снимка teodorteo 23 януари 2011 - 01:41

Ако имаш възможност вземи по-голям двигател. Моята H-ka като я тествах бях доволен, но очаквах мааааааалко повече да дърпа за 140-те си коня.
Е разбира се аз съм и с автомат, което също дава отражение. За мен 1.8 поне е перфектния двигател...
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 23 януари 2011 - 08:47

Човека казва, че му изпада 1.4 с добро оборудване на добра цена... тука всички му викат вземи си голям мотор. Парите явно са фактор щом е написал, че още 5000/6000лв не са желателни. :drinks:

Колега, прецени какво търсиш от тази кола и какъв стил на шофиране имаш. 90к.с. са напълно достатъчни за нормално придвижване в града и извън него. Тук съвети ще чуеш много и от хора които не са се качвали в Астра Н или 1.4...

Каквото и да решиш, успех. :dummy:
Отговори

V. Petrov снимка V. Petrov 23 януари 2011 - 09:09

Ако беше толкова зле от GM едва ли щяха да произвеждат колата с такъв мотор. Все пак тежи 1275 кг. Не мисля, че 90коня са чак толкова зле. Човекът казва, че не обича спортното каране.
Колега, щом колата ти харесва седни, покарай я и ако те грабне - вземай смело. Само си представи каква ще е разликата в данъка между 90 и 140 коня. Мога да твърдя, че ще е над 200 лева. Така, че по-слабия мотор има и плюсове, не само минуси.
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 23 януари 2011 - 12:23

 DALGONSKi, на 22 Jan 2011, 17:11, каза:

тая F-ка с 1.4 двигател дето беше ме впечатли много много приятно как върви, смятай сам при предпоследната ASTRA (H-мисля е модификацията) как ще е там вървежа.. :drinks:


Изообщо не може да се прави връзка между старите и новите двигатели на ГМ... с течение на годините GM толкова си скапаха бензиновите двигатели че от последните кютюци ZххXER трябва да се бяга колкото се може по надалече....

 and146, на 23 Jan 2011, 0:39, каза:

Здрасти карам Астра GTC H 1.8 XER и бях супер разочарован като я взех от вървежа но след първите 10000 се отпуши и сега е добре ,прави си изводите как ще e c 1.4 .. а за разхода съм сигурен че e почти колкото на 1.8 поради факта че за да върви като хората трябва да се натиска 2 пъти повече това двигателче ..


Според мен просто си свикнал с коалта, я се качи на нещо друго (примерно астра Г 136 коня) да видиш как е.... И аз на времето след като си взех астрата с 1.6 двигател бях супер разочарован и наистина след 10-20 хил км свикнах... до момента в който не се качих на друга кола - разбрах истината и сега и пари да ми даваш не ща да карам такъв труп... който да ми харчи колкото 3 литров двигател....
А за разхода е много уместно... 1.6 гори колкото нормален 2 литров бензин (че дори и в някой случаи повече) или колкото 3 литров дизел... ти си прави сметката какво плащаш и какво ще караш... дай 6 бона потгоре и вземи един 150 коня дизел за да ти е мирно на главата, защото каквото и друго да вземеш ще питаш къде да ти направят чип тунинг, защо не върви на топло, на студено, защо бучи а не върви, защо парното не топли, защо щрака на студено и прочие и прочие....
Отговори

ГостJorte_* 23 януари 2011 - 20:48

Благодаря ви колеги за хубавите съвети!наистина смятам да направя един test drive и да се убедя лично с въпросните 90 конски сили.говорих с един приятел,който има най-новата Корса,с 5 врати и абсолютно същия двигател и той е на мнение,че двигателя е задоволителен,и не е прекалено спънат,а Астрата е по-тежка с 50 кг. иначе и аз искам да изпъна един CDTi 150 к.с.,но както казах,цената на 1.4 е много съблазнителна и това е причината да се допитам до вас :drinks:
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 23 януари 2011 - 21:07

Аз личо бих ти препоръчал следното - отиди, повози се на автомобила, покарай го повече от стандартните 2-3 километра и по възможност с повече от 2 спътника в него. Сам прецени от какво имаш нужда и какво ти предлага точно този автомобил.

Ако трябва да слушаш всички накрая ще си купиш велосипед, или карта за градския транспорт, защото при тях средните разходи са най-ниски, а и първоначалните вложения се изплащат най-бързо.... :drinks:
Отговори

kirenski снимка kirenski 24 януари 2011 - 09:05

Зависи ,до колко пари ти се дават !!!
Ако си навит,може на Л.С да разберем и да направим нещо за мойта Астра :drinks:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg