Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Помощ при избор на автомобил

Gero снимка Gero 25 декември 2017 - 15:07

 Ne6to Smisleno, на 23 декември 2017 - 12:58, каза:

Каква е тая печка? Има догревател ли?

Весела Коледа, ами не знам догревател ли е печка ли е само виждам, че като запаля колата след малко и започва да духа топло издава едно леко бръмчене като на духалка и като е вкл въпросното нещо разхода на място ми е с около 200 мл повече на час. Включва се когато то си знае т.е не работи постоянно.
Отговори

kro77 снимка kro77 03 януари 2018 - 23:49

Здравейте колеги и Честита Нова Година след кратко залитане по други марки реших да се върна към изпитания Опел .Моля за мнение и съвет за следните коли:
Вектра 2,2
Вектра 1,8 Газ
Благодаря предварително
Отговори

fanatic снимка fanatic 04 януари 2018 - 23:37

Според мен и двете коли изглеждат много много уморени, не бих дал парите за нито една от двете...
Отговори

kro77 снимка kro77 05 януари 2018 - 09:39

 fanatic, на 04 януари 2018 - 23:37, каза:

Според мен и двете коли изглеждат много много уморени, не бих дал парите за нито една от двете...

Мерси
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 януари 2018 - 18:46

Колега kro77, аз малко ще се разгранича от мнението на Виктор. За първата Вектра 3500 лв си е направо без пари. Аз бих отишъл да я видя на място. Втората не е с климатроник, както е написано, а с климатик, но пък за сметка на това е с газов инжекцион. Ако има сервизна история и написаното в обявата отговаря на сервизната книжка, също можеш да я видиш. Цената е малко висока, но може да падне и под 5 000.
П.С. И първата Вектра е с климатик, а не с климатроник.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 05 януари 2018 - 18:47
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 05 януари 2018 - 19:25

Първата е с двузонов климатроник, а не с климатик, ако това има значение за теб. Всъщност и втората е с двузонов климатроник.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 05 януари 2018 - 19:27
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 05 януари 2018 - 20:24

Да, грешката е моя. Не се бях вгледал добре в снимките.
Отговори

Tonimex снимка Tonimex 23 януари 2018 - 07:12

Здравейте колеги,
По повод темата, искам да попитам някой от вас , има ли Опел омега 2.5 v6 бензин, ръчни скорости, 170кс. ?Дори и да нямате същата, моля да дадете мнение , тъй като реших да сменя Астрата с Омега ?

https://www.mobile.b...59&slink=5wocnu

Омега ми харесва ,и ще съм ви благодарна за мненията- без значение положителни или отрицателни. :icon_razz2:
Отговори

Fatrat снимка Fatrat 26 август 2018 - 09:15

Здравейте форум. Търся автомобил със следните задължителни характеристики:4/5 врати, климатроник, разход в София 10-11 газ или 6 нафта. Бюджета е 7000 чисто за колата, за последващо газифициране и обслужване съм отделил още парички. Моля за конкретни мнения, знам , че е опел форум , но все пак приемам и други марки :) . За сега съм загледал и чета за Астра Н , но до колкото четох във форума май 1.6 си дава 12 13 градско :/
Очаквам вашите мнения, благодаря :)
Отговори

indi снимка indi 26 август 2018 - 12:36

С посочения разход /газ/ май говорим за Вектра А. А за нафта -покриваме всичко до Ветра Б. Но очаквай още мнения. Успех..
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 август 2018 - 12:58

Пежото ми кове осмица в София, така че си прави сметката. Вектрата Б 2.0 дтх над седем нямаше как да даде. Легенди са, че новите коли са икономични. Не са и това се доказва непрекъснато.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 август 2018 - 12:59
Отговори

Fatrat снимка Fatrat 26 август 2018 - 15:44

Благодаря за мненията.Идеята ми е , че смятам да карам около 1200км месечно предимно градско и ако ще бухам 13 14 газ то се обезмисля идеята на малкия мотор с мялкия данък. А 1.7 моторите как стоят ? Ясно е , че не е състезателен , но предполагам достатъчен за това купе , а и в малкия данък :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 август 2018 - 15:58

Не са зле. Просто при тоя пробег трябва веднъж годишно да си предвидиш отваряне и чистене на смукателен колектор, егр и вихрови (ако има вихрови). Достатъчно икономични са и на купето на астра х са и достатъчно динамични. Ако колата е в кондиция разхода го очаквай около 6 в София, в по- големи задръствания до 7. Извънградско 4.3 до най- много 5, но не и със 180.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 26 август 2018 - 15:59
Отговори

Fatrat снимка Fatrat 26 август 2018 - 16:29

Благодаря за изчерпателния отговор. Таистина съм в голяма дилема и не знам кое е правилното. Какви пари говорим за това чистене и отваряне?
Извънградското не го смятам то ще е много рядко , а на магистрала винаги карам до 130, в този диапазон 100 до 130 всичките автомобили са с минималния разход.
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 август 2018 - 16:38

Още нещо. Ако взимаш 1.7 гледай внимателно да е без дпф, щото иначе с това градско е драма.
Чистенето не е кой знае какво, гарнитурите са ти около 30 лева, останалото е обезмаслител, четка, коресилин и труд. Ако си сръчен в ръцете и не те мързи може и сам да си го правиш.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 август 2018 - 17:02

 Fatrat, на 26 август 2018 - 16:29, каза:

Благодаря за изчерпателния отговор. Таистина съм в голяма дилема и не знам кое е правилното. Какви пари говорим за това чистене и отваряне?
Извънградското не го смятам то ще е много рядко , а на магистрала винаги карам до 130, в този диапазон 100 до 130 всичките автомобили са с минималния разход.



Здравей колега.

Само ще кажа че при автомобилите втора употреба - няма "правилно". Всичко е по-скоро на късмет. Тъй като не можеш да си вътре в двигателя, няма и как да видиш какво му е. Сега умеят да ги лъскат, пръскат, изглеждат като "чисто нови"... а всъщност са пред "колапс". Така че правилно няма тук.

Имам един авер, купиха някакво Дайхацу, май 1.0 беше бензин. Дребно, точно като за 1200км месечно (предполагам става дума за да ходиш до работа и обратно). По спомен ми каза че гори 6 на 100. Нормално е като за 3 цилиндъра. Малко , леко....
Но това по скоро е кутийка за сапун, не автомобил.

Аз съм с DTH мотор и си карам откак съм я взел, само градско. И съм на мнение че ако караш нормално/спокойно по-голям мотор, шансът да имаш по-малък разход е по-голям от това, да караш малолитражка и да го мъчиш..... или в най-добрия случай е на кантар.

Имах и друг авер(сега е във Франция) - той имаше Кадет Е с 1.7 исузото. С него е ходил N брой пъти до франция и обратно. И с една бака минаваше около и над 1000 км. Хвърли го на почти 800 000 км и го смени с друг мотор целия направо и продаде колата. Изводът е : Конете искат "манджа". Успех с избора
Според мен , не си заслужава за такива километри да вземаш кой знае колко нова кола.... вземай нещо на доизживяване, карай до последно щом е за такова нещо, хвърляй и следващо. Хем няма да дадеш и много пари. А и до работа и обратно за 1200 км месечно, няма да ти е нужен и кой знае какъв комфорт предполагам - просто нещо да те закара от А до Б.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 26 август 2018 - 17:15

С такъв разход може да се справи само Японец.
Отговори

Fatrat снимка Fatrat 26 август 2018 - 17:39

Да момчета идеята е да имам автомобил, а не паметник пред блока т.е. когато ми е кеф на работа, на пазар общо взето да не му се чудя толкова много и да смятам преди да тръгна на някъде. Имам октавия 1 90 коня изобщо не върви, но пък магистралния разход е 9лв на 100км :) Жалко , че не пътувам по магистрала . В София нещата стоят по скоро към 7 8 градско и то без да я напъвам изобщо , просто си знам , че няма душа и няма смисъл. Цифрово смятах, че дори при 12 13 газ съм по-на далавера от 7 нафта (при цена 1.05 към 2.35) , но това вече е в сферата на други полемики. Значи започвам да се оглеждам за 1.7 ръчка възможно най-нова. Всичките с климатроник ли са или има вероятност за базови модели без?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 26 август 2018 - 18:22

Астрата принципно е бюджетен автомобил, а с 1.7 във всичките му версии под 110 коня определено беше такъв като нов (1.3 не го коментирам, просто няма смисъл). Така че климатроника се среща сравнително рядко. Но и климатика не е никак зле, а се среща и SAC, което е един вид автоматичен климатик.
Но въпреки тия добри думи, тези коли си имат и немалко недостатъци и проблеми. Но коя ли кола от това поколение няма?
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 26 август 2018 - 20:27

 tisho.74, на 26 август 2018 - 18:22, каза:

Астрата принципно е бюджетен автомобил, а с 1.7 във всичките му версии под 110 коня определено беше такъв като нов (1.3 не го коментирам, просто няма смисъл). Така че климатроника се среща сравнително рядко. Но и климатика не е никак зле, а се среща и SAC, което е един вид автоматичен климатик.
Но въпреки тия добри думи, тези коли си имат и немалко недостатъци и проблеми. Но коя ли кола от това поколение няма?



Като каза "възможно най-нова"... се сетих за това.
Тишо, ако не си го гледал - гледай го и ти. Не за друго, а заради марката, която караш сега. Ще ти се стори невъзможно, както на мен.
https://www.youtube....h?v=gw6rUSYYFFw
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg