Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Ecotec - маслояд или не?!

milenanicki снимка milenanicki 21 декември 2011 - 16:40

И моята гори,даже наблюдавам ,че до 10000 км изгаря между 1,5 и 2 литра основно в градски условия.
Отговори

kitcho снимка kitcho 21 декември 2011 - 21:05

над 140 ... а защо трябва да се кара с такива скорости и то по Бг магистралите ? Освен за спонсорираш полицията ли ?
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 21 декември 2011 - 22:13

На моята Астра маслото го сменям на 8000км. , понякога правя и +1000 отгоре.
И винаги си доливам м/у 200-400.
Явно си зависи от карането, като се има предвид че рядко си позволявам стрелаката да стигне до 5000 об.
Отговори

filidor снимка filidor 21 декември 2011 - 22:49

Имах и аз Астричка с 1.6 екотек мотор. Гореше масло като ЗИЛ с водоноска , а пък вървеше - пушка.Не съм се мъчил да я опрявям. Появиха се и други проблеми и я продадох. После купих настоящата от профила. К'во да ви кажа - от таласъм на вампир. За изминати 200км на дълъг път , със спокойно каране , 400мл масло. Карах и наливах докато двигателя изтропа. Смених го и сега бива. Изкарвам от смяна до смяна без да доливам. Не , че не намаля , но не пада под минимума.
За мен извода е , че внасят все по-големи таралясници , смачкани от каране и тотално сдухани.И като нямаме пари за нови , караме трошките на западняците , и почваме да си ги мерим коя по-малко масло гори. Истината е , че заводски им дават разход на масло. За Кадет Е 1,3НБ имах заводската книжка и му даваха 50мл/100км масло. Съжалявам , че дадох книжката с Кадета и не мога да цитирам за другите двигатели. И друго - помня , че най-малък разход на масло даваха на дизелите.
Отговори

Dundi снимка Dundi 21 декември 2011 - 23:16

Моят мотор със на 3000 оборотота върви със 105 км/ч.За 10 000 км наливам 800-1л масло,за мен е нормално при това каране за тоя мотор.
Отговори

Astra 1.4mi снимка Astra 1.4mi 21 декември 2011 - 23:37

Карал съм C14NZ и X14XE и при двата резултата е един и същ. Ако колата се кара до 120, за 10 000км харчи около литър. Това при 40% градско и 60% извънградско. Ако обаче по магистралата отида до 140, тогава вече на 10 000 отива на 1.5 - 2 литра! Това са нормални параметри, които са по книга!
Относно въпроса "маслояд ли е екотека" - маслояд е 1.6 екотек до 99г. когато е на повече от 150-200 хил. км.!!!
Мнението беше редактирано от Astra 1.4mi: 21 декември 2011 - 23:38
Отговори

Mitko-79 снимка Mitko-79 21 декември 2011 - 23:45

При смяна на маслото наливам до горната черта на щеката,а след 10000км /при следващата смяна / е на минимума .
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 декември 2011 - 00:06

Kakво се оказа много желаещи за гонки по магистралата ,а на практика доливат масло като изоглавени.
Отговори

GOTIN снимка GOTIN 22 декември 2011 - 00:16

Колеги аз за моята нямам никакви наблюдения, даже нямам и винетка, карам я само в града... къде мога да погледна колко е нормалното горене на масло за моя двигател X18ХЕ1 :devil-smiley-019:
Отговори

pacho_m снимка pacho_m 22 декември 2011 - 00:53

Темата според мен въобще не е обективна и показателна за това,дали моторите ЕкоТек горят масло. Също така,не съм съгласен с автора на темата с много неща,които е написал до този момент в темата си,но това е друг въпрос.

Първо,това условие:

 BatSlav, на 21 декември 2011 - 14:55, каза:

За да не спамим правим следното един който кара екотек и казва ,че не пипа тръгва от точка А до точка Б и не пада под 4500 оборота и като спре гледаме нивото на щеката?!


За мен това е малоумно и практически,мисля,че няма маса хора,които да го практикуват,а дори и да го правят,това изобщо не трябва да е представителната извадка. И изобщо това е доста трудно изпълнимо,особено по "пътищата" ни и дори и не трябва да мислим как да издевателстваме над хайвана.
Понеже колата ни се кара много,предимно по извънградски пътища,а е с Екотек двигател,смея да твърдя,че дори и да гори масло(а няма кола,която да не го прави,независимо Опел,ФВ,Мерцедес и т.н.),то е в някакви пренебрежителни граници. Щеката на маслото на тоя ДВГ е разделена на 5 деления. В най-лошия случай,маслото е падало до четвъртото. А от смяна до смяна,то си стои на 5/5. Ще снимам щеката по-късно днес,така или иначе маслото вече е на 12000 км и ще се сменя скоро...

Но в крайна сметка всичко зависи от това,как се е грижил предния собственик или самия ти. Ако този,преди теб е карал по 50000 км. с едно масло и е е..л майката на двигателя,няма как да очакваш той да работи като часовник,примерно... Също така зависи от масло,проблеми по ДВГ,начин на шофиране,РЕАЛНИ километри на автомобила и т.н. и т.н.

Поздрави! :)
Мнението беше редактирано от pacho_m: 22 декември 2011 - 00:55
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 22 декември 2011 - 06:02

Интересна тема, но всичко зависи от колата! От моята съм повече от доволен, имам теч от каре и от ЕГР което си е нормално..... с доста ръчкане и поддържане на високи скорости доливам 0,5л от смяна до смяна.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 декември 2011 - 09:06

 GOTIN, на 22 декември 2011 - 00:16, каза:

Колеги аз за моята нямам никакви наблюдения, даже нямам и винетка, карам я само в града... къде мога да погледна колко е нормалното горене на масло за моя двигател X18ХЕ1 :devil-smiley-019:

Гледаш маслото да е на максимум,покарваш 1000 км и гледаш маслото дали е намаляло и колко.Примерно ако е било на максимум и след 1000 км е минимум колата е за ремонт на 100%.Ако е в границите над средата е добре.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 декември 2011 - 09:12

 pacho_m, на 22 декември 2011 - 00:53, каза:


Ами много си прав всичко като цяло е така но нали всички се изсилват с големите скорости та ми стана чудно как като знаеш ,че колата ти похапва масълце смело казваш ,че караш със 140 и нагоре без никакви проблеми за това става дума.
Отговори

Зенит-е снимка Зенит-е 22 декември 2011 - 09:37

 BatSlav, на 21 декември 2011 - 08:39, каза:

Много ми е чудно колеги "ЕКОТЕЦИ" ако карате с повече от 140 км колко ли двигатели ще затегнат от недостик на масло ама честно да си кажете?!Всичките караме опели и знаем,че сме сиромаси хора и цепим стотинката на две(някои хора правят изключение).

Батка, ако човек е сиромах и цепи стотинката на две не би карал със 140км/ч. Пък било то и на магистрала. Заковаваш оРела на 100-110км/ч (разликата ще е повече от 1 литър спрямо 140+км/ч) и ще изхарчиш значително по-малко гориво, а от това че двигателя ще ти се върти с поне 1000об/мин по-бавно и разхода ти на масло ще е мноооого по-нисък.
Мнението беше редактирано от Зенит-е: 22 декември 2011 - 12:00
Отговори

Mr^DeatH снимка Mr^DeatH 22 декември 2011 - 10:06

Аз от моя Екотек бях доволен ! Много съм го папъвал и не съм имал сериозни проблеми с него . Е един два датчика се ебаваха ,но като цяло ако мотора се кара нормално,не мисля че ще има проблеми.Никога не ми е горял масло,но просто охладителната система ми изигра лоша шега :icon_wink2: Просто тези мотори не са направени за келеши като мен или за феновете на големите скорости и тежката стъпка :icon_wink2:
Отговори

_shady снимка _shady 22 декември 2011 - 10:50

Слав, има много неща в постовете ти, за които не си прав....
Като начало много колеги го казаха-всяка кола гори масло. Ако вземем едно чисто нова ауди и разгледаме ръководството му за експлоатация(че не мога да се сетя точно как и казваха на тази книжка) ще видиш,че за различните скоростови диапазони има описани определени количества масло,които е нормално да бъдат изгорени.
Моя мотор е х14хе и е на ужасно много километри. В началото като купихме колата не гореше масло или поне ако е горяла съм бил по-голям лайк отколкото съм сега и не съм го забелязвал. Сегашния ми разход на масло е огромен,като мога да кажа,че и скоростите, с които си карам понякога колата са доста високи...дори няма да ги опиша,защото веднага ще се намери някой да каже,че с тази кола не могат да се развиват еди какви си километри-както и да е, това не е важно. Сега ако слезем заедно долу при колата ще видиш,че маслото на щеката ми е под минимума(тея дни трябва да го сменя) и въпреки това колата се кара междуградско по дестинацията Ловеч-Троян и обратно със скорост нормална за магистрала или иначе казано аз на 4000об/мин съм на 140км/ч. И да смея да твърдя че въпреки липсата на масло колата се кара до откат,а друг е въпроса дали насилствено се мъча да счупя мотора,за да имам повод да го сменя с друг или не. Така че не виждам какво толкова чудно има в това някой лумпен да ти каже, че колата няма масло и се кара бързо...имам случай,в който пътувах за произшествие от София към Китен-карах ужасно бързо, а повдигачите на колата тракаха като на дизелов автомобил,ясно е поради липсата на масло. Когато спрях в Бургас мотора на колата не просто печеше,а можеше да си готвиш на него...(ако се чудиш защо съм причинил това на автомобил,който иначе много уважавам и гледам-така се стекоха обстоятелствата и в случая имаше нещо много по-важно от купчина желязо).
Накрая,но не на последно място-сегашното състояние на моя,твоя и редица други автомобили за съжаление е продиктувано от отношението на N на брой предишни собственици...за един мотор може да съдиш колко е добър или лош само при реални и нормални условия-а именно да си го закупиш чисто нов, да правиш нормална поддръжка и като ти изпише на километража 200 000км тогава да кажеш: "...е да мотора си е скапан,гори ми 3л на 10 000км..." Не може да съдиш нещо,което някой преди теб му е взел силиците и душата...
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 декември 2011 - 11:01

 BatSlav, на 22 декември 2011 - 09:12, каза:

Ами много си прав всичко като цяло е така но нали всички се изсилват с големите скорости та ми стана чудно как като знаеш ,че колата ти похапва масълце смело казваш ,че караш със 140 и нагоре без никакви проблеми за това става дума.

Слав, аз ти го написах многократно. Първо сравняваш другите със себе си а не трябва! Пояснявам, ти казваш, че караш бавно защото си сиромах и колата при висока скорост ти гори повече бензин и масло. Аз обаче не мога да се влача и плюс това явно очевадно имаме разлика в скоростните. Моята е дълга и на 140км/ч, от където тръгна темата, колата ми е на 3000оборота и като звук ми допада. Според мен това са оптималните обороти. И не ми пука, че с това нещо ще изразходвам 0,5л бензин повече и 100-200грама масло. Защото за 1000 километра с това темпо преди време гореше по 100 грама. Което при цена на литър масло от 30лв са 3лв.
Отговори

FRYER снимка FRYER 22 декември 2011 - 11:36

Аз съм с Z18XE,естествено EcoTec.Рядко карам над 140км/ч и сменям масло на 8000км,винаги:)
Доливам около 800гр. за този пробег.Колата ми е на реалните 215к км с пълна сервизна история.Гумички не са сменяни.Може би разхода на масло ще намалее след смяната им,но за сега не мисля да я пипам.Като я карах от Англия до БГ ми изгори същото количество масло за 3000км,но там настъпването беше сериозно,особено в Германия :)
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 22 декември 2011 - 11:56

Приемам критиката на всички!!Не казвам ,че съм прав просто не всеки ден се кара на извънградско.Както писах и в темата аз съм твърдо за увеличение на скороста.Когато и да съм карал по магистралата как така не видях и един бързак(опелеист),а иначе в темите караме ебати колите за чудо и приказ.Лично аз карам на магистралата от скорост 110-140 км,даже все по често 110(има и импулсни моменти на по голяма скорост).


п.п.Да вземем да я заключим тая тема,че почнах да забравям и се повтарям.
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 22 декември 2011 - 12:00

Темата нищо и няма, но тя е за маслото, за скороста на магистралите е друга... вече :newsm05_41:

Иначе по темата, не е нормално колите ви да харчат такова количество масло ако двигателите са в абсолютно изрядно състояние. Дали със 100км/ч или 150км/ч.

Тука ако се зачете нов колега, няма да си купи Опел никога...
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg