Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Моля за съвет

gencho84 снимка gencho84 15 февруари 2009 - 18:31

Здравейте колеги,собственик сам на астра 1,6 16 96год с газов инжекцион.Карам я почти 2 год.безпроблемно, но мисля вече да я сменям за модел от следващото поколение.Тъй като сам се насочил кам дизела, да попитам коя е по добра 1,7 или 2,0.Дали всички модели на 1,7 са исузу и добри ли са,изобщо да ми кажете по някои предимства и недостатькци на моделите.Моля за саветите ви и предварително ви благодаря.касмет на всички и мн. безпроблемни километри. :cabrio:
Отговори

imitev снимка imitev 15 февруари 2009 - 18:49

 gencho84, на 15 Feb 2009, 06:31 PM, каза:

Здравейте колеги,собственик сам на астра 1,6 16 96год с газов инжекцион.Карам я почти 2 год.безпроблемно, но мисля вече да я сменям за модел от следващото поколение.Тъй като сам се насочил кам дизела, да попитам коя е по добра 1,7 или 2,0.Дали всички модели на 1,7 са исузу и добри ли са,изобщо да ми кажете по някои предимства и недостатькци на моделите.Моля за саветите ви и предварително ви благодаря.касмет на всички и мн. безпроблемни километри. :cabrio:


Вземи си Г бензин и си слагай пак инжекциона. Дизела на опел може да ти докара такова главоболие че да се чудиш къде зимуват раците - около 2000 за ремонт на ГНП.
Отговори

Maiky снимка Maiky 15 февруари 2009 - 18:58

Стига прибързани мнения...............и дизела и бензина са добри! Карам служебна 1,7CDTI и съм супер доволен. А личната ми е бензин и се замислям дали следващата лична да не е точно дизеларка. А и аз бях твърде против дизелите, но с времето нещата сепромениха!!! А и точно 1,7 и 2,0 (зависи за кои точно говорим, щото аз имам предвид 101 коня) са далеч по-добри от 1,6 16в Екотек!
Отговори

vektra1 снимка vektra1 15 февруари 2009 - 19:13

Да не обидя колегите със дизели но 1.9cdti май е наи читавия дизел на опел.Препоръчвам да се орентиръш към бензин наи добре 1.8 16V или компромис 1.6 16V дизелите маи бяха 2.0 82 и 101к.с , 1.7 cdti 80к.с ти си знаеш обаче ако си фен на нафтата си вземи 2.0 101 к.с и това е. :cabrio:
Мнението беше редактирано от vektra1: 15 февруари 2009 - 19:14
Отговори

imitev снимка imitev 15 февруари 2009 - 20:08

 Maiky, на 15 Feb 2009, 06:58 PM, каза:

Стига прибързани мнения...............и дизела и бензина са добри! Карам служебна 1,7CDTI и съм супер доволен. А личната ми е бензин и се замислям дали следващата лична да не е точно дизеларка. А и аз бях твърде против дизелите, но с времето нещата сепромениха!!! А и точно 1,7 и 2,0 (зависи за кои точно говорим, щото аз имам предвид 101 коня) са далеч по-добри от 1,6 16в Екотек!


Хм - колко казваш струва помпата на 2,0DTH ?

Новият дизел не е стария дизел на 500000 км в "новата" ти 9 годишна кола...
Отговори

Shades снимка Shades 15 февруари 2009 - 22:38

И за пореден път се радвам на много смислени постове срещу опелския дизел, от хора, които са "чували" нещо. Прословутата смяна на помпата се налага точно на 1 от 20 човека, на които сладурите в Супер Дизел "сменят" помпите. Съответно истинският проблем се отстранява за 200 до 300 лева. За съжаление много хора изгоряха от недобросъвестни сервизи и оттам лошата слава. Тази слава, която засенчва ниския разход, страхотния въртящ момент (230 Nm при DTH), ниския данък, здравият мотор и сравнително евтината подръжка. Тук ще призная, че имат един непоправим минус - тракат зверски сутрин, при мен "симфонията" намаля откакто сипвам Castrol TDA в нафтата и пълна синтетика масло в двигателя, но така или иначе проблемът е факт.
Разправял съм се с газифицирани коли и с ръка на сърцето казвам, че никога повече няма да ползвам газ, освен в запалката (въпреки, че предпочитам бензинови) и определено следващата ежедневна кола пак ще е дизел. Иначе не съм нафтов фанатик, имам си бензинка за уикендите, но на нея само кретен може да сложи газ ... :cabrio:
Отговори

imitev снимка imitev 15 февруари 2009 - 22:54

 Shades, на 15 Feb 2009, 10:38 PM, каза:

И за пореден път се радвам на много смислени постове срещу опелския дизел, от хора, които са "чували" нещо. Прословутата смяна на помпата се налага точно на 1 от 20 човека, на които сладурите в Супер Дизел "сменят" помпите. Съответно истинският проблем се отстранява за 200 до 300 лева. За съжаление много хора изгоряха от недобросъвестни сервизи и оттам лошата слава. Тази слава, която засенчва ниския разход, страхотния въртящ момент (230 Nm при DTH), ниския данък, здравият мотор и сравнително евтината подръжка. Тук ще призная, че имат един непоправим минус - тракат зверски сутрин, при мен "симфонията" намаля откакто сипвам Castrol TDA в нафтата и пълна синтетика масло в двигателя, но така или иначе проблемът е факт.
Разправял съм се с газифицирани коли и с ръка на сърцето казвам, че никога повече няма да ползвам газ, освен в запалката (въпреки, че предпочитам бензинови) и определено следващата ежедневна кола пак ще е дизел. Иначе не съм нафтов фанатик, имам си бензинка за уикендите, но на нея само кретен може да сложи газ ... :cabrio:


Ще ни светнеш ли за истинския проблем и как се отстранява за 200-300 лв.?

Аз съм от Русе и хабер си нямам кои са супер-дизел...
Отговори

Shades снимка Shades 15 февруари 2009 - 23:05

Супер дизел са любимият сервиз на София за дизели, които разбират доста, но за съжаление разбират и как се правят пари :cabrio:
Колкото до проблема, състои се в прецакването на управлението на самата помпа, което пък обикновено може да бъде породено от зацапването на един определен датчик. Почистваме датчика, малко финна работа с поялника и взимаме 1600-2000 лева на клиента.
Отговори

imitev снимка imitev 16 февруари 2009 - 12:43

 Shades, на 15 Feb 2009, 11:05 PM, каза:

Супер дизел са любимият сервиз на София за дизели, които разбират доста, но за съжаление разбират и как се правят пари :cabrio:
Колкото до проблема, състои се в прецакването на управлението на самата помпа, което пък обикновено може да бъде породено от зацапването на един определен датчик. Почистваме датчика, малко финна работа с поялника и взимаме 1600-2000 лева на клиента.


Ти правиш ли тази услуга ?
Отговори

Shades снимка Shades 16 февруари 2009 - 12:49

Не. Просто се заинтересувах малко по въпроса и намерих майстор, който ми обясни процедурата. Съответно той оправя повредени блокове "на ишлеме" за големите сервизи за 200-300 лева.
Отговори

imitev снимка imitev 16 февруари 2009 - 15:59

 Shades, на 16 Feb 2009, 12:49 PM, каза:

Не. Просто се заинтересувах малко по въпроса и намерих майстор, който ми обясни процедурата. Съответно той оправя повредени блокове "на ишлеме" за големите сервизи за 200-300 лева.


Сподели координати на човека, ако не е тайна...
Отговори

Shades снимка Shades 16 февруари 2009 - 16:06

Ще се чуя с него и ще ти го пратя на Л.С., защото е зает и доколкото разбрах не иска официално да се занимава с това. Предполагам, че си имат някакви отношения със сервизите. Иначе принципно имам уговорка с него, 4-5 коли може да прекараме под радара. Аз имам мерак някой ако има гръмнал блок от такава помпа да го метне към Пловдив и да тествам пича.Отделно, ако не се лъжа има и едно момче в този форум, който е правил такива. За съжаление не се сещам ник-а. Мисля че беше от северна България (Русе, Плевен?)
Отговори

gencho84 снимка gencho84 16 февруари 2009 - 18:05

Момчета моля ви за савет 1,7 или 2,0.Вярно ли е че една част от опелите ги сглобяват в тирция.Има ли някава разлика от баш германките и как да ги разпознаем . Благодаря


поздрави!!!
Отговори

Shades снимка Shades 16 февруари 2009 - 18:24

Аз бих ти препоръчал 2.0. И двете версии са добри и няма чудовищна разлика във вървежа, въпреки че DTH е по-добър избор ако намериш. 1.7 ми се струва много мудна, пък и разходът и не е по-нисък. Мястото на производството може да определиш с VIN калкулатор. Има доста такива в нета.
Отговори

Onlyshits снимка Onlyshits 16 февруари 2009 - 18:40

 Shades, на 16 Feb 2009, 06:24 PM, каза:

Аз бих ти препоръчал 2.0. И двете версии са добри и няма чудовищна разлика във вървежа, въпреки че DTH е по-добър избор ако намериш. 1.7 ми се струва много мудна, пък и разходът и не е по-нисък. Мястото на производството може да определиш с VIN калкулатор. Има доста такива в нета.

не ти се струва а е мудна ..... все пак съм със 1.7 DTL ......умряла работа
Мнението беше редактирано от Onlyshits: 16 февруари 2009 - 18:40
Отговори

_shady снимка _shady 16 февруари 2009 - 18:59

 gencho84, на 16 Feb 2009, 06:05 PM, каза:

Момчета моля ви за савет 1,7 или 2,0.Вярно ли е че една част от опелите ги сглобяват в тирция.Има ли някава разлика от баш германките и как да ги разпознаем . Благодаря


поздрави!!!

опрделено 2.0 е доста по добра от 1.7...карал съм и 2те и си има доста осезаема разлика
а относно това че ги правят в турция-те си имат заводи и у бразилия испания русия ....
имам наблюдения от турски сглобки на форд мондео 2004 год -мога да кажа че е ужасно.
тапицерията на тавана в задната част въобще не беше залепена за ламарината като хората
след само 6 месеца беше увиснала :cabrio:
Отговори

imitev снимка imitev 16 февруари 2009 - 21:07

 Shades, на 16 Feb 2009, 04:06 PM, каза:

Ще се чуя с него и ще ти го пратя на Л.С., защото е зает и доколкото разбрах не иска официално да се занимава с това. Предполагам, че си имат някакви отношения със сервизите. Иначе принципно имам уговорка с него, 4-5 коли може да прекараме под радара. Аз имам мерак някой ако има гръмнал блок от такава помпа да го метне към Пловдив и да тествам пича.Отделно, ако не се лъжа има и едно момче в този форум, който е правил такива. За съжаление не се сещам ник-а. Мисля че беше от северна България (Русе, Плевен?)


Става дума за сервиз. Не е за мен. Аз дизелова кола не искам да карам.
..
А доколкото разбирам от разговора с теб че човека е зает и т.н. - цената за ремонт на тези помпи си остава 1700+ лева...

Това прави двигателя 1,8ХЕ доста по-рентабилен при условие че му монтираш АГУ.

Аз лично си взе Гка с 1,6моно. Основен ремонт - 500 лв. Друг двигател от моргата - пак 500 лв. Дано купето да устиска :cabrio:
Мнението беше редактирано от imitev: 16 февруари 2009 - 21:10
Отговори

Гено снимка Гено 16 февруари 2009 - 22:19

Без да влизам в пререкания, препоръчвам ти моя двигател, виж ми в профила, това е Исузу мотора. За другите нямам мнение, не съм карал. Аз имах проблеми като я купих, че не знаех какво да гледам, но като я стегнах тогава, вече 3 години само масло сменям и нафта сипвам :)
Отговори

overkill снимка overkill 16 февруари 2009 - 22:48

Ако наистина си решил дизел колега най добре 2.0 DTH ,1.7 е слабичък пък и както казаха колегите разходите са почти еднакви на двата мотора а още по хубаво 2.2 DTH -125 кончета съвсем малко по голям разход от 2-литровия ама повечко кончета под капака ,но пък данъчето отива доста нагоре ,та най оптималния вариант според мен е 2.0 -литровия мотор .
И най важното е да имаш късмет при избора и да си с човек дето поназнайва нещо за дизеловите машини че иначе квото и да вземеш може да има майките плачат :mhihi:

Поздрави и успех !!!! :surrender:
Мнението беше редактирано от overkill: 16 февруари 2009 - 22:49
Отговори

gencho84 снимка gencho84 17 февруари 2009 - 18:14

Момчета а какво ще кажете за бензинката 1,6 75 кс.Този мотор е от времето на дядо ми , слагат го на 3 поколения опел,Дали е толкова добър?моля за вашето мнение .Относно дизела сам за 2-ката но ще видим,ще преценя в движение.Моля за коментарите ви.Безавариино,Поздрави
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg